Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok az ilyen 100+...

Mit gondoltok az ilyen 100+ méteres magasépületek építéséről Budapesten?

Figyelt kérdés

A most épülő MOL új székházára gondolok, eléggé felkavarta a port amikor bejelentették. De mi is vele a gond? Lassítja a város terjeszkedését, és más hasonló történelmi európai városokban is jól elférnek a kisebb-nagyobb felhőkarcolók. London, Moszkva, Varsó például.

Te támogatnád a hasonló magas épületek epítesét Budapesten?


[link]



2020. szept. 23. 14:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, fejlődés jele, praktikus
Nem, rontja a történelmi képet, tájidegen
32 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
A belváros látképén kívül igen.
2020. szept. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem szabadna az Országháznál magasabb épületet építeni Budapesten. Ahogyan Münchenben is tilos a Frauenkirchénél, vagy Washingtonba a Capitolumnál magasabb épületet építeni.
2020. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
A belvárosban nekem se tetszene, de szerintem igenis elférnek a modern felhőkarcolók a városban ettől függetlenül. A történelmi látképen nem feltélen rontanak, sokszor jól működnek egymást kiegészítve. Külsőre és helyszín alapján szerintem semmi baj nincs a MOL új épületével, nekem speciel tetszik az ötlet.
2020. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

A látkép dolgot sosem értettem, ahol a Mol székház épül, az messze van a történelmi belvárostól, arra nem állnak műemlék épületek, nem messze tőle panel dzsungel van, kicsit közelebb modern irodaházak, lakóparkok. Nem rondít bele a látványba, illeszkedik oda.


(Az más kérdés, hogy hazaáruló korrupt férgek biznisze van az egész Budapart projektben, de maga az elgondolás, hogy lehessenek magas épületek, egyáltalán nem rossz.)

2020. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Totál fölösleges.
2020. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Jaj Varsó borzalmas. Remélem, nem arra akarunk hasonlítani.
2020. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem a történelmi belvárosban van, akkor végül is elmegy.

Mondjuk nekem Varsó is bejön.

2020. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Sztem nem mutatna rosszul. Azért nem mondom hogy Budapest is nézen ki úgy mint pl egy los angeles vagy new york mert történelmi város de ha van egy kisebb felhőkarcoló negyede jól mutat sztem
2020. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!