Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A gyámügynél lehet névtelen...

A gyámügynél lehet névtelen bejelentést tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédban van egy 2 éves gyerek. 0-24 üvölt, mint a sakál. Tegnap már a hangja is elment annyit ordított. Ilyenkor általában kiteszik a kertbe, hogy a szomszédok is élvezzék a műsort. Nem verik (legalábbis én sosem láttam vagy hallottam), de valami nagyon nem stimmel náluk.


A 17 éves fiuk tegnap közölte, hogy ilyenkor szívesen fejbe rúgná, az sem normális teljesen szerintem.


Nincs semmire bizonyítékom, csak nem hiszem hogy normális, hogy reggel 8-tól este 9-ig azt hallani, hogy vörösödő fejjel óbégat a gyerek meg sír, vagy van valami agybaja vagy pedig tényleg csinálnak vele valamit, csak nem a kertben.


Ezzel foglalkozik a gyámügy? Vagy érdemes bejelenteni?


2020. szept. 16. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
brazil etnikumúak?
2020. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem. Az a vicc, hogy fehérek. De az anyja is ordít annyit, mint egy brazil.
2020. szept. 16. 09:56
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Csak a saját védelmed miatt kérdeztem...

Nehogy aztán vegzáljanak...


Védőnőt nem ismersz a környéken? Én őt kérdezném meg.. .

2020. szept. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

En tegnap amit hallottam utcàn anya a gyerekének:


" Jaj meghalok, meghaloook miattad, nem azèrt szültelek, hogy ezt a keresztet vigyem. Vinni kéne tèged pszichologushoz és beadni a pszichiàtriàra! Oda valo vagy 6 èvesen!"

Ez erzelmi bàntalmazàs/lelki terror.

es ez csak egy, az ezer/tizezer/millio masik csaladbol


Mégsem èrdekel senkit.

2020. szept. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem ismerek védőnőt. :(

Lehet betelefonálok a gyámügyre és kérek tájékoztatást, hogy mi ennek a menete.

2020. szept. 16. 11:08
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem mennek ki, mert sokat sír egy kétéves kisgyerek. A gyámügy ui. nem a szomszédok nyugalma érdekében van, hanem a gyerekek védelmében.
2020. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom, a másik szomszédban is van kisgyerek (sőt, a családban is), néha sír, hisztizik, de kétnaponta egyszer, 10 percig. Senkit nem zavar. De amit ez csinál, az nagyon nem normális szerintem. Ezért kèrdeztem, hogy érdemes-e megnézetni a gyámüggyel, foglalkoznak-e vele stb.
2020. szept. 16. 12:28
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Először inkább a csal@dsegítőben próbálkozz. Ha tényleg valami gond van, akkor úgyis tovább adják az ügyet a gyámügynek. Lehet a szülőknek is szükségük van nevelési tanácsadásra. A család segítőben tudnak nekik segíteni ebben is, és lehet nem is kell eljutni a gyámügyig. Én azt gondolom, ha szerinted valami gond van, akkor inkább szólj, és látogassák meg a családot feleslegesen, mint tényleg kárt tegyenek abban a 2 éves kisgyerekben.
2020. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na, ez egy jó ötlet, ennek utána nézek. Köszönöm.
2020. szept. 16. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Inkább vidd az agresszív fiadat
2020. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!