Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen rossz indulatú aljas emberekkel?

Figyelt kérdés

1,5 ève költöztem be egy tanyáról faluba, tanyán èltem 23 èvig, ott is nőttem fel...


Ott ugye nem vtak szomszèdok csak környèkbeliek, nem is nagyon beszèltem velük...


Itt a faluban sajnos körbe vagyok vève szomszèdokkal, nem règ megfogadtam egy helyi kőművest, vakolásra meg egyebek...


Ő azt állítja, hogy a szomszèdaim figyelnek ès azt mondják, hogy nem csinálok semmit...


El járok a szomszèd városba dolgozni, el tartom magam, 3 műszakban melózom, heti 6 napot... Ez mellett mèg itthon nyírom a füvet, háztartási munkák, bevásárlás, stb.


Tegnap is èjszakás vtam ès a kőművesnek nem tetszett, hogy reggel hazajöttem, lefeküdtem aludni... Be szólogatott este, hogy ,,ki aludtam magam??" A ház az èn tulajdonom, a kőművest èn fizetem, komolyan mit lehet kezdeni az ilyen rossz indulatú falusiakkal?


Engem pl nagyon nem èrdekel, hogy ki kit csinál...



2020. aug. 24. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Leszarod magasról.
2020. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Próbálkozom vele, de múltkor vettem egy használt kocsit, egy öreg Suzuki Swiftet akkor a szomszèdom kipakolta a szemetèt majd átjött, hogy lehet elvinni... Ez azèrt nagyon megalázó...
2020. aug. 24. 10:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy a komuves beszol neked, hogy nem segitessz neki mikor te fizeted ot? Jo, hogy nem mar ingyen varja a penzt. A szomszedod meg hordja el maganak a szemetet. Az ilyeneket minnel indulatosabban ki kell osztani, mert az ilyen gyokerek csak ebbol ertenek. Eleve nem tartozol senkinek se magyarazattal azirant, hogy mit miert csinalsz es mennyit. Ha te esetleg egesz nap lustalkodnal akkor is mi kozuk lenne hozza? Nehogy mar ilyen alja nepnek magyarazkodj. Ezek ilyen suttyo falusi parasztok, abbol is a legaljabb fajta
2020. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Kóstolgatnak.

Gondolom, férfi vagy. Rakd helyre őket emelt hangnemben.


És egy jó tanács. Sokszor jobb másik faluból mesterembert, segítséget hozni. Én se értem, miért, de a falusiak így működnek. Irigykednek rád, leginkább azok, akik egész nap a kocsmapultot támasztják. Ha fizetsz egy falubelinek a munkájáért, akkor nem örül neki, hanem irigykedik rád, hogy neked telik erre. Meg inkább nyomorog, mint hogy elvállaljon nálad valami napszám-munkát. Menj pár faluval arrébb, ott te leszel az idegen, aki keresne egy munkaerőt, és hidd el, nem lesz ilyen. Viszont, ha ott élnél, akkor pont onnan nem kéne embert keresned.

Én kétszer annyi idős vagyok, mint te, jobban ismerem az embereket, de az okokat én se értem, csak tudom, hogy így működnek. :-)

2020. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha beszólnak szólj vissza nekik sokkal csúnyábban mint ahogy ők szólogatnak be!
2020. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

1. Pletykákkal ne foglalkozz. Azok nem fognak elmúlni. Semmit sem kell bizonygatnod vagy magyarázkodnod.


2. Próbálj meg olyanokkal barátkozni a faluban, akik normálisak. Nem feltétlen a szomszédaiddal. Egy barátságos gesztus, beszélgetés - és ő máris jobbféle dumákat mond majd rólad másoknak.


3. Kőművesnek ilyenkor kérdezz vissza: és Ön kialudta magát az éjjel, vagy mit csinált, amíg én dolgoztam? Vagy: köszönöm kérdését, nem igazán aludtam ki magam, bár ne lennék pont éjszakás.


4. El lehet vinni a szemetet? Megmondaná, mikor van itt szemészállítás? Kérem, vigye a saját háza elé, én is kiteszem majd a saját szemetemet aznapra. - de mindezt nem dühösen, hanem mosolyogva, korrektül, magabiztosan - zavarba fognak jönni, és ha az emberek zavarba jönnek, békén hagynak! :D

2020. aug. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

“ Tegnap is èjszakás vtam ès a kőművesnek nem tetszett, hogy reggel hazajöttem, lefeküdtem aludni... Be szólogatott este, hogy ,,ki aludtam magam??" ”


És egész konkrétan miért is nem bæsztad ki?

2020. aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Tanyán egy védőburokban nőttél fel, nem találkoztál a hülye szomszédokkal. Az én szomszédaim is szó szerint ilyenek. Mikor odaköltöztem jött a szomszéd vasárnap reggel hogy vigyem be a városba kocsival, várjam meg és hozzam haza, mert nekem van kocsim és úgysincs semmi dolgom vasárnaponként. Rávágtam azonnal hogy nem, ezen úgy meglepődött elkezdett parancsolgatni hogy neki be kell mennie, muszáj elintéznie (piacra akart menni), hozzam ki a kulcsot és vigyem be. Közöltem vele hogyha mégegyszer úgy beszél velem mint a kutyájával akkor bajok lesznek.
2020. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7-es:


Azért nem baxtam ki, mert nem tudom... sajnos bonyolult, hogy miért van ez így :/


8:


Ezek azért megalázó dolgok, akárhogy nézzük... az én esetemben, mikor megvettem a kocsit, ki teszi a szemetet, hogy vigyem el vele... milyen hely az ahol ha vki vesz kocsit akkor szemétszállítónak hiszik? Jaah és a kőműves ugatott ebben is, hogy de a fémért jó pénzt kaptam volna, persze természetesen a faluban ennek fényében sem vállalta senki sem, hogy elvigye... miért? Mert nem éri meg!


Amúgy gondolkodom ezen, hogy ha vmikor elkészül a ház akkor eladom és veszek egy tanyát... nekem ezek a cirkuszok nem hiányoznak!

2020. aug. 25. 12:32
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, az ország mely vidékére jellemző, amit leírtál, de itt az Alöldön nagyon aranyos szomszédokat sikerült kifogni. A szomszéd nénike szint a pótanyánk, megoszt velünk mindent, és segít, ahol tud. Persze én sem vagyok rest, és ha valami férfimunka akad, örömmel megcsinálom neki.

Nem lehet, hogy te a tanyán - szomszédok híján - nem tanultad meg a normális emberi kommunikációt, és ezért néznek ki? Egy zárt közösség atavisztikus (és jogos!) igénye, hogy mindent tudjon a beilleszkedni kívánó "gyüttment"-ről, hiszen valamikor a létbiztonságuk múlt ezen. Ha te zárkózottan, titokzatosan élsz, az mindenféle találgatásra d okot.

2020. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!