Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni egy szomszédda...

Mit lehet tenni egy szomszéddal aki állandóan bömbölteti a zenét?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakunk és az alsó szomszéd állandóan olyan hangerővel hallgatja a zenét, hogy az már zavaró más lakókat, főként engem (közvetlenül felette lakok és ami neki "zeneszoba", nekem hálószoba). Próbáltam beszélni vele, de nem lett eredménye. Néha van még idegesítőbb szokása, amikor ugyanazt az egy zenét játssza le akár órákon keresztül.

A basszus olyan szinten megy hogy beleremeg az ÉN ágyam, de tehetetlennek érzem magam, mert nem éjszaka zenél. Napközben, 9-10 órakor kezdi, megy órákon keresztül kora délutánig, aztán estefelé megint olyan 4-6 körültől este 9-10-ig. Rendkívül zavaró mert nem lehet tőle se tanulni (egyetem online oktatás), se dolgozni (részben home office szintén a covid miatt). Egy a közvetlen szomszédjával beszéltem, őt is zavarja amikor itthon van (mint mondjuk ma, hogy szombaton mindketten arra keltünk, hogy ő felébredt és zenél), de ő 99%-ban nincs itthon ilyenkor, állandó nappalos műszakkal dolgozik.

Mit lehet tenni egy ilyen lakó ellen? Ha a beszéd nem használ, tehetek bármit?

(Saját lakás, amit tavasszal vásároltunk, tehát a költözés/új albérlet nem megoldás.)


2020. nov. 21. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Rendőrséget kihívhatod, mi is kihívtuk a szomszédunkra, adtak neki egy 40-es csekket, azóta béke van. :D
2020. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, fenyegesd meg feljelentessel.

Nincs időkorlát hangra

2020. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a közös képviselőnek hogy rendezze a kérdést. De ha a szomszéd egy gyökér akkor, nem lesz egyszerű a tétel.
2020. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendőrség nem segít, akkor Te is az ő fegyverével harcolj. Fogod a mélynyomót lefelé fordítod és egy operát/Alma együtteset/Zámbó Jimmyt beraksz kb ugyanolyan hangerővel. Esetleg több szomszéddal is összefoghatsz. Persze megfelelő időpontokban csináld ezt amikor nem sértesz törvényt.
2020. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Én ritmusra ugráltam hogy megértse a lényeget tölgyfa étkezőasztal rásegítéssel. Az egész szint beleremegett... :-) 1-2 hét alatt helyre állt a rend.
2020. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyel egy nagyobb hifit mint neki van :)))
2020. nov. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Te költöztél oda! Mit gondolsz mitol volt olyan olcso a lakas? :))) Az elozo lako is elmenekult :D
2020. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# az a baj, hogy nem volt olcsó a lakás. Az előző lakó elhunyt, az örökös adta el, mivel ő másik városban lakott albérletben (most pedig tudott venni egy sajátot).
2020. nov. 21. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző albérletemben, szintén panel, egy hülye p***a bömböltette gyakran a zenét. Ennyire elvetemült nem volt, mint a Te szomszédod, de épp eléggé idegesítő tudott lenni. Közös falon volt a hálószobánk, és még az ágyaink is a közös falnál voltak. Sose értettem, miért nem vesz magának egy nyomorult fejhallgatót vagy fülest, ehhez is intelligencia kellett volna ugyebár. Az nem sok volt szegénynek. Egyszer szépen megkértem, flegmázott egy sort, de látszólag felfogta a kérést. 2-3 nap után ugyanúgy folytatta, mintha nem is beszéltünk volna. Én munka miatt korán kelek (5 körül), úgyhogy elkezdtem reggelente jó hangosan készülődni. Bekapcsoltam a tévét, trappoltam, a fal mellett szárítottam a hajamat, és az ajtókat se valami finoman nyitottam-zártam. Elég undorító módszerek, mert gyűlölöm az ilyesmit másoknál és egyébként mindig halkan szoktam készülődni reggel, de gondoltam, most visszavágok a kis p*navirágnak. Kb. egy hét múlva, nem viccelek, teljesen megszűnt a délutáni meg esti tucc-tucc. Ő ugye soha nem kelt emberi időben, és gondolom rájött, hogy ha nem akar hajnalban kelni, akkor ideje megfogadni a tanácsomat a fülest illetően. Nem tudom, meddig tart még ez az ideális helyzet, de remélem, hogy nem kell megint nevelősdit játszanom vele. Igazából a másik szomszédom miatt nem akarnék zajongani, ő nagyon rendes, csendes, jóban vagyunk.
2020. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!