Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelentsem vagy ne?

Feljelentsem vagy ne?

Figyelt kérdés

Panellakás első emeletén lakom, alattam a földszinten egy hentes nagyüzem (Dodó, hátha mond ez valakinek valamit). Ez nem is lenne baj, de élhetetlenné teszik a lakásunkat. Primitív, tuskó emberek dolgoznak itt. A főnökük egy idegbeteg állat, aki egész nap ordibál a munkavállalókkal. A munkavállalók a rekeszeket úgy vágják a földhöz, de így napi 20-30-at minimum, mintha nem lenne holnap. Már reggel 5-től kezdődik a napi terror. Jönnek a teherautók, beállnak az ablakom alá és nem elég a rekeszes történet, de ordibálva tudnak csak ilyenkor beszélni, tedd ide ezt, tedd ide azt, vigyázz rá te hülyegyerek, vágd már oda le, stb, de ilyen milliós decibelen. Minden áthallatszik amit csinálnak és idegösszeroppanást lehet tőlük kapni. A radiátoron keresztül is hallok minden reteszlevágást, csoda, hogy nem esett még le. Ha jól tudom, kb 20 éve vannak itt. Azóta több bíróságot is megjárt az ügy, de mindig nekik ítéltek, közös képviselőtől tudom, hogy lefizették a bírókat hússal. Egy intézkedést csináltak, hogy nem kezdhetnek reggel 4-kor, hanem csak 6-kor, de zt sem tartják be, és hiába jelentjük be a rendőrségen mondjuk 5-kor, hogy zajonganak, amikor nem szabadna nekik, 6 előtt nem érnek ki és nem ért semmit vagy ki se jönnek. Több lakót is zavar az egész panelban, nem csak az első emeleten, de nem tudunk vele mit tenni. Hallottam rémtörténeteket, hogy a közös képvselő milyen gaztetteket próbált már véghezvinni, hogy eltűntesse őket innen, mind kudarcba fulladt. Saját helyük, nem bérelt. Embertelen körülmények között élünk minden nap 5-18-ig.

Van értelme feljelenteni őket, vagy csak a költözés lehetséges? (amit nem engedhetek meg magamnak és nem is lehetőség számomra jelenleg egy jódarabig)



2020. nov. 18. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
tényleg van szigetelés ami jó lehet. kérdezz meg egy szakit.
2020. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
2020. dec. 29. 21:32
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Polgári peres utat javaslok. Illetve hivass ki egy közjegyzőt egyik reggel 5 kor, hogy ő fültanúja legyen a dolognak. Az ő szava nagyon nehezen kérdőjelezhető meg.


Illetve ha szerzel egy hitelesített zajmérő eszkőzt (adj Isten metrológussal együtt!), és a közjegyző jelenlétében méritek a zajt, akkor a metrológus készíthet neked jegyzőkönyvet, amit a közjegyző ellenjegyez, innentől megingathatatlanul KÖZHITELES.


Bár a metrológus is elég lehet. A jogi hátteret sajnos nem annyira vágom

2021. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!