Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszèd ha kutyust tart,milye...

Szomszèd ha kutyust tart,milyen felelősége van a társasházakban a lakotársakkal szemben?

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 06:36
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Sztem ne haraojon meg mast es ne ugasson legalabb ejszaka
2020. nov. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Az meg a kutyaval szembeni felelösseg hogy amig nincsenek otthon ne nyüszitsen egesz nap szegény àllat
2020. nov. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Le van írva az SZMSZ-ben (valószínüleg), közös területen csak pórázzal viheti. Az ugatást birtokvédelmi eljárásban a helyi jegyzőnél lehet bepanaszolni bizonyítékokkal. Ezt logikusan este 10 utántól. Érdemes átmenni hozzá, és beszélni vele, ha nappal olyankor teszi, amikor nincs otthon.
2020. nov. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha baleset történik (pisi/kaki) takarítás fel.
2020. nov. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya eleinte nagy eséllyel hangoskodni fog. Ez természetes, hiszen nemrég lett elszakítva a kutyacsaládtól, valamint az új gazdi sincs 24/7 mellette.


Nem megy egyik napról a másikra az egyedüllétre szoktatás, ezért mindenképp érdemes szólni a közvetlen szomszédoknak, hogy sajnos pár napig előfordulhat egy kis nyüszítés, ugatás (én láttam aranyos kiírásokat is, ahol a kutya nevében figyelmeztettek a rövid ideig tartó kellemetlenségre)


De a gazdinak kötelessége ezt mihamarabb megoldani - a kutyát fokozatosan és következetesen az egyedüllétre szoktatni, közben olyan elfoglaltságot találni neki, amivel lekötheti magát.


Fontos a rendszeres séta, naponta többször, és a mentális lefárasztás - ezek nélkül a kutya unatkozni fog, ami zajongáshoz, akár randalírozáshoz is vezethet.


Emellett persze figyelni kell, hogy hova piszkít a kutya. Ha folyosón történik a baleset, akkor mihamarabb feltakarítani utána.

2020. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Kozos helyisegekben (lepcsohaz, udvar...) ne haraphasson meg senkit. Ha nem megbizhato kutya akkor szajkosar, alap esetben nyakorv es poraz es ha jon valaki maga mellett labnal jojjon. Ha vki fel a kutyatol attol huzoejon felre amig az elhalad mellettuk.

Maga utan ha sar potyog a kutyarol vagy veletlen bepisil/kakil/hany azt fel kell takaritania.


Ugatassal az a helyzet, hogy ha nagyon vedelmezo vagy feos akkor a lepcsohazban ha jon valaki ugatni fog. Ilyenkor azonba a gazada szoljon ra. Elhallgatni ettol nem feltetlen fog, de legalabb mutassa oszerinte se kellene ugatnia foloslegesen a kutyajanak.


Tehat osszefoglalava a kutya ne okozzon se szemelyi se vagyoni kart senkiben es senkinek.


A hangos kutyus az pech. Jo esetben leszoktathato vagy idovel kevesebbet ugat. Nalunk ha jottek a tetore munkasok, akkor mindig ugatott....

2020. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%

Nalunk a szomszedok megmondtak,h orulnek,ha ejjel ugat a kutyam ,ha maszkalnak a lepcsohazban. Legutobb bejutott vki,aki agresszivan htotte vki ajtajat a foldszinten kb 10 percen at utana leallt orditozni tiszta torokbol. Epp a rendorseget akartam hivni,mire egy masik ember sokkoloval elhallgattatta. Budapesti koruti belvarosi tarsashaz.


Lepcsohazban poraz. Nem pisil kakil oda,szobatiszta.

2020. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

A lépcsőház és a közös terek legyenek tiszták

Ne akadályozza a többi lakót a közlekedésben pl egy agresszív kutya

Ne a közös udvaron legyen tartva (nálunk kimehet, azzal semmi baj, de barátságos, tiszta jószág, aki akkor van csak kinn, ha a gazdi is)

Illetve este azért lehessen tőle aludni, ne cseflessen agyba-főbe (sok kutya ugat napközben a szeparációs szorongás miatt, én ezt el szoktam viselni, a gyerek is bőghet...)


Illetve ha bármi gond van, szerintem érdemes időben és kulturáltan szólni. Nálunk a házban imád mindenki mártírg*ciként lapítani, mint szar a gazban, aztán 2-3 hónappal a probléma fennállása után nekirontani egymásnak feljelentéssel fenyegetőzve meg a kögyűlésen mindenféle szánalmas szabály bevezetéséért könyörögve. Ezt ne. Szólj azonnal, kulturáltan. A kutya és a gyerek megnevelése idő, ha hónapokig csak tűrsz, akkor utána még tűrhetsz további x hónapig, amíg megnevelik, mert az akkor is idő, ha a gazdi/szülő mutat hajlandóságot alkalmazkodásra.

2020. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Össze lehet írni két bibliányi terjedelemben erre vonatkozó szabályokat, de lényegében mindenki tesz erre. Alattam is lakik egy szomszéd egy kutya párral, amelyikből az egyik ha kell, ha nem ugat. Illedelmesen jeleztük ezt a problémás kutya gazdáinak, - tehát úgy, hogy ne érezzék "bekóstólva" magukat. Aztán "ennyiben maradtunk"! -Senkit nem érdekel, hogy lehetetlen küldetés pihennie másoknak a saját otthonukban.
2020. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!