Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha Budapestre járok egyetemre...

Ha Budapestre járok egyetemre és nem jutottam be kollégiumba, lakhatok e így hajléktalanszállón?

Figyelt kérdés

2020. aug. 22. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell hajléktalanszállón laknod.


Magadat nyilváníttasd hajléktalanná, rögtön kapsz kollégiumi elhelyezést. Akár szeptemberben vagy később is megteheted.

Bevált, kipróbált működő recept. Plusz még az ösztöndíjadat is megemelik kissé.

2020. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Inkább ingázz. Olcsóbb és az úton van időd tanulni.
2020. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Zala megyei kis faluból ahol a vonat se jár, nem tudok ingázni


#1

Hát ez érdekesen hangzik.

2020. aug. 22. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Bemégy egy okmányirodába, kormány ablakba és kérsz egy hajléktalan lakcím kártyát amin csak a helységnév és egy szám szerepel. beadod az igénylést, az sem számít ha már lejárt a határidő. Nem viccelek, tényleg működik.


A hajléktalanszállóra sem mehetsz csak úgy hogy kipp-kopp kopogok és itt vagyok.

2020. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És kinek adjam oda a hajléktalan kártyát? És ha beteltek a szobák a kollégiumban?
2020. aug. 22. 13:23
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Az nem megoldás, hogy csak egy szobát bérelsz? Többen egy lakásban.
2020. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kollégiumokban mindig vannak üresedések de segítenek akkor is ha pillanatnyilag nincs hely keresnek másik kollégiumban helyet.

Vedd fel a kapcsolatot az EHÖK-tal, szoc. osztály. Tanulmányi osztály.

2020. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kivehetsz szobát azoktól, akik a korona miatt nem tudják tovább turistáknak kiadni a lakásaikat. Emiatt az albidíjak is estek és nagyon megnőtt a választék. Egyébként kolifelvételinél lehet fellebbezni, úgyhogy ne hagyd annyiban. Kérj méltányossági elhelyezést a távolságra, tömegközlekedésre, anyagi helyzetre hivatkozva. Mindenképp kérdezz utána és ne hagyd lerázni magad.

A hajléktalanszállótól még a hajléktalanok is félnek Budapesten, kerülik azzal, hogy tetvesek lesznek, meg a többiek ellopják a cuccaikat, amíg alszanak. Szóval ezt szerintem ne.

2020. aug. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Fellebbeztem, de szerintem nem lesz belőle semmi. Nem valami segítőkészek, elég bunkók
2020. aug. 23. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!