Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ebben a helyzetben megkérhetem...

Ebben a helyzetben megkérhetem lakótársamat,hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nem jövünk ki jól,lakótársam hanyag,csak felületesen takarít,ha főz csúsznak utána az edények,tányérok,mert nem mosogat rendesen, hűtőt,sütőt nem takarítja maga után,valamint ha nem vagyok ott bemegy a szobámba és ott ücsörög.

Most adódott egy helyzet,hogy egyedül is ki tudnám fizetni a bérleti díjat.

A szerződés az én nevemen van,hivatalosan én bérlem a lakást,a tulaj tudja,hogy ketten lakunk ott, korábban a barátnőmmel laktam ott,de miután ő elköltözött kényszerhelyzet alakult ki,jött helyette ő.


Így,hogy az én nevemen van a szerződés megkérhetem,hogy költözzön el szerintetek?



2020. okt. 28. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Nem kell szenvedned. A saját érdekeidet kell megvédened, ő meg majd megoldja.
2020. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ezek szerint tőled bérli tovább. Esetleg beszéld meg a tulajjal, ha nem így lenne, nem hiszem, hogy lenne kifogása, ha eddig nem volt gondtok egymással.
2020. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is ezt tenném a helyedben. Volt már hasonlóan igénytelen lakótársam, elég is volt belőle, csak a plusz munkákat csinálta nekem mindig. Azóta egyedül lakom. Inkább fizetek kicsivel többet, de legalább rend van és nem kell más mocskát takarítanom.
2020. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan küldd el és mondd el neki a miérteket is. De majd biztos te leszel a rossz, hogy te biztos takarítás mániás vagy, meg maximalista a mosogatásban....
2020. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Minek megmondani, fölösleges összeütközés. Egyedül akar lakni és kész.
2020. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat! Ezt fogom tenni, megmondom neki,hogy költözzön el. Tudom,én leszek a rossz,mindenért én vagyok. Nyáron egyszer arra értem vissza,hogy a lakásban kb. 30 légy repked. Hazaért,megkérdeztem,hogy esetleg elől hagyott valamit, vagy nem vitte le sokáig a szemetet amiben romlandó dolog volt. Erre azt válaszolta,hogy dehogy is,a legyek az ablakon repültek be. Egy a probléma,az ablakok szúnyoghálósak. Mikor a fagyasztó ajtó nyitva maradt, arra azt mondta,hogy az magától nyílt ki. Semmit nem mer felvállalni, inkább próbál hülyének nézni. Ha vendéget mertem fogadni köszönés helyett ajtócsapkodás fogadta szegényeket,valamint napokig duzzogott utána.

Bocsánat, ezt most jól esett leírni, egy ideje gyűltek bennem a dolgok.

Köszönöm mindenkinek!

2020. okt. 29. 09:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd írdd meg mi volt.:)
2020. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy költözés van. Ha nem akarod, nem kell ragozni a miérteket.
2020. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megmondtam neki,hogy egyedül fogom bérelni a lakást,megbeszéltem a tulajjal. Nem nagyon tudott mit szólni,csak hogy akkor keres mást. Remélem minél hamarabb talál valamit,felőlem akár holnap is elmehetne.
2020. nov. 4. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt határidőhöz kellett volna kötnöd. Anélkül nem fog sietni.
2020. nov. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!