Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő ha egy közeli...

Makoto-chan kérdése:

Mi a teendő ha egy közeli házból kínkeserves gyerek sírást hallasz?

Figyelt kérdés

Értesítem a rendőrséget? Keressem meg honnan jön és csöngessek be?

Nyilván itt lehet szó arról hogy csak nem kapta meg a kívánt játékot, de mi van ha nem? Elég csak akkor tenni valamit ha a kiabálás/sírás rendszeressé válik?

Őszintén tanácstalan vagyok.



2020. okt. 11. 19:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Az én gyerekem 2 évesen egy nyalókát kizsarolós nyafogásra adott NEM válaszom után olyan üvöltést,vergődést levert a hipermarket közepén,hogy azt hittem elsüllyedek. Egész hazaúton üvöltött,mint akinek a bőrét nyúzzák. Hazaértünk,megkérdeztem tőle " nem akarod még befejezni?" Még jobban rákezdett. Engedtem egy pohár vizet és sutty arcon öntöttem. Soha többet nem csinált ilyet. Nem tudhatod miért sír. Lehet,hogy nem mászhat a szekrény tetejére és nem ugorhat le onnan.
2020. okt. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

11-es, hasonlót az enyém is csinált. :) És szerintem mindenkié. Eszméletlenül égő volt, és valahol nagyon félelmetes, hogy lassan muszáj lesz engedni az ilyen hisztiknek, ha az ember nem akarja, hogy ráhívják a rendőröket. :(

Kérdező, amúgy láttál már gyereket közelről?

2020. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Én anno kétévesen azért üvöltöttem, mert édesanyám nekiállt céklát pucolni. Máskor meg azért, mert a bátyám pont akkor ült bele pont ugyanabba a hintába, amelyikben én pont akkor akartam hintázni, amikor ő, de az óvodába vezetö utat is rendszeresen végigüvöltöttem, mert nem akartam menni. Öcsém egyszer azért sírt, mert nem engedtük neki, hogy bottal üsse a macskát.

Szóval az a gyerek mindenért IS sírhat. Ne csinálj fölösleges jelenetet.

2020. okt. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
12-es 😁😁 dehogy muszáj engedni. Meg lehet velük beszélni. Ha épp azt nem kaphatja meg amiért épp annyira üvölt mintha kerékbetörnék,egy kisebb valamivel simán lehet kompenzálni 😊 De nem mindig,mert akkor egy törpe zsarnok lesz 😂 Nehéz megtalálni az arany középutat,de meglehet. Enyém például azért is tudott üvölteni,mert volt egy plüss macija amit ha megnyomott,zenélt. Félt a zenétől,de ha nem nyomhatta meg akkor azért üvöltött 😁 Kb.mindenért tudott addig a poharas esetig. Aztán jé csoda történt. Anyós azt hittem megöl amikor megtudta,de vele közöltem,hogy majd amit ő szül,azt úgy neveli ahogy akarja,letojom. Ha nem tetszik nem kell eljönni azt ennyi 😂 ő is lenyugodott
2020. okt. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 12-es úgy gondolta, hogy azért nem lehet "nevelő célzattal" ráhagyni az ordítást a gyerekre, mert rögtön rendőrt hívnak rá, hogy kínozza a gyereket. :)
2020. okt. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

De azért ez milyen durva már,hogy a legutolsó szomszéd is jobban tudja mit lehet a gyerekednek és mit nem. És simán rádhívja a gyámügyet,rendőröket,miközben nem tudja az okát,hogy miért is üvölt az a gyerek.

Pedig aztán kb.mindenért 😂😂

2020. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
13. És is végigüvöltöttem az oviba vezető utat, mert nem akartam, hogy ott hagyjanak. Amikor ott hagytak a szüleim, utána is rendszeresen beültem egy kis sarokba és jó ideig magamban sírdogáltam. Aztán délután, amikor jöttek értem, ismét elkezdtem üvölteni, akkor azért, mert nem akartam még hazamenni, hanem ott akartam maradni játszani a barátnőimmel xD
2020. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

A híradó tele van olyan meggyilkolt, kínzott, molesztált gyerekekkel, akiknek a szomszédai nem akartak belekeveredni, meg szart kavarni.


Ki kell hívni a rendőröket, azok eldöntik, van-e gond.

2020. okt. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden siro gyerekhez rendor menne ki, pont a bunozok uldozesere nem lenne rendor.
2020. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
99%-ban nincs gond a gyerekekkel. Ha nem kap meg valamit, és azért veri magát a földhöz, az nem bántalmazás. Igen, üvölt, mert a maga szintjén tragédiaként éli meg az esetet, ráadásul még nem is képes kezelni az érzelmeit. Tele vannak a vicces blogok olyan szülők posztjaival, akik leírják, milyen "hülyeségek" miatt akadt ki a gyerekük. És ezek között van olyan, hogy törött volt a keksz, amit kaptak. A kérdező ha nagyon a gyerek miatt aggódik, akkor építsen ki kapcsolatot a szomszéddal, meg a gyerekkel. Egy házból kiszűrődő hisztiből pedig ne vonjon le túl nagy következtetéseket.
2020. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!