Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van-e jogi útja a szomszédokka...

Van-e jogi útja a szomszédokkal való kálváriának?

Figyelt kérdés

Kedves Tagok!


Tanácsokat illetve segítséget szeretnék kérni. Nem tudom jártak-e mások is hasonló cipőben. Egy 12 ingatlanból álló lakóházban lakom (kettő szintes) ahol a lakóközösség nagy része gyakorlatilag nem óhajt eleget tenni az együttélési szabályoknak és egy-két ember majdnem hogy kikéri magának ha figyelmeztetve van ráadásul szép szóval.


Tudni kell,hogy a 12 ingatlanból 1 nem tartozik ebbe bele,mert egy nagyon idős bácsi lakott ott aki szegénykém már meg is halt nemrég és a mellettem levő szomszédok vették meg azt az ingatlant.

Így gyakorlatilag 11 ingatlanról beszélünk, amiből a közös gyűléseken kb. 3 lakó vesz részt.....

Vannak albérlők a házban, tudomásom szerint 5 albérlő van.

Tehát sem az albérlők de még csak ezeknek a lakásoknak a tulajdonosa sem vesz részt a közös gyűléseken és szerintem nem is tudnak róla de egyértelműen nem is érdekli őket.

A probléma viszont nem is ezzel van úgy igazán hanem azzal, hogy kb. 6-7 lakó nem óhajtja takarítani a lépcsőházat egyáltalán és kb. 2 lakó takarít egy évben többnyire ezekre az emberekre. Úgy van elosztva, hogy minden lakóra egy évben kettő hét takarítási kötelezettség jut és nem is egymás után két héten keresztül hanem kb. 3 hónap múlva következne a második hét.

Egy idős házaspár szokott a többiek helyett felmosni az első emeletről illetve még egy házaspár szintén az első emeletről(mármint ott laknak). Rajtuk kívül én amennyi rám esik egy évben kétszer illetve talán egy két lakót láttam felmosni...

Az alsó szint többnyire mocskos és az alsó szint az ahol senki az ég adta egy világon még csak a füle botját sem mozgatja holott tisztában vannak vele, hogy az időseknek már tök elegük van abból, hogy állandóan nekik kell mások után felmosni a házat de ők egyszerűen mintha nem is itt élnének...

Az a legfelháborítóbb, hogy az alsó szinten is az albérlők ráadásul egy házban többen is laknak.Az egyikben egy kisgyerek is van meg még egy kiskutyát is tartanak,ő előttük szokott sokszor retek lenni,valami kifolyva vagy csak szimplán koszos az ajtajuk előtt (is) a kő.Továbbá a felső szinten is van egy kisgyerek és ők is special a babakocsit lent tárolták a földszinten (sokszor elférni se lehetett tőle),a kis roller, a kis motor,stb mindent ott tárolnak amivel éppen a gyerekük játszik.Ezek plusz behozzák a koszt a házba és ők szintén úgy élnek itt,mintha egy panzióban laknának gyakorlatilag az összes többi albérlővel...

Úgy gondolom,hogy ha még nem is mosok fel a lakóházban egyszer sem az évben finom szólva egyébként is illene a saját retkemet amit külön én csinálok jómagamnak feltakarítani és nem elvárni,hogy mások tegyék meg.

Legalább az földszinten mosnának fel maguk után ha már nem óhajtja az egész házat. De még ez sem... Úgy gondolom, hogy bárkinek ha egészségügyi problémái vannak azt is meg lehetne beszélni és nem volna probléma azzal,hogy esetleg ő kimaradjon vagy az időseknek se kelljen ilyesmi.Vagy lehetne cserélgetni ha valakinek esetleg nem jó ez vagy az a hét de ezekkel az emberekkel szót sem lehet érteni és megmondom őszintén én személy szerint rohadtúl nem is akarok főleg nem fogok belemenni ilyen személyeskedésekbe,mert ezt is nagyon kinézem belőlük.Meg az egészségügyi probléma ellenére is az ajtóm előtt egy méterre már csak fel tudok mosni,főleg ha majdnem minden nap kint ülök a lépcsőház előtt míg játszik a gyerek...

A múltkor feltörte valaki a vastag lakatot a pincémen és senki nem csinált semmit, a közös képviselő annyit kérdezett,hogy voltak e lent értékes dolgaim és vittek-e el valamit.Szerencsére nincs lent semmi érték.

Továbbá nem rég a földszintről az egyik szomszéd (milyen meglepő, pont onnan) eláztatta a pincémet szennyvízzel,mert pont az én pincém felett megy át a cső.4 napon keresztül el volt dugulva náluk a wc meg a fürdőkád (nem is értem hogy tudták használni így) és nem szóltak a tulajnak sem erről, hanem próbálták ők maguk elhárítani a problémát 4 napon keresztül.Nem sikerült így egy rakat szennyvíz az én pincémben landolt.Érték nem volt de levittem a gördeszkámat amit szerettem volna oda adni valakinek meg volt egy kör alakú fotelem aminek a vázát szinten lent tároltam és néhány porcelánt amik igazából nem értékesek de ezeknek annyi.Kint álltam két szomszéddal (azok akik felmosnak) a ház előtt és vártunk,hogy mit tud intézni a közös képviselő aki még a tulajt sem tudta elérni,mert nem vette fel a telefont,majd megérkezett az "úriember"(az albérlő aki eláztatta a pincét),nagy nehezen köszönt nekünk és beviharzott a lakásba.A szennyvíz kiömlése elállt egy idő után de engem meg sem keresett és annyit sem kaptam,hogy elnézést...

