Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lentiek ismeretében kollégiu...

A lentiek ismeretében kollégium lenne jobb, vagy bejárás?

Figyelt kérdés

Nagyon tanácstalan vagyok, hogy mi lenne nekem jobb választás, bár talán kezdek a bejárás felé hajlani.. A határidő sürget, bár még van időm, csak sajnos nem mondanám, hogy előrébb vagyok, mint 1-2 hete..

~35 km-re lakom az egyetemtől, ami buszútban úgy 35-80 perc között van, sok busz indul oda is, meg onnan is. A buszpálya és az egyetem között kell sétálni, de megállótól függően ez egy jó 10-20 perc körül van.

Gimiben 1 évig voltam kolis, ott viszont 31-32 km volt a suli és köztem, a buszút mindig maximum 50 perc volt. Azért csak annyi ideig, mert feleslegesnek éreztem (szerintem tényleg az volt), ugyanakkor keltem mindkét helyen, ugyanakkor álltam neki tanulni, ugyanakkor feküdtem.. És nagyon nem bántam meg. Szerettem utazni, párszor fárasztó volt, de nem volt okom panaszkodásra. Meg nagyon jó barátságok alakultak ki a buszon :)

Megkérdeztem pár barátot/ ismerőst, akik oda járnak vagy jártak és elég vegyes volt: (tudom, hogy szak- és emberfüggő, de szerintem hasznos ezt is megemlíteni, hátha segít a kérdés megválaszolásánál). Szóval: van, aki:

-egy városban lakik velem, de kolis

-egy város, de bejár

-egy város, de albérlete/ saját lakása van

-kb. 20km-rel lakik távolabb és bejár

viszont a szakomról nincs ismerős, akit megkérdezhetnék.. :c

Nem tudom kell-e valamit még említeni ide, de nekem most csak ennyi jutott eszembe.

Ti inkább kolisok vagy bejárósok lennétek?

Köszönöm a válaszokat!

19/L


2020. júl. 29. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Kollégium
Bejárás
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

“Bár talán kezdek a bejárás felé hajlani”

Ezért szavaztam a bejárásra :)

2020. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem 2 óra a beutazás és háromszor szállok át ahhoz, hogy beérjek az iskolába. Engem nem zavar, mivel a két órát általában végig tanulom, ami miatt ha haza érek nem kell az iskolával annyit foglalkozni.

Ha te tudsz tanulni a buszon, és nem kap el a hányinger, ha olvasol ( vannak, akik nem bírnak mozgó járművön olvasni, tanulni) ,akkor én a bejárás mellett döntenék. :)

2020. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Mi az h 35-80 perc a buszut? Harminc km az kb fel ora, siman bejaras. En utaltam a kolit.
2020. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a szavazatokat és a válaszokat!

#1: köszönöm! :)

#2: lekopogom, de eddig nem volt gond a buszon tanulással, meg buszpályán is simán tudtam tanulni, mikor várni kellett :) viszont jó látni, hogy a mozgalmasabb út sem zavar téged ^^ (átszállásokra értve) köszönöm! :)

#3: azért így írtam, mert van olyan busz, amelyik szinte nyílegyenest visz a másik városba, míg van falujárat, ami az összes kicsi helyen megáll és lényegesen kevesebbet megy olyan úton, ahol amúgy mehetne 110 km/h-val. köszönöm!

2020. júl. 29. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

3 evet voltam kolis, nem volt 5 csillagos szálloda, megis inkabb azt valaszom mint a napiszintu utazast.

A munkahelyem is koltozes utan a 40 percből 5 perc lett.

Leirhatatlan a különbség.

2020. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kocsival 27kmre lakok Budapesttől, ami normáls esetben elég rövid bejárás lenne, de a reggeli kiszámíthatatlan forgalom stb.. miatt vonatozom és utána metró.


A vonat Keletibe 45 perc, majd onnan kb fél óra eljutni az egyetemig, de ha Kőbányán laknék is kb 50 perc - 1 óra lenne az út, így kb 15 percen több nekem vagy éppen 20 percel, ami nem olyan óriási többlet.


Nekem ez a többlet idő nem ér annyit hogy elveszítsem a szabadságom és mindig legyen valaki mellettem, amikor tanulni akarok, amikor barátnőmmel akarok lenni, amikor aludni akarok.


Vagy éppen nekem kéne kényelmetlenűl éreznem magam, mert más akar tanulni, aludni vagy akármit csinálni és én "hangoskodom a billentyűzetemet ütögetve" vagy csak a jelenlétemmel zavarom.


Voltam már koli, külföldön. Ott 5-es voltunk egy lakásban mindenkinek volt külön szobája. Már azt utáltam és alig vártam hogy vége legyen.


Itthon meg kb 3-4 ember van egy ugyan akkora szobában, amiben én laktam egyedül külföldi koliban. Azt az életet el sem tudnám képzelni.


Meg azt is vedd figyelembe, hogy most ha nem is teljesen online oktatás, de valószínűleg részlegesen online oktatás lesz. Így ritkábban kell bejárnod.


Pl.: Mindket nem köteleznek előadásra járásra és a vírus helyzet miatt minden tantárgyból részletesen mindent felraknak. Azaz valószínűleg a következő félévben 5 napból csak 3x kell felmennem Pestre, mert ha online eltudom intézni az előadásokat minek mennék be?

2020. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Természetesen mindenkinek ment a zöld pipa :)
2020. júl. 29. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!