Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélybe szeretnék kiköltözni....

Erdélybe szeretnék kiköltözni.Volt már aki kiment Magyarországról Erdélybe?

Figyelt kérdés

Barátnő vagy kaland miatt mentetek?

Hogy sikerült ott beilleszkednetek?

Nyelvet ugye mindenki beszéli ez könnyedség.

Magyar lakta részre szeretnék menni.

Itt örököltem szüleimtől házat vállalkozást ezt szeretném eladni vagyis már folyamatban van.

Ott szeretnék egy igazi erdélyi kisebb faluban házat venni hatalmas telekkel és ott állatokat tartani mezőgazdaságot csinálni.

Rengeteg videót néztem a youtube-n is arrafelé majdnem mindenki ebből él.



2020. okt. 11. 13:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

"Nyelvet ugye mindenki beszéli ez könnyedség."

Ez jó vicc. :D


Ha mezőgazdaságból akarsz itt megélni, akkor ahhoz jó fel kell kötnöd a gatyád.


A helyedben inkább örülnék, hogy Magyarországon születtem...

2020. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem, a románok döntő, túlnyomó többsége nem beszél magyarul. Román nyelvtudás nélkül meg megvagy halva itt. Mezőgazdálkodásból csak akkor tudsz itt megélni, ha profi vagy.


Nem, errefelé nem majdnem mindenki él ebből. A mezőgazdaság nagyon a padlón van, igazi mezőgazdaság nagyon kevés van.

Itt ami nagyon meg azok kisebb cégek, irodák, üzletek, s autószerelő műhelyek.

2020. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kettes te erdélyi vagy?

Én nem olyan helyekre gondoltam ahol a lakosság a románnal van keverve hanem szín magyar városokra gondoltam és azok környékére.Ezek mellett falvakat nézni ahol van nagyobb eladó ház vagy tanya hatalmas telekkel.

Minden évben járok erdélybe azt nem mondom hogy jól ismerem de elég sok helyen voltam már.

Olyan igazi székelyes faluba szeretnék menni ott még az ember megtapasztalhatja azt a vidéki nyugalmat és békességet amit már itt magyarban nem igen lehet.

2020. okt. 11. 14:35
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

3

Igen,erdélyi vagyok.

Székelyföldön is alá vagy rendelve a román államnak. Ha kórházba kerülsz, ugyanúgy kell tudj románul. Ha kimozdulsz a településről, ugyanúgy kell tudj románul. Ha megállítanak vezetés közben, ugyanúgy kell tudj románul. Ha családot akarsz alapítani, s hosszú távon itt élni, ugyanúgy kell tudj románul.


Nem mondom, hogy lehetetlen megélni úgy, hogy nem tudsz, ismerek olyan székelyt aki egy szót sem tud (tényleg, még annyit sem, hogy da vagy nu) és megéldegél. De milliószor nehezebb és sok hátránnyal jár.

2020. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De nem írtad melyik részén élsz.

mert ott is van kevert lakosság és van majdnem színmagyar város is.Elég sok.

Ott bizony magyarul beszélnek mindenhol.

de ha vegyes lakosságú városban élsz ott bizony a románt fogják erőltetni...

legjobb példa marosvásárhely...magyar polgármester lett a városban ahol majdnem fele fele a lakosság magyar román arányt nézve eddig nem volt kinn magyar zászló most fogta kirakta.

gondolom a városvezetésben is lesz változás ezután.

de mégegyszer nem ilyen város környékére szeretnék menni hanem ahol szinte csak magyarok élenk, elég sok ilyen van.

2020. okt. 11. 15:08
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Volt székely barátnőm, sajnos szakítás lett a vége, mert rossz élethelyzetbe kerültem magánéletileg és ahogy lenni szokott, a másikon csattan.


De láttam Székelyföldet, tapasztaltam az ottani viszonyokat, ismertem meg embereket, és azt kell mondjam engem lenyűgözött az egész. Teljesen más (pozitív irányba) egy székely mentalitás, mint egy magyarországi, de még az erdélyi(magyaroktól) is különbözik. - Utóbbit egyébként a kettő közöttinek mondanám.


