Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetemisták! Te milyen...

Egyetemisták! Te milyen gyakran mentek haza, hol tartózkodtok életvitelszerűen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Egyetemisták! (vagy egyetemisták ismerősei, családtagjai)


Kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen frekventáltsággal látogattok haza (természetesen alapesetben, hagyományos oktatás során) az egyetemről.

Az alábbiakat tapasztalom a szűk környezetemben, nappalis egyetemisták körében, szerintem ez reprezentálja is a 4 "alaptípust":


- A barátnőmnek keddtől csütörtökig vannak órái.

120 km-re élünk az egyetemtől. Kedden reggel levezet, 2 éjjelt ott tölt, csütörtökön este már itthon van.

Előfordult, hogy szerdánként este táncra hazajárt.

Ha a szüneteket is belevesszük, gyakorlatilag talán az év 15-20%-át, ha ott tölti.

Lakásvásárlás vagy bérlés fel sem merült erre az évi ~50-60 éjszakára.


- A legjobb barátaink Pesten tanulnak, 250 km-re egyirányba, kvázi dupla táv.

Az egyikőjük kapott lakást, a másik kollégista.

Hétfőnként utaznak Pestre, pénteken reggel fixen jönnek haza, ők tömegközlekedéshez vannak kötve, csak ezért nem csütörtökön este teszik ezt.

Szinte minden hétvégére hazajönnek, nagyon ritkán maradnak egyszer- egyszer, de csak akkor, ha mi is megyünk és szervezünk valami közös programot, amúgy jobban szeretnek itthon lenni.

Praktikai okai is vannak a hazajárásnak: az osztrák határnál élünk, a diákmunka Ausztriába köti őket, így nyilván inkább ott dolgozgatnak szombatonként, mint Pesten a feléért/harmadáért.

De hangsúlyozom: a munkájuk előtt, elsősként is jöttek minden hétvégére.


- A barátnőm fiú ikertestvére (Pest, szintúgy 500 km oda-vissza) a legérdekesebb szerintem, ő kollégista és rendszeresen 3-4 hetet (!) ott tölt egyhuzamban, gyakorlatilag életvitelszerűen.

Annyiszor jöhetne haza, ahányszor akar, anyagilag nem teher, a családjával is jóban van, mégis hajlamos "ottragadni".

Hozzátartozik, hogy ő "furcsább" srác, több barátra tett szert ott rövid idő alatt, mint itthon.


- Én helyben - pontosabban a közelben, 20 km-re - tanulok.

Imádom, negyed óra autóút egyirányba.

Mintha középiskolás lennék, de csak 3 nap lenne egy héten tanítás (+1 nap nem kötelező előadás).

Nagyon örülök, hogy így döntöttem.


Ti miként bonyolítjátok ezt?

Naponta ingáztok, mint én? Ott töltitek a kötelező minimum időt, 2-3 éjjelt, aztán irány haza? Esetleg életvitelszerűen éltek ott?



2020. júl. 21. 20:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Én Rómában tanulok és élek már harmadik éve. A családom és a barátaim jelentős része Pesten él.

Az első két évben kollégista voltam, majd idén (januárban) a barátommal és két közös barátunkkal lakásba költöztünk, ami tizenöt perc sétára van az egyetemtől. Évente általában háromszor-négyszer járok haza. Tavaly december 22 és január 5 közt, április 2 és 17 közt, valamint június 24 és július 27 közt voltam otthon, utóbbiba benne van a másfél hetes családi nyaralás.

Idén a koronavírus mindent felborított, és bár lett volna lehetőségem hazamenni, se én, se a szüleim nem szerették volna, ha a hazaúton történik valami és Rómában már volt egy fix szállásom.

22/L

2020. júl. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%

Küldöldön tanultam, uģyhogy nem jött szóba a hetente hazajárás :)

4-5 havonta jártam haza.

2020. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Ti helyzetek (1-es, 2-es) azért speciálisabb, érthető a ritkább hazajárás.

Bár én vagyok annyira lokálpatrióta, hogy Rómából valószínűleg havonta hazajönnék (sokszor olcsóbb a repülőjegy és kevesebb a menetidő, mint Sopron- Kőszeg viszonylatban a vonat :D), de ez az én hülyeségem.


A 2. válaszoló feltételezem, hogy más kontinensen tanul, azért ebben az esetben már anyagilag, organizációt és időt tekintve is nehezebb a hazajárás.

Minden tiszteletem a tied!

2020. júl. 21. 21:05
 4/26 A kérdező kommentje:
*Sopron- Budaoest viszonylatbam
2020. júl. 21. 21:07
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Szegedre jártam egyetemre, Kecskemét laktam (80km), en minden hétvégén hazamentem. Mi hétköznap söröztünk, lógtunk a haverokkal, hétvégén már tanulás volt ezerrel es pihenés a családdal
2020. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

#3

Én például egyáltalán nem vagyok lokálpatrióta, csak az emberek miatt járok vissza, az ország hiányzik, visszaköltözni se tervezek.

Egyébként nekem sokkal jobban bevált a vonat, hiába tart több ideig.

Azt a korábbi válaszomban elfelejtettem írni, hogy mióta van lakás, az egyik testvérem pár havonta kijön hozzánk pár napra, amikor a kanapén alszik.

22/L

2020. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Én kollégista vagyok, és kb 2 havonta mentem haza. Általában hétvégén tudtam dolgozni, illetve nincs jó kapcsolatom a szüleimmel egyáltalán, szóval praktikussági és érzelmi okai is voltak. Nekem nagyon nagy segítség, hogy tudtam maradni, sokkal nyugodtabb-kiegyensúlyozottabb voltam így.
2020. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Én 2-3 havonta járok haza. 350 km egy irányba.
2020. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!

8-as, esetedben mi az oka, hogy ilyen ritkán mész haza?

350 km. nem kevés, de csak egy százassal több, mint a barátaim 250 km-e, nem abszolválhatatlan.

Munka? Vagy magánélet?

2020. júl. 21. 21:23
 10/26 A kérdező kommentje:

Sőt, belegondolva a Sopron- Kecel távot anno, családi vállalkozásunk okán heti 2x megtettem fél éven keresztül.

Nem szerettem, de ki lehetett bírni, csak az ottani utak ne lettek volna olyanok, amilyenek! :D

2020. júl. 21. 21:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!