Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A felső szomszédom vadállat...

A felső szomszédom vadállat mód tornázik felettem, van értelme szólnom?

Figyelt kérdés
Én sokszor éjszaka dolgozom és már reggel 9-kor dübörög, mint az ökör, minimum egy órán keresztül. Most éppen ezeken a percekben csinálja, amikor is már jó lenne kicsit pihenni a család többi tagjának és nem ezt az eszement ugrálást hallgatni. Az más tészta, hogy éjjel is simán fel lehet ébredni arra, ha kimegy pisilni, mert annyira hangosan "jár", mert annyira csapkodja a sarkát, hogy az hihetetlen. Érdekes mód eddig senkit nem lehetett hallani, csak ezt az egy kedves szomszédot. Kezd nagyon az idegeimre menni...
2020. nov. 24. 18:46
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. De tényleg valakinek az az "élet", hogy üvölteti a zenéjét? Szerintem erre találták ki a bármilyen fül-, vagy fejhallgatót, mert bizony nappal sem kíváncsi senki a Rózsaszín Pittbullra, meg a "szívjál inkább f***t"-ra, ami éppen most megy. Vagy legalább ne olyan hangerővel, hogy dübörögjön tőle a fal, számomra ez egyáltalán nem elfogadható viselkedés, eltekintve attól, hogy alszom-e, (vagy aludnék..) vagy sem. Pofámról lesülne a bőr, ha minden nap ezzel hergelném a lakóközösséget. Ugyanez a mezítláb ugrálás, ébren is nagyon idegesítő. Szerintem nem a létezés része a konkrét hangoskodás, mindenre van más megoldás, amit bizony társasházban szerintem alkalmazni is kéne.
2020. nov. 26. 10:24
 22/32 anonim ***** válasza:
68%

Én egész életemben társashazban laktam. Egyik szomszéd minden délután dübörgő zenét hallgatott, nem tudtam tanulni, gimis voltam. Neki miért van joga a zenéhez nekem meg nincs a nyugodt tanuláshoz? A tanulás, a nyugalom is az élet része kéne hogy legyen.

Oda-vissza kéne alkalmazkodni.

Én nappal is ügyelek rá, hogy ne ugráljak. Direkt olyan gyakorlatokat csinálok amik szomszédbarátok. Nem üvöltetek zenét, és csak akkor barkácsolok, ha nagyon muszáj, és nem mindennapos hobbiként.

Szerintem ez alap!

2020. nov. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Pontosan így gondolom én is 22-es. De látszik, hogy sokaknak ez az "élet"... Hát, szerencsére nem vagyunk egyformák...
2020. nov. 26. 10:42
 24/32 anonim ***** válasza:
90%

Születésem óta belvárosi műemlék 10 lakásos társasházban lakom, ahol nagyjából 60 cm-esek a falak, így ilyen gondom nincs. A 10 lakásból 6-ban dolgozó emberek vannak, akik nappal dolgoznak, éjjel alszanak, a többi nyugdíjas, csend van a házban mint egy kriptában, embert sem látni.

Azt viszont biztosan tudom magamról, hogyha az otthonomban, aminek a nyugalom szigetének kellene lennie, vélt vagy valós hanghatásoknak lennék kitéve és ez olyan szinten zavarna mint a Kérdezőt, már régen nem laknék ott!... de ez én vagyok.

Miért nem lehet azt a szart eladni és valahol egy lakhatóbbat venni?

Társasházban is vannak csendesek, vannak zajosak, lehet menni önálló házba, de alaposan körbe kell járni a témát, akár egy szakértő bevonásával.

Nyilván hasznosabb lenne ez, mint a Gyakorin kiírni hetente, mert attól nem fog változni semmi és a Kérdező előbb-utóbb a diliházban végzi. (Bár állítólag a gumiszobába nem hallatszik be semmi!:)

2020. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Szerintem valakivel nagyon kevertek, egyáltalán nem írom ki hetente, azt se tudom, miről van szó, bár megnézném azokat a kérdéseket is olyanoktól, akik hasonló cipőben járnak.

