Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan költözhetek ki Oroszors...

Hogyan költözhetek ki Oroszországba?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy véglegesen ott szeretnék maradni. Ott dolgozni, ott élni. Úgy hallottam, hogy kell vízum. Azt például hogy szerezhetek?

Illetve hogyan kellene nekikezdeni az ennek az egésznek? Az orosz nyelvet már tanulom. Ezeken kívül mit kell még csinálnom, elintéznem?

Ha van olyan, aki élt/ él ott, azt is szívesen elolvasom, ha tud segíteni, vagy vannak tanácsai, esetleg olyan dolgok, amiket jó tudni, vagy csak szívesen megosztana.



2020. aug. 21. 15:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Vizumot a nagykövetségen kell igényelni. De őszintén: miért akarsz Oroszországban élni? Nem egy demokratikus ország, rossz a közbiztonság, a közúti közlekedés pedig egy nonszensz. Az életszinvonal rosszabb még a mienkénél is.

Nem akarlak lebeszélni, ne érts félre, csak a motivációt keresem.

2020. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Minek? Megmérgeznek.
2020. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Menj a nagykövetségre.
2020. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat, de főleg az elsőt.

És hát igen, gondoltam hogy meg fognak jelenni ezek a "miért" kérdések. Nem tudom, ez nem számít offolásnak?

Na mindegy, nem haragszom, mert elismerem, hogy tényleg furcsa lehet másnak, hogy ott szeretnék élni. De mielőtt válaszolnék, el kell mondanom, hogy nem egy átlagos gondolkodású ember vagyok, szóval még a magyarázat után sem biztos, hogy érteni fogjátok.

Nos tulajdonképpen pont azért, amit leírtatok. Minddel tisztában vagyok, az átlag életszínvonallal, a közlekedéssel, a veszélyekkel, stb. és pont ez az, ami annyira vonz. Nekem ez elképesztően magával ragadó.

Másrészt pedig a körülöttem élők is, és én is egy elég szívós embernek tartom magam. Olyannak, aki könnyen alkalmazkodik, kivágja magát a szokatlan, nehéz helyzetben. Részben emiatt is szeretném "kipróbálni" magam, hogy ezt is bírnám-e.

2020. aug. 21. 16:26
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
16:26: akkor próbálkozz inkább Szomáliával. Az még keményebb.
2020. aug. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
De akkor miért nem Szomália,Észak-Korea,Szíria vagy Közép-Afrikai Köztársaság?
2020. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

*Feljövök az oldalra, látom, hogy három új válasz érkezett, megörülök, hogy "de jó, biztos három segítőkész, kedves ember írt", és erre ezeket látom. Hát köszönöm szépen, tényleg sokat segítettetek.

Az ötödik és a hetedik válaszoló végül is nem kérdezett hülyeséget, valamilyen szinten igazuk is van. A válaszom, hogy azért, mert nem az ottani nyelveket kezdtem el tanulni, nem is szándékozom elkezdeni, és azok az országok kevéssé vonzóak számomra. Nekem Oroszországnak valahogy van egy ilyen megmagyarázhatatlan hangulata, ami egyszerűen hív, és ezt nem is szeretném tovább részletezni, mert az eredeti kérdésem megválaszolásának szempontjából nem visz előbbre.

A hatos hozzászóló válaszát megmosolyogtam, köszönöm szépen, hogy így vélekedsz rólam, nem esett rosszul, inkább viccesnek találom. Persze ez akkor sem változtat a tényen, hogy rosszindulatúan írtad, és ahelyett hogy megpróbáltál volna segíteni, inkább beszóltál. Nagyon hasznos hozzászólás volt, csak gratulálni tudok.

2020. aug. 21. 17:49
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerezz egy orosz lányt.
2020. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
De miért nem az orosz nagykövetségen édeklödsz?
2020. aug. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szóval. Eddig az egyetlen teljes mértékben értelmes válasz az első volt. Az utána következők közül mind vagy offolás, vagy beszólás, vagy részben hülyeség. Na mostmár kérdem én: szükséges ez? Jó érzés leszólni, belekötni a másikba? Mert ha igen, akkor elég nagy bajok lehetnek az életetekkel, vagy a fejetekben, mert nem ez a normális emberi, legfeljebb az átlag magyar magatartás, ami közel sem azt jelenti, hogy rendben van.

Igen, abban igaza van a tizesnek, lehet hogy előbb el kellett volna mennem a nagykövetségre kérdezni, de nem tettem, mert nem jutott eszembe, és kiírtam a kérdést. Ezen mostmár nem tudok változtatni. De emiatt azt érdemlem, hogy lehülyézzenek, és megpróbáljanak nevetségessé tenni? Az rendben van, hogy fel se veszem, ha idegen emberek, bármiféle ismeretség nélkül lehülyéznek, de a legtöbben nem így vannak. Ha csak egy dologra kérhetlek benneteket, akkor legyetek szívesek változtatni ezen, hogy ne bántsatok meg másokat feleslegesen. Ha esetleg kettőre, akkor pedig tartsátok be az oldal szabályzatát, és ne offoljatok, ne sértegessetek másokat, és csak akkor szóljatok hozzá a kérdéshez, ha tényleg hasznos információval tudtok szolgálni, mert anélkül ha hiszitek, ha nem, semmit se segítetek. Tudom hogy nehéz ezt elképzelni, de az ilyen hozzászólások nem menők. Nem számítotok tőlük erősebbnek, felsőbbrendűnek. Szimplán csak megbizonyosodhat róla, aki akar, hogy mennyi ostoba ember van itt. És ti ennek örültök? Ez már- már beteges, mert számításba kell vennünk, hogy semmi érdemi okotok nincs bántani a másikat. Puszta szórakozásból próbáljátok megszégyeníteni a kérdezőt.

És mostmár örülnék pár tényleg segítőkész válasznak is, mert kezd unalmassá válni, amit csináltok.

2020. aug. 22. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!