Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasház takarítónője...

A társasház takarítónője megaláz, mit tegyek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy öreg néniről van szó, akit becsülök mert dolgozik ennyi idősen ( vagy csak öregnek néz ki szegény).


Szerintem az álkedves kategória, mindenkivel " szia aranyom " stb, és gondolom kibeszél mindenkit a ház pletykafészkeivel.


Egy ideje kiléptem a munkahelyemről, így nem dolgozok, később megyek ki a lakásból a dolgaimat intézni, utcai ruhában, nem munkaruhában.


Kb már 10. alkalommal hangosan "rámköszön":


"Na jó reggelt drága/kedves, már megint nem dolgozol?"


Ma szó szerint utánam kiabált egy kis helyiségből ahol volt, és eléggé ciki volt, mert egy másik lakó is ott volt.


Hogy kéne ezt a helyzetet kezelni, hogy ne legyek sértő (bár ő már nagyon az felém..)?



ápr. 30. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlen biztos hogy szánt szándékkal bánt téged. Nagyon sok idős ember egyedül él, vagy egyáltalán/alig vannak olyan emberek a közelükben akikkel beszélgetni tudnának. Számukra a nap fénypontja lehet az is ha jön a postás és válthatnak pár szót.

Lehet itt is hasonló van, hogy azért próbál mindig beszélgetni és megszólítani minden ott lakót mert magányos és vágyik a társaságra. Lehet azt remélte a munkanélküli kijelentésétől is hogy beszélgetsz vele róla, ha épp más ötlete nem volt arra hogy hogy indítson beszélgetést.

ápr. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Juj. Amugy nem lehet, hogy azt hiszi, valahanyszor meglat, hogy eppen szabadnapos vagy?
ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
85%

Igyis úgyis sértő lesz. Odamennék hozzá, mondanám, hogy tudom hog csak érdeklődik és kedves, viszont én egyedül szeretek lenni, ezért megkérem, hogy köszönés szintjén maradjunk meg egymásnak.

Ez sok embernek valami hihetetlen, felfoghatatlan dolog lesz, főleg az extrovertált takarítónak akinek nincs jobb dolga. Ha kiabál utánam vissza megyek, es mondom, hogy ne kiabáljon nekem, vannak itt mások is, és nem vagyok a barátja, hogy kiabáljon nekem.


Olvastam másik kérdésben is, hogy valakivel full tahó egy másik ember, de nem mer tenni ellene semmit nehogy megbántsa.

Nem kell annyira félni a konfliktustól és az emberektől.. nem lehet mindent megoldani ezek nélkül.

ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

#2

Nekem is ez jutott eszembe, hogy nem lett az orrára kötve a dolog. Ő meg nézi, hogy biztosan szabadság, esetleg finoman tudakolná is, hogy nem tán beteg a kérdező??


Mert amúgy fura lenne ezt megkérdezné napról napra, tudva hogy nincs munkája. Esetleg akkor azt kérdezgetné, hogy interjúra megy-e??



Nálunk is szokott ilyesmi lenni, hogy valakitől megkérdezik, hogy "na ma nem dolgozol??" Vagy valami utána meg mondja az illető, hogy felmondott/kirugták és egyből el is fehérdeik aki kérdezte, mert nem erre a válaszra számított és egyből megy a sopánkodás.

ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
77%
Talán megkérdezhetnéd, hogy mi a f.sz köze van hozzá?
ápr. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem aláz meg, csak próbál beszélgetni.

Ajánlom ezt a kérdést :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1265..

ápr. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Lehet szerintem úgy is beszélgetést kezdeményezni, hogy " jó reggelt, hogy van ma, szép időnk van, ugye? "
ápr. 30. 13:17
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Megmondanám neki hogy nyugodtan lehet leszállni a magánéletemről - és ennyi. Sértődjön meg, kit érdekel.
ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Lehet, de a néni nem így csinálja, hacsak nem kéred meg rá.
ápr. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%
cool story bro
ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!