Nem tudom amúgy, én lassan 7 éve lakom itt, saját lakás, és csak az utóbbi időben lett ilyen élhetetlen, gyanítom, a home office és hasonló intézkedések miatt. Szívesen mennék önálló házba, de ez egyelőre nem opció sajnos. Persze, ott is megvan az ugató kutya-flexelő szomszéd, de ott legalább van sok méter köztünk, nem egy pár centis fal.

2020. nov. 26. 10:47
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 2 centire a fülemtől dübörög a basszus nyilván nem fogok tudni elaludni és csak megy fel bennem a pumpa egyre jobban így lassan 2 óra üvöltő zene után."

Ácsi. Eddig még tornáról volt szó. Ne keverd a történeteidet!



"a füldugót pedig sajnos nem tudom használni, mert kellemetlen." "Miért, a füldugó miért ne lenne megoldás? Kifejezetten alváshoz találták ki, amelyiket vettem."

Hát akkor mégsem alváshoz találták ki amelyiket vetted, vagy csak te érzed kellemetlennek.

2020. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Leírhatom azért azt is, ami a torna mellett történik még? Mindegyik az idegeimre megy. Most épp egyszerre megy a kettő, a szerencsétlen régi faablak nyöszörögve rezonál az ugrálástól, mindjárt kiszakad.

És igen, alváshoz való, valószínűleg az én készülékemben van a probléma.

2020. nov. 26. 11:16
 28/32 anonim ***** válasza:
44%

Nem te írod, mindenki írja.


Én meg családiból költöztem panelházba. Ott volt pozdorjával tüzelés, disznószarszag, macskaszar, körfűrészelés, nálunk kompresszor, flex, mindenhol fűnyíró, mindenhol kutyaugatás, gardenparty, ordibálások, kapuajtó-nyitogatás, kocsiajtó csapkodás. Van egy iskola is aminek rendzeresen vonít a riasztója.


Aki ilyen házból költözik át az tényleg nem tudja, hogy mi mennyire hangos körülötte. A nők fajsúlyosabbak eleve ha abszolút nulla műszaki érzékük van és elég sokszor ez a helyzet. Mert kell a kva papucs, kell a laminált padló, kell a padlócsempe. Régen fél crnti vastag pvc volt, rendkívül sokat csillapított. Ma már nem lehet kapni, csak 2mm-eset. Szomszéd mondta, hogy nagyon zajos lett a ház 40 év alatt, pedig nem lett jobb a hallása, de a hangvezetés megnőtt.


Házirendben ki van írva, hogy vasárnap tilos mosógépezni, de ez az energomatok miatt volt, ma már mindenki mos vasárnap délután is, nem hallatszik át, a centrifuga is max 5 perc.

2020. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Én laktam több családi házban is, és a töredéke sem volt annak, ami itt megy. Itt is van éjszaka bekapcsoló boltriasztó, akkor is, ha 20 km/órás szél fúj, de az annyira nem zavaró nekem. Mosógép meg ilyesmi egyáltalán nem zavar, akkor is tudok aludni mellette, ha az én lakásomban megy, ezek a mai gépek elég halkak. Itt amúgy sima parketta van, felettem is valószínűleg, mert hallani szoktam, ahogy recseg.
2020. nov. 26. 11:28
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

A zenehallgatás normál hangerövel nem lehet probléma, ha túl hangos, akkor elsö lépésben szólsz az illetönek, ha meg nem áll le, akkor értesíted a rendörséget. (Nappal sem megengedett a túl hangos zajkeltés, nem csak este!)

A fejhallgató viszont sok embernek nem ugyanaz, mintha anélkül hallgatna valamit - itt is a megfelelö hangerö a kulcsszó!

Viszont sportolni nem igazán lehet hangok nélkül, föleg, ha rosszul épített házról van szó, mert mozgás nélkül csak távolbanézés meg szemkörzés az, amit lehet, az pedig nem ér semmit.

Éppen most, amikor minden nyilvános sportlehetöség megszünt, tudomásul kell venni, van, akinek fontos a sport, és az valamennyi zajjal jár. (HA meg az is gond, ha valaki megy a lakásban, akkor azért valami nem stimmel!)

Sport esetében annyit lehet tenni, hogy a szomszéddal megpróbálsz idöpontot egyeztetni, de abba is gondolj bele, hogy adott esetben még több más valakinek is lehetnek óhajai - és a végén szerencsétlen ember soha nem csinálhatna semmit.

2020. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!