Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zajos a szomszéd. Mit lehet...

Zajos a szomszéd. Mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés

A szomszédunk elkezdett valami "vállalkozást", amiben ha jól tudom, beton térköveket gyárt. Ez persze nem volna baj, de egész nap megy a betonkeverője, valami ősi vacak, és reng tőle a ház, a csukott ajtó-ablak és a legtávolabbi szoba sem állítja meg az ugyan nem fülsüketítő, de folyamatos dübörgést. Ha néha-néha le is állítja, akkor pedig a kora reggeltől késő estig szóló "zenéje" hallatszik, szintén nem kell hallgatózni érte. A hét minden napján, vasárnap is. Természetesen valószínűleg az egész munkája feketén történik, de az már mellékes.

Szóltunk neki, sajnos reménytelen hogy bármi változás legyen, egész nyáron ez ment.

Ha jól tudom, ilyenkor az önkormányzatnál kéne szólni a jegyzőnek, a gond csak az, hogy ebben a faluban erősen öncélú a társaság és mivel jó ismerősök a szomszéddal, nincs sok esély hogy bármi is történjen. És a szomszédai közül csak mi vagyunk akiket zavar, mert rajtunk kívül csak egy üres telek van ahol hallani lehet, és egy másik ház egy idős úrral, aki viszont szinte teljesen megsüketült öreg korára, szóval az egészről nem is nagyon tud.

Mellesleg rendszeresen éget műanyagot, ami már önmagában megérne egy misét.

Van valakinek valami ötlete, hogy ha nem az önkormányzatnál, hol lehetne külső segítséget, legalább egy ellenőrzést kérni? Nyilván a legtöbb helyen azt fogják mondani, előbb menjünk a jegyzőhöz. Csak ugye pont azt szeretnénk kikerülni. De egész nyáron ezt hallgattuk, amikor tudtunk szinte menekültünk otthonról, a saját békés otthonunkból, de jön a hideg idő, egyre többet lennénk otthon, és jó volna nem fejfájással feküdni minden nap egész télen, és még ki tudja, hány évig. A legjobb lenne ha kimenne valahova a falu szélére valamelyik ipari területre, de sajnos annyi pénze nincs és valószínűleg nem is lesz. Szóval egyelőre elég kilátástalan, hogy valaha is csendben éljünk itt.

Bármi tippet, ötletet szívesen fogadok. Köszönöm előre is!



2020. szept. 28. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Rendőrség! Ez csendháborítás.


Időponttól függetlenül - hisz zavarja a pihenéseteket.

2020. szept. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

1-es, ne beszélj butaságot! Nincs már ilyen!


A jegyzőtől kérhet birtokvédelmet, ha tényleg bebizonyosodik, hogy extrém méretű a zajterhelés.

2020. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A fekete munka felől lehetne legkönnyebben "megközelíteni".


Mert ha tényleg illegálisan csinálja, akkor NAV is birságol.

2020. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
A műanyagégetés miatt pedig környezetvédelmi birság! Tehát a körny.véd. hatóságnál lehet feljelenteni. De kérdés, hogyan lehet bizonyítani...
2020. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Amikor égeti a műanyagot, akkor fel kell hívni a 112-t, hogy égetés van. Lehet, hogy a Katasztrófavédelem ki fogja küldeni a tűzoltókat. És akkor ennek nyoma marad.
2020. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
#1 vagyok, hasonló cipőben jártam, a rendőrség oldotta meg. (Kis noszogatás után)
2020. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SYNCon válasza:
51%
Nálunk is ez van de ez szerintem nem olyan ritka eset. Ezt hívták asszem "szürke gazdaságnak" valamikor.
2020. szept. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!