Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Új helyre költöztök, hányadik...

Új helyre költöztök, hányadik szomszédig mutatkoztok be?

Figyelt kérdés

Illendő e bemutatkozni, vagy ma már nem divat?

Egy utcában a 3. 4. szomszédot is felkeresed?

Egyáltalán mikor kellene megtenni?


2020. aug. 22. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehány. Menet közben mutatkoztunk be, és köszöntünk.
2020. aug. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Koszonsz, oszt jo napot.

Nem az 1500-as evekben vagyunk.

2020. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
A közvetlen szomszédaidnak, esetleg a szembeszomszédodnak illik és szokás bemutatkozni, akár be is csengethetsz. Szerintem ez alap, hogy tudják, hogy ki lakik mellettük. A távolabbi szomszédaiddal viszont nem kötelező.
2020. aug. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Budapesten belül költöztem már párszor.


Soha sem mutatkoztam be senkinek.


Ha közvetlen szomszéddal együtt érünk az ajtóhoz vagy pont egyszerre lépünk ki a lakásból akkor köszönök és embertől függően elindul egy beszélgetés vagy csak megyünk tovább.


Most is új helyre költözöm szept. 1én és senkinek sem fogok bemutatkozni.

2020. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Metionin ***** válasza:
Így direkt senkinek de ha meglátom őket kint, akkor a közvetleneknek bemutatkoztam ha láttam rajtuk érdeklődést.
2020. aug. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ossel ertek egyet. A masikon is lehet erezni, hogy tavolsagtarto-e, vagy erdeklodo. Aztan aki tul kivancsi, az megtudhatja, hogy te vagy itt az uj lako, es a tobbi elol te zarkozhatsz el. Aki szimpatikus, annak meg jobban kibontakozhatsz.
2020. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapesten születtem és nőttem fel és általában társasházakban élek. Eddig mindig csak a saját szintemen mutatkoztam be a lakóknak, amikor beköltöztem, de mindig úgy volt, hogy idővel sok más lakó is ismerőssé vált. Szerintem jobb is, ha legalább a szint ismeri egymást, de minél több lakót ismersz, annál jobb, különösen ha nemcsak bérled, hanem birtoklod a lakást, tehát kooperálnod is kell velük. Az antiszociális lakóknak mindig nehezebb, meg kínos, ha már ott lakik 5 éve és senkivel nem vált egy szót, csak be van teljesen penészedve. Aztán csodálkozik, ha kirámolják a lakását és senki nem tud szólni neki, mert még a nevét se tudják...
2020. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Frontálisan nem mutatkoznék be, max. csak a 2 közvetlennek: ahogy esik úgy puffan.
2020. aug. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy éppen találkoztunk velük... Kedvesek voltunk mindenkivel, de nem mindenki örült nekünk.


A drááága szomszéd asszonyunk már akkor bemutatkozott, amikor még csak néztük a lakást hogy megvegyünk e. Utána amikor megvettük, bejött csak úgy hozzánk egy hülye indokkal mert éppen nyitva volt az ajtó költözéskor.


A mi lakóépületünkben nem szeretik ha valaki beköltözik úgy látom. Rögtön az volt, hogy az új lakokkal baj van. Vagyis velünk. Aztán jöttek albérletbe a mi szintünkre ujabb fiatalok. Azokkal is rögtön a baj volt. Persze mindig a nyugdíjasoknak van bajuk. Nálunk nagyon megkeseredett öregek vannak akikkel nem is akarok jóban lenni, mert hátba támadnak. Meg sem akartak ismerni, csak rögtön minden bajuk volt, hogy lélegzel az is. Ugye eddig csend volt mert senki nem lakott már abban a lakásban. Amikor meg jöttünk, hát nem volt csend már mert papirvékonyak a falak és mindent hallani. Hogy ha valaki wc-zik, azt is. Nem tudok repülni a lakásban és nem ülök egész nap a sarokban, hogy síri csend legyen neki.

Minden új lakót ki akarnak utáltatni az ilyenek... Ha ezt tudom komolyan nem költözök oda! Albérletben voltunk előtte, ott senkivel nem voltunk rosszban. Egy kedves bácsi volt a szomszéd ott egyik oldalunkon.

Itt meg e! A lakás "jó" áron volt, de ha előbb tudom mi vár itt... Még ilyen 2 rossz indulatú embert akikkel körül vagyunk véve oldalról meg alulról... A másik oldalsó szomszéd kedves, egy fiatalember lakik ott egyedül. Vele nem egyszer beszélgettünk.

2020. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Igen, lakótömbben az alapszabály, hogy lakásvásárlás előtt kopogtass be a leendő szomszédokhoz, tudd meg tőlük, hogy milyen (szerintük) a lakóközösség, fizet-e mindenki rendesen közös költséget, mekkora az áthallás, milyen állapotban van a ház stb. Egyszer albiban laktam egy rémes házban és elárverezték a fölöttünk lévő lakást. Akkor jött hozzánk is egy-két érdeklődő és én mindnek mondtam, hogy én biztos nem vennénk lakást itt, brutál áthallás minden irányban, nulla hőszigetelés, ráadásul irreálisan magas a házközponti fűtés átalánya. Végül egy olyan nő vette meg, aki egyik szomszédhoz sem nézett be előtte, ráadásul irreálisan fellicitálta az árat az utolsó pillanatban, aztán jött a szívás.
2020. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!