Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyetemisták, akik albérletben...

Egyetemisták, akik albérletben laknak: ti mennyit fizettek mindennel együtt a lakhatásért?

Figyelt kérdés
Mi a reális összeg, amiben gondolkodjak? Nem egymagam szeretnék kibérelni egy egész lakást, csak egy olyan szobát szeretnék, ami csak az enyém, és lehet zárni az ajtót, tehát nem galérián van, vagy nem a nappali egy sarkát bérelem ki... Sajnos látok ilyeneket is.
2020. szept. 1. 11:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Az nem írtad le melyik városban. Én Pesten lakok, egyedül egy garzonban. Így fizetek 90K-t az albérletért, plusz rezsi. De pl. Szegedi vagyok eredetileg. Itt azért olcsóbbak az albérletek. Pesten Garzon 90-110 között a legjobb. Azon felül nem érdemes kivenni a lakást. Egy szoba kb 60-80-ig reális szerintem. Ennyiért már lehet szép lakásokat/szobákat találni. Csatlakozz Facebookon albérletes csoportokhoz, onn mindig van napi 10-20 hirdetés.
2020. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bocsi elfelejtettem hogy Pesten keresek albérletet.
2020. szept. 1. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Én anno (2 éve) fél szobát béreltem 40-50ezer forint közötti összegekért Pesten. Nem tudom azóta mennyit drágulhatott.

(Értsd: volt szobatársam és több szobában laktunk így, közös fürdő és konyha. Amúgy pokol volt, de ez volt a leg"olcsó"bb még...)

2020. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
60-70 ezer forinttól felfelé lehet reális, ha komplett szobát szeretnél bérelni.
2020. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

Én akkor saját szobát csak 80-90 környékén találtam... :O

Ennyivel olcsóbb most a vírusválság miatt? :D

2020. szept. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy saját lakást béreltem most ki (30 m2) egy rosszabb környéken (így alapból olcsóbb). Cserébe itt van 10 perc sétára az egyetem. Mindennel együtt fizetek havi 100-105 ezret.

Néztem a szobákat is, de annyira magasak az árak, hogy nekem havonta megéri az a +10 ezer forint a saját lakást (az esetek nagy részében egy ÖNÁLLÓ szoba, ahol nem osztozkodsz, nem átjáróház stb) az 75 ezertől kezdődik még mindig + rezsi + közös költség, és máris 90 ezer környékén van az egész...

2020. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kb 50 nm-es lakás nagyobb, erkélyes szobáját béreljük a barátommal,a díj havi 60.000 ft+rezsi fele (ez télen kb. 17.000 ft), ezt osztjuk ketté. A lakás Óbudán van a Flórián tértől kb 5 percre, egy 4 emeletes társasház 4. emeletén. Nekem az egyetem (OE) gyalog 10 perc, a páromnak és a szaktársának akivel lakunk (és akié a lakás) átszállás nélkül villamossal kb 35 perc az egyetem (BME). Az út túlsó felén kb 2 percre Spar, Penny, kis boltok, beülős helyek. Macskánk is van.
2020. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!