Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten megélni?

Budapesten megélni?

Figyelt kérdés

Tervebe van pestre való költözés, barátnőmmel költöznénk. Ő még az első hónapokban tanul így a bevétele 40-45 ezer havonta.( amíg végez az egyetemen, 3-4hónap) Én fizetésem 200-250 ezer havonta.


Igy kérdezem hogy ennyiből egy 1 szobás kis albérletben nem nagy igényekkel, hisz nem vagyunk vásárlás mániások, nem igazán járunk bulizni így ez sem kiadás. Tehát igazából az alapvető dolgok,szükségletek lennének + az albérlet.


Szerintetek ennyiből meglehet élni és nem csak hogy kijövünk a hónap végére és semmi sem marad?


Saját tapasztalatok és vélemények is érdekelnek.

Előre is köszönöm. ;)



2020. okt. 30. 10:09
 1/10 acelsziv ***** válasza:
100%

Necces. Nagyon az.

Albi 120

Rezsi 40

Bérlet 20

A bevétel 250-300

Fogszívva talán.

2020. okt. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az albérlet amit kinéztünk. 95.000ft + rezsi (ami 20.000 körül lenne) A béreltünk 20.
2020. okt. 30. 10:30
 3/10 acelsziv ***** válasza:
87%
Akkor így már jobb. Élelmet venni jó áron lehet pláne ha főztök.
2020. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kauciót is vegyétek számításba!
2020. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha a fizud 200 ezer lesz es nem 250, akkor kizart. Mert legyen mondjuk az alberlet rezsivel egyutt 150, akkor marad kb olyan 90-100 ezer forintotok mindenre (a baratnod bevetelevel egyutt!).Es akkor meg nem fizettel netet, telefont, berletet, es a kajat. Arrol nem is beszelve, hogy egy plusz csokit se tudtok venni majd magatoknak, nem hogy pl egy szukseges kabatot vagy cipot, ami barmikor kellhet. Mi igyekszunk sporolni a parommal a kajan, de kettonkre elmegy havi 90 ezer forint, ugy, hogy tobbnyire fozunk. Ha nem ennenk sok gyumolcsot es zoldseget, illetve nem rendelnenk havi kb haromszor kajat, akkor talan le lehetne nyomni 70re, nagyon talan, de en ebbol nem akarok engedni.

Szerintem ezt gondoljatok meg at.

De ha a fizud fixen 250 ezer, es meg ossze tudtok kaparni ehhez plusz 50-et, akkor tenyleg nagyon nagyon talan, epphogy, de ki tudtok majd jonni. De honap vegen mar remegve fogjatok varni a kovetkezo fizut.

2020. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Kerdezo, kozben latom, hogy irtal. Nem lesz 20 ezer a rezsitek, ezt most fixen mondom, foleg teli honapokban. Az a 20 inkabb 30 (telen) plusz meg kozoskoltseg is van, az mennyi? Olyan 10-15 ezer szokott lenni.
2020. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Én ennyi pénzből élek saját lakásban és 100-at teszek félre nagyjából havonta. Szóval ha az albi rezsivel kijön neked ennyiből, akkor szerintem működőképes.
2020. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

A 20 ezer rezsi szerintem is éves átlag maximum. Van amelyik szolgáltató két havonta számláz, talán ha nem jön be minden egyszerre, akkor kicsit kevesebb, ha bejön, akkor biztosan több. Ezt számításba kell venni. Mi egy újszerű lakásban élünk, de már a közös költség elvisz 15 ezret és akkor még nem fűtöttem, nem használtam az elektromos cuccaimat, nem zuhanyoztam, nincs internetem, stb. Nyáron van, hogy 25 ezer a rezsink, télen ha minden számla bejön, akkor akár 50 is.

Közbejöhet betegség, ami akár táppénzzel jár, plusz gyógyszer költségekkel (csökkenő bevétel, növekvő kiadás), de kellhet egy kabát, csizma, vagy akármi, ami már nem igazán fér bele ekkora költségvetésbe. Nem tudjátok megvárni, hogy a párod is dolgozni kezdjen?

A bevételekben minimummal számoljatok, a költségekben inkább felfelé kerekítsetek. Ha a te bevételed 200 ezer, az övé pedig 40, az 240 ezer, az albi rezsivel elvisz 120-130-at, két bérlet még egy 20-ast. 240-150 ezer, az 90 ezer, ami a megélhetésre marad. Ha nagyon a fogatokhoz veritek a garast, talán ki lehet húzni belőle, de nagyon necces és semmi extra nem fér bele.

2020. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
30 ezer körüli rezsivel számoljatok. Szerintem menni fog, kérdés, hogy milyen kompromisszumokat tudtok kötni. Belvárostól messzebb veszitek ki és utaztok például. Jó legyen a tömegközlekedés!
2020. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb megvárni amíg a csajszi is talál állást ? És akkor dupla annyi lenne abból már lehet normalisan gazdálkodni ketten és kerjel egy kis fizu emelést hat ha adnak
2020. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!