És akkor én még legyek olyan kedves,hogy hetente meg két hetente álljak már be és mosogassam utánuk a lépcsőházat.Nem csak ez idegesít és egyáltalán nem magam miatt írom,mert ha eldurran az agyam egyszer elküldök mindenkit..De nem szeretnék hanem megoldást akarok az idősek miatt is meg a mellettem levő szomszédok miatt is mert őket csicskáztatják gyakorlatilag.

Ja és még annyi,hogy még köszönni sem tudnak sokan a házban...


Na nem is húzom tovább és elnézést a helyesírási hibákért meg,hogy ennyire hosszúra sikeredett.Beszélni tervezek a közösképviselővel de úgy,hogy szeretném neki felvetni a jogi utak lehetőségét is,mert úgy gondolom,hogy ezeknek az embereknek a kedves szó de az erélyes sem segít (tapasztalat).

Tudnátok nekem linket küldeni vagy tanácsot adni,stb.?

Előre is köszönöm szépen!



2020. okt. 28. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor társasházban laktam úgy volt megoldva a takarítás hogy alkalmaztunk egyet az õ fizuja meg ment a közös költségbe.
2020. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az idősek csinálták ezt egy darabig. Mindenkinek fizetnie kellett havonta 500ftot. Ők végezték a felmosást meg a ház körüli munkákat,fűnyírás,stb.

Majd valaki beszólt,hogy minek kell a fűnyírásra fizetni mikor ezt ő is simán meg tudja csinálni(azóta is csinálja persze hogyne).

Majd az idősek besokalltak és mondták,hogy kész ők nem csináljákezt tovább. Hozzáteszem sokan nem is fizették ki....

2020. okt. 28. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is külön takaritonö van. Valszeg a közös költsegbe van kalkulàlva, nem tudom.
2020. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En is ezt javasolnam: fel kell berelni egy haztakaritot, aki bizonyos rendszeresseggel rendbeteszi a hazat.
2020. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van ezen elgondolkozom és meg is említem a közös képviselőnek csak tudjátok az a gáz,hogy mondjuk egy takarítónő két hetente jönne és az alsó szinten sokszor nem óhajtanak felpucolni saját maguk után és napokig ott van a retek. Értitek? Ígyis alig van pénze a lakóháznak.
2020. okt. 28. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Az nem erdekes hogy alig van penz. Aki nem fizeti es felhalmozza a közös költseg tartozasat majd jarkalhat birosagra.
2020. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Meg kell szavazni a lakogyulesen, hogy a haz alkalmaz egy haztakaritot aki valamilyen rendszeresseggel kitakaritja a hazat, ellapatolja a havat ha esik a ho, neha kimossa a kukakat. Meg kell szavazni, hogy eszkozoket is vesz a haz es tisztítószert. A havi koltseget szetdobjatok es ennyivel megemelkedik a kozoskoltseg. Viszontlatasra.
2020. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem jönnek el a lakógyűlésre.
2020. okt. 28. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a mindenki takarít dolog jól működő közösségekben működik, rosszul működőkben meg nem. Annak jogi útja, ami rávenné őket, hogy ne legyenek bunkók, takarítsanak, érdeklődjenek a ház ügyei iránt, nincs. Meg kell bízni egy takarítót, akinek olyan gyakran kell jönnie, amilyen gyakran kell, nem kéthetente.

A díját be kell építeni a közös költségbe, amit elmaradás esetén a közös képviselő behajt a tulajdonoson, nem kell ezt így külön számolgatni hogy 500 Ft a fűnyírás. Azt az éves elszámolásban meg lehet nézni ha valakit annyira érdekel.


Annak, hogy eljönnek-e lakógyűlésre vagy sem, nincs jelentősége, a társasházi törvényben van megoldás arra hogy a közgyűlés határozatképes legyen akkor is, ha nincsenek elegen, lehet szavazni nélkülük. A rendes közgyűlésekről biztosan tudnak, mert arról ki kell a tulajdonosokat (nem az albérlőket) értesíteni, napirenddel.

Majd el fognak járni közgyűlésekre, ha elkezd emelkedni a közös költség. Vagy nem, de ki lesz takarítva.

2020. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9-es igen ez így van normális helyen nem ilyen tahók között.

Csak tudod mi zavar a legjobban? Az hogy ígyis emelve lett a közös költség és elmegy a pénz felesleges dolgokra

A háztömb nagyon rossz állapotban van és várjuk,hogy fel lehessen venni hitelt,hogy meg lehessen csinálni a tetőt merr bejárnak a galambok is és beázik a ház is. A vakolat is hullik. És akklr még fizessek arra is,hogy a takarító gyakortabban jöjjön már meet az alsó szint megint retket csinál az ajtaja előtt?! Érted... Konkrétan azt sem törli fel amit osszemocskolnak a gyerekkel meg a kutyával...

Ha látod,hogy kifröccsen az üdítő meg a gyerek és a kutya miatt meg a 3 csaladtagod miatt tiszta retek az ajtód előtt akkor te mit csinálsz? Egy alapvető dolog hogy feltörlöm a saját piszkomat. Ezt sem csinálja meg és odavágja hogy majd a fiatalok felmossák a házat mert neki faj a háta... eszem megáll.Csak az ajtaja előtt kéne legalább és ennyit se tesz meg de majd a fiatalok. Persze majd hazaérek rohadt fáradtan és utána fogok törölgetni hetente. Pofám leszakad. Ezek nem emberek hanem állatok.

2020. okt. 28. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!