Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igaz az a közmondás, hogy...

Igaz az a közmondás, hogy "Mindenütt jó, de legjobb otthon" akkor is, ha külföldről tér vissza az ember?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az ember kimegy dolgozni mondjuk Amerikába, ott kicsit megszedi magát (kemény munkával ott is, nem henyéléssel), aztán ott van a napfényes, pálmafás Florida, messzebb Hawaii. Mégis inkább hazajönnél? Nagyon nehéz odakint megszokni? Aki csak nyaralni megy ilyen környezetbe, annak is honvágya lesz rövid időn belül?

Mivel még sosem voltam ilyen helyeken, csak azért kérdezem attól aki már volt kint, hogy mégis hazahúz a szíved?


2020. aug. 13. 07:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltetlenül.

Engem itthon olyan szigoruan fogtak hogy barataim sem voltak.

Csak sulistarsak.

Azt sem tudtam joforman mi van az otthon es a sulin kivül az eletben.


Kimentem külföldre. Lett par szaz baratom haverom szerelmek.

Minden aldott nap volt életem.gyüjtögettem is.


De egy autobaleset bordatöres jöhettem haza :(

Vegig bögtem a repülöutat.

Közben itthon fösulit kezdtem es kezdödött elölröl.

Baratok nuku, élet nuku.

Azota munkahely.robot.malom.

2020. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annak a pszichologiajat amugy nem értem hogy idegennyelvi környezetben miert tudok felszabadult oldott lenni, es halkènt elni a vizben, a sajat hazàmban meg fusztralt szotlan, nehezen beilleszkedös, kilatastalan.
2020. aug. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 vantel ***** válasza:
39%
Jó móka a kobórlás, de ha baj van akkor az idegen az első akit kikezdenek!
2020. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig akárhol jártam külföldön vagy költöztem máshova, mindig örömmel és vágyakozva mentem vissza a gyerekkori házunkba.
2020. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ez igazából teljesen egyéntől függ. Én pl. már kb. 12 éve kint élek az államokban, még a szüleimmel költöztem ki, olyan 10 éves koromban. Emlékszek, hogy nekem már a legelejétől felcsillant a szemem, mikor anyáék előadták nekem, hogy elköltözünk. Mindig örülök ha hazajöttünk félévente, de soha nem vágytam arra, hogy maradjak újra otthon, pedig tényleg mindenem megvolt. Angolul sem beszéltem, ott tanultam meg, a suliban. Úgyhogy tényleg attól függ, hogy hogy állsz a dologhoz, meg mennyire ismered az adott környéket ahová költöztök. Én pl. Philadelphiában kezdtem, de Chicagoban élek most.

22L

2020. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!