Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten tényleg nem is...

Budapesten tényleg nem is ismerik egymást a társasházak lakói?

Figyelt kérdés

Nálunk azért van közösség valamennyire. Sőt, szerintem ebből eredő pletykák is.

Van, aki át-átmegy a másikhoz vagy a folyosón beszélgetnek pár szót.

Lakásszövetkezet vagyunk.

Ráadásul nálunk betörni se olyan könnyű szerintem, mert valaki biztos figyel. Éjszaka, mondjuk hajnali 1 és 4 között alszanak, de egyébként nem.


Két részre osztható, sok a bérlő, róluk azt se tudjuk, kicsodák. Az állandó lakók közül viszont legalább látásból és névre mindenki ismer mindenkit, ha nem is szomszédolnak.

Kicsit amolyan falu.


Ez belső kerület, a bűnös pesti oldal.


Tényleg máshol ennek a szöges ellentéte tapasztalható?


2018. márc. 21. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tízesben lakom (baranya) és gőzöm nincs , hogy az ajtók mögött kik "lapulnak". Azokat ismerem, akik régi, öreg motorosok, nincs sok belőlük, talán 3-4 lakó, a 32-ből.
2018. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidéken lakom, 32 lakásos társasházban, 12 éve, a szomszédaim 90 %-nak nem tudom a nevét, 70%-t meg látásból se ismerem, és nem is érdekelnek.
2018. márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és betörők ellen kameránk van, nem minden lében kanál szomszéd
2018. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
Én Debrecenben lakom 10 emeletesben, kb. 5 embert ismerek látásból az egész házból, a többit nem is szoktam látni. Futólag ismerem a szomszéd nénit, az alattunk lakó családot meg a közös képviselőt és ennyi.
2018. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen, midnent figyelő szomszéd az aki kilesi a betörőt is, de inkább letagadja, hogy látott bármit is. Nagynénémék így jártak 9 lakásos társasházban. Én 30 lakásosban lakom, a kész szomszédot ismerem látásból aki a szintemen lakik, meg lejjebbről egy nőt, de csak azért mert szinte mindig akkor viszi le a kutyáját amikor dolgozni megyek. A többieket nem ismerem, nem is érdekelnek. De, mint látod ez nem Budapest- vidék ellentét. Pusztán ilyenek az emberek
2018. márc. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én Bp-n lakom 3. éve albiban és csak az egyik szomszédot ismerem névről, a másik oldalra nemrég költözött egy család, őket csak látásból. A többi lakó közül kb 10%-ukat látásból ismerem. Mindig köszönünk egymásnak a gangon, liftben, de nem beszélgetünk. Mondjuk én alapból ilyen személyiség vagyok, a többi lakó lehet, hogy tökre ismeri a többieket..
2018. márc. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pesti vagyok külső kerület 4 emeletesben és bizony megvannak ugyanazok a jellemzők,mint amiket felsoroltál...mindenki mindenkit,de a kamera is figyel ránk...ha macskázni,kutyázni,dumálni akarunk,vagy csak elfogyott a kávé megvannak a kedvenc ajtóim :)
2018. márc. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én se tudom kik vannak a házban. 1-2 embert látásból ismerek.

De őszintén annyira nem is érdekel.

2018. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Budapesten?! Még a jóval kisebb városokban sem.
2018. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha ismerik egymást az emberek, megvan ugyan az a hátrány, hogy kibeszélik egymást vagy valami, de előnye is van.

Nem vagyok a közönyösség híve.

Nálunk kamera nincs sajnos, csak odakint a kerületé, de ennyiből bent bármi történhet.

2018. márc. 21. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!