Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Élnétek egy ilyen panelban?

Élnétek egy ilyen panelban?

Figyelt kérdés

7 emeletes panel, első emelet kisváros szélén az ország közepén, de minden nagyvárostól nagyon messze van. 16 millió forint a lakás. Busszal kb 5 perc a kisváros centrum.

Alatta egy hentesnagyüzem van a földszinten, reggel 6-tól délután 5-ig mennek a húsfeldolgozógépek brutál hangosan, minden hétköznap reggel kb 6-tól 8-ig a teherautóról pakolnak le és közben üvöltöznek mint valami elmegyógyintézetben. Áramlik be a húsbűz, nem kehet ablakot nyitni, brutál sok a légy.

Felső szomszéd hangos. Bútortologatás éjjel közepén, hangos szex, nyög az asszony, mint akit nyúznak. Este nem is merek személyszerint nagydologra menni, mert akkor aktívabbak szexuálisan, és a wc-n tényleg áthallatszik minden.

Lakásfelújítás megy február elseje óta a 3. emeleten, ami kalapálás és fúrás minden hétköznap 9-től délután 6-ig.

Ablakunk előtt egy óvoda, 10-13-ig sikoltoznak az udvaron a gyerekek de mint akiket ölnek.

Ja és egy vasútállomás mellett lakunk, éjjel dudálnak ezerrel a vonatok.

Mit gondoltok róla? Élhető lenne számotokra? Vagy nagyon rossz döntést hoztunk amikor megvettük?



2020. júl. 20. 00:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem muszáj, nyilván nem annyira élnék egy ilyen panelban. De ez minden panelnél előfordulhat. Mármint a hangos szomszédok, ezt előre sosem tudhatod. A hentesnagyüzem láttán szerintem alapból meg se fontolnék egy ilyen lakás megvételét, de az óvoda alapesetben nem kizáró ok nekem. De ha az összes gyerek úgy sikoltozik, mintha kínoznák őket, abba belebolondulnék egy idő után. De alapesetben ha óvoda van a lakás környékén, az nem akkora tragédia nekem, mert az elején sosem tudhatod, hogy mennyire lesz hangos. A mi környékünkön is több ovi is van, nem hangosak a gyerekek. És nyilván mikor megveszel egy lakást, akkor nem tudhatod még, hogy ott a gyerekek brutál hangosak. :D A vasútállomás sem zavaró nekem, én alszok mint a bunda éjszaka. :D


Szóval nekem ami egyértelműen kizárná a lakás megvásárlását, az a hentesnagyüzem.


Az, hogy valaki megvenné-e a lakást, az nagyon embertől függ. Igazából itt a vasútállomás és a hentesnagyüzem a nagyon izé. Én nem venném meg, ha már lakást vennék, akkor biztos nem ilyen környéken. De van olyan ár, amiért biztos el lehet adni.

2020. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem minden panel ilyen, de ilyen panelben még a legfelső szinten sem élnék.

Amúgy normálisabb panelban sem laknék mondjuk az első 2-3 emeleten, túl közel van az utcaszint, betörőknek egyik kedvenc célpont, és akik kijárnak dohányozni az épület elé, a legalsó szintek mindig "élvezik" a füstöt, az én szervezetem meg allergiás tünetekkel reagál rá.

2020. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kesobanat ezt mar csak egy durva hangszigetelessel lehetne mersekelni. Ami kb 1 millio forint.
2021. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
És mit ajánlasz, ha nincs pénz egyikre sem (és jó darabig nem is lesz) de már nem bírom? Öngyilkosság?
2021. febr. 22. 15:44
 15/15 anonim ***** válasza:

Hat rovid tavon esetleg olcso fuldugo, vagy egy komolyabb hallasvedo fultok.

peldaul ilyen 3M. Ez olyan 10 ezer ft nagysagrendu

[link]

Nemi hozzaszokas utan, akar meg aludni is lehet benne. Volt mar hogy aludtam ilyennel 1-2 orat, mikor reggel 7-kor megszolalt folottunk egy utvefuro.

2021. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!