Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak olyan fiatalok itt,...

Vannak olyan fiatalok itt, akik egyedül élnek egy viszonylag nagy kertes házban?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok? Én 3 műszakban dolgozok hétvégi túlórákkal, hulla fáradt vagyok. Itthon is mindig van mit csinálni, kint is bent is, egyszerűen választanom kell, hogy vagy magamra fordítom az időt pl pihenésre (na ilyen nem igazán van, most megint úgy érzem, kezdek elérni egy pontot amikor összeomlok)/edzésre vagy csinálom itthon a teendőket. Úgy érzem semmi értelme az egésznek, mert gyűlölök itt lakni, exem is megmondta csak egy helyben toporgok és tényleg van benne valami. Ezt a házat úgy mond rám hagyták, házi kedvencekkel együtt. Kb. minden felelősség a nyakamba zuhant, amikor volt lehetőségem lelépni, nem bírtam a kötöttségektől és ez azóta is bánt.


Most ezt nem panaszkodásnak próbálom beállítani, csak valami tippeket szeretnék kapni, azoktól akik hasonló helyzetben vannak, hogyan nem bolondulnak bele ebbe a kbaszott mókuskerékbe.


2020. szept. 22. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Pedig egy kertes ház sokaknak előny, lehet a te munkád mellett nem bírod. Inkább napi 8 órás munka után sokkal szívesebben kertészkednél. Ha nem tetszik most, akkor add el egy kertes ház most 100x kelendőbb mint egy lakás. Szerintem még cserélnének is veled sokan, köztük én is (csak albérletbe vagyok). A ház körüli munka is egyfajta edzés, nálunk vidéken legalább is az volt az 1000 nm fű lenyírása, árok takarítás, fa hasogatás.
2020. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én szimplán beleuntam ebbe az egészbe. Itt nincs jövő. Így is napi 2 órát ingázok munkába. Csak félek, ha elmennék panelbe úgy érezném, hogy be vagyok zárva. Nyírtam már eleget füvet, nem lesz tőle az ember edzettebb szerintem :)
2020. szept. 22. 20:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Plusz folyamatosan amortizálódik minden. Egyszerűen nincs pénzem megcsinálni és szégyellem. Nem az én tulajdonom a lakás, csak akié az lelépett egy faszihoz több 100 km-re innen, de benne lenne abba, ha esetleg eladnám. Így is alig jövök ki mert nagyon visszaesett a fizetésem ez a rákos vírus miatt. Minden megtakarításom feléltem.
2020. szept. 22. 20:04
 4/15 A kérdező kommentje:
Munkám jelenleg 3 műszakos gyári munka, ahol félig meddig szellemi munkát végzek de ettől függetlenül egész nap megyek szinte. Nincs sok kedve az embernek ezután "kertészkedni" szerintem.
2020. szept. 22. 20:07
 5/15 anonim ***** válasza:
Szabadulj meg a kerttől, leamortizálódik minden, nem kell rá költeni havonta sokat. Panel helyett van társas ház, nem annyira bezárt dolog, lelehet menni, rengeteg a park, kocsma stb :D
2020. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes. Az enyém sarki ház + a kert is be van füvesítve, mert csak gyümölcsfák vannak benne. 2-3 óra alatt le lehet nyírni.

Én úgy szoktam hogy munka után lenyírom az utcán, másnap szintén munka után a kertben. Így a hétvége úgymond szabaddá tehető.

Persze mindig van mit csinálni, de én kertes házban nőttem fel, ez a természetes. Egy panelban nem bírnám.

2020. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Van konkrét célod? Szakmát tanulni? Ahol laksz van lehetőséged fejlődni?
2020. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Adj ki pár szobát.
2020. szept. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát igazából nem a te tulajdonod, szóval te még örülhetsz hogy ott laksz ingyen. Mivel ha panelban lennél albérletben az lenne havi 100 ezer ft minimum. És az csak az albérlet lenne neked, számla meg ilyenek ről még nem is beszéltem. Szóval szerintem inkább örülj. De ha elmész neked akkor sem kell eladni, meg ezzel foglalkozni. Szólsz a tulajnak, az majd csinál vele amit akar, sok közöd nincs hozzá. De mondom örülj hogy ott lakhatsz szinte ingyen. Max számlát fizeted ki gondolom, de az meg alap, te használod.
2020. szept. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szóval nem értem ha nem a tiéd miért adnád el te? Nem vágom.
2020. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!