Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek furcsa, ha egy...

Szerintetek furcsa, ha egy egyetemista nem marad a kollégiumban hétvégére?

Figyelt kérdés

Én már három éve kolis vagyok és mindig haza szoktam utazni a családomhoz minden hétvégén (szóval pénteken megyek haza, majd vasárnap vissza). Egyrészt azért, mert nem sok okom van ott maradni az egyetem városában, pl. jellemzően a szobatársaim és a barátaim is mindig hazamentek (most egyedül meg miért maradjak ott), illetve semmi olyat nem tudok csinálni hétvégén amire egyébként a hétköznapokon ne lenne lehetőségem. Plusz azért otthon jobbak is a körülmények mint a koliban, szóval haza szoktam hordani a mosnivalót és inkább otthonról viszek kaját minthogy a koliban főzzek, mossak (ott ez mind macerásabb, kosz van stb.). Az én esetemben nem is egy nagy távolságról van szó, szóval mindennel együtt kb. 2 óra alatt megvan egy út és ennek a költsége sem túl nagy.

Viszont sokan rá szoktak csodálkozni, hogy miért járok haza minden hétvégén és miért nem maradok ott. Sokak szerint ez nem jellemző az egyetemisták körében, de én nem annyira ezt látom. Nektek mi erről a véleményetek?


2020. jún. 9. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
2 éve vagyok kolis, ugyanígy csinálom mint te. Csak akkor szoktam bent maradni, ha a városban van valami koncert vagy esemény ami érdekel és van kivel elmenni rá, vagy ha találok hétvégi melót. A kolinkból is sokan hazamennek hétvégére. Egyáltalán nem fura. Egyén és körülmény függő. Van aki hazamegy mert szeret otthon lenni, családjával lenni, segíteni kell otthon(én ezért szoktam hazajárni). Van aki marad mert nem szeret otthon lenni, függetlenedni akar a szüleitől ilyen módon, hétvégén jár dolgozni a közelbe stb.
2020. jún. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a legtöbben haza mennek már pénteken, vagy akár csütörtökön is.
2020. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak azert, mert nem hosszu az ut, nem anyagi teher, es nem horror csaladod van, akiket inkabb melloznel, eleg nagy hulyeseg racsodalkozni. Hiszen inkabb azert maradnak a tobbiek, mert nem tudnanak, vagy nem jo hazamenni.
2020. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
4 éve vagyok kolis, általában én is hazajárok hétvégente, de előfordul, hogy ott vagyok 2-3 hétig. Hétvégente alig lézeng pár ember a koliban, kivéve ha épp valami program van. A szobatársaim is minden hétvégén hazamentek, kivéve az egyiküket, aki kénytelen maradni, mert külföldi. Én amikor maradok, akkor azért maradok, mert vagy valami programom van, vagy tanulok, vagy tele lett a tököm a mávval, amiért az előző utazásomnál több órára lerohadt a vonat, vagy nem is jött, vagy lekéste a csatlakozást.
2020. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Van akinél anyagi okok nem engedik,anno nàlam is ez volt a helyzet.

Hétvégén dolgoztam mert a szüleim tàmogattak de szinte a semmiböl.

Volt olyan kolitàrsam aki nem szeretett hazajárni,nem mindenkinek van jofej családja.Kellemetlenul erezte magátotthon,kiakart onnan szakadni ezért tanult.

2020. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azok a "társaid", akik ezen ennyire meglepődnek, vagy rühellik a családjukat vagy csak olyan szinten begyepesedett kockák/lusta disznók, hogy arra szavak nincsenek. Mondd meg nekik, hogy számodra a kolesz nem arról szól, hogy állandóan ott kelljen bent rothadnod a 4 fal közt.
2020. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem a “társaim” szoktak csodálkozni rajta, hanem inkább a család, rokonok, ismerősök, hogy ők ezt nem értik, miért nem maradok ott, ők is csak havonta jártak haza, mennyivel önállóbb úgy, milyen jó a kollégium stb. Aztán én is azt látom, hogy inkább csak az marad bent a koliban, aki dolgozik, nagyon messze lakik, ott él a barátja/barátnője, szóval csak úgy nem jellemző maradni és nem is szoktak sokan. Amúgy én sem csinálok otthon sem semmi különöset, semmi extra program nem szokott lenni stb., de most miért ne jönnék haza.
2020. jún. 10. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze,igy van🙂kinek mi a jó🙂

Én èlveztem egyedül lenni😁mármint nem hazamenni ha dolgom sem volt

Koli üres volt szinte,végre csend és nyugalom😀

De kinek mi🙂

2020. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes... én külföldi egyetemre járok. Itt a legtöbben csak 1-2 havonta járnak haza. Igaz itt nem kell szobatársakkal osztozni a szobán, lehet hogy ez is közrejátszik.
2020. dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!