Többnyire nagyon aranyos, vendégszeretőek az emberek, meg ami fontos: emberek! Ez ma már ritkaság.


Persze ott is (és Erdélyben) is vannak kötélre való erkölcsű "emberek", meg őket is már éri a "nyugatosodás"(lehülyülés), de én azt mondom klasszi sokkal jobb állapotban vannak emberileg. A táj meg gyönyörű.


Az meg igaz, hogy 100%os magyar részen is alá vagy rendelve a román államhatalomnak. Pl volt eset, ahol színmagyar városban (székelyudvarhely) egy nagyobb bevásárlközpontban a pénztáros hölgyek románok voltak és csak románul tudtak. (Elvileg az ottani román tisztviselők/rendőrök feleségeik, na meg gondolom betelepülők. Egyébként külön "negyedük" is van.)


Viszont! A székelyföldi magyar polgármesterek össze-összefognak, és dolgoznak az autonómián. Tehát hiába van román államhatolom, a légkörben igenis érezhető valami, amit kis túlzásnak helyi, magyar hatalomnak mondanék, és bizony székelyföldi közintézményekben, kórházakban igenis ellensúlyozzák, vagy legalábbis próbálják a román hatalmat/ nyelvet. De ez függ attól IS, hogy egy adott részen mekkora a magyarság számaránya.


Shóval én ha tehetném, kiköltöznék. És ki tudja, mit hoz a jövő Erdélynek, az erdélyi magyaroknak és Székelyföldnek...

2020. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ezt a feelinget éreztem én is.

Majdnem olyan mint amilyen a 90 es véekben volt magyarország az emberek még mások ott nomrálisan viselkednek.Ez a full nyugati kultura másolás még nem jutott el oda.

olyan jókat szoktam ott beszélgetni néha ha napközben bemész egy kocsmába és nem a csöveseket fogod ott találni hanem teljesen normális embereket a településről és kedvesen elbeszélgetnek veled.

2020. okt. 11. 15:18
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

De eljutott a nyugat.

Minél fiatalabb korosztályt "vizsgálunk" annál inkább érvényesül ez, és nekem meswltek sztorikat, hogy éjszakánként mik vannak.


Ne aggódj, Székelyföld is adja fel az identitását, és csak idő kérdése, hogy oda is begyűrűzzenek a gender stb ideológiák, és hogy a templom helyén mekdánelc legyen. Sőt, állítom már begyűrűzött.


De mint írtam megindult az emberi minőség/erkölcs romlása ott is. Csak a mérték más.


De ettől függetlenlül aki nyugalomra, szebb életre vágyik, annak még mindig mebéri Székelyföld.

2020. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem amíg tart az idősebb generáció élete akik még az igazi székelyföldi mentalitás szerint éltek amit őseiktől tanultak azt a sok bölcsességet addig aki odamegy ezt fogja látni.

Szerintem 10-20 év mire szemetszúró lesz a változás ott is.

2020. okt. 11. 15:42
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

5

Nyilván jobban tudod, mint én, aki itt élek.

Én kolozsvári vagyok.

De ennek nincs jelentősége. Ha akarsz egy feljelentést tenni, ha hivatalos papírt akarsz, kérvényt írsz, engedélyt kérsz, bármi ami hivatalos, azt itt románul kell megtedd. Függetlenül, hogy hol élsz.

Ha lesz gyermeked, gondolj bele, kell érettségizzen románból, tehát nem mindegy, hogy te tudsz bármit is segíteni neki, vagy egy hangot nem tudsz románul. Ugyanez a helyzet a sofőrsulival is, azt is románul kell letenni.


Ha nem tudsz románul, itt meg vagy halva.


Persze, ha úgy képzeled el, hogy kiköltözöl egy 30 fős kis faluba, ahol sem gáz, sem térerő, csak a kapa meg a föld, akkor oda nem kell. Akkor sosem mozdulsz ki onnan, hanem ott öregszel meg és élsz egyik napról a másikra ahogy tudsz. De én ilyen életért nem hagynék egy biztosabb karriert (vagy megtanulnék románul és keresnék egy közepes színvonalú települést, tájékozódnék előbb, kapcsolatokat építenék ki és utána költöznék)

2020. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!