Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi egyéb megoldás van még?...

Mi egyéb megoldás van még? (dohányzás)

Figyelt kérdés

10 emeletes panel 7. emeletén lakunk immár 5 éve.


Nem olyan rég (durván 8-9 hónapja) beköltözött fölénk egy fiatal pár, egy kb 4-5 éves gyerekkel. Mindkettőnknek van erkélye, én néha odakint szoktam cigizni, néha pedig a konyhában. Távfűtés van, se én, se a férjem nem szeretjük a nagyon meleget, így sokszor van nyitva az ablak.


A hölgy többször jött már le, hogy őt baromira zavarja a cigifüst és ugyan ne az erkélyen szívjam már. Nem vagyok láncdohányos, eddig is kb naponta 5-6 szál cigit szívtam, többségét még csak nem is az erkélyen.

A stílusa számomra bicskanyitogató volt, így hozzá hasonló stílusban reagáltam, miszerint az erkély is a lakásunk része és jogom van ott cigizni. Továbbá mondtam, hogy mindennap kb ekkor és ekkor szoktam dohányozni (reggel kávé mellé, ebéd után stb), addig tartsa zárva az ablakát, nem fog belehalni napi 5*10 perc csukott ablakba.

Ettől független kevesebbet jártam ki (max napi 1-2x) és főként a konyhában szívtam, nyitott vagy bukón lévő ablakkal.


A mi és a mellettünk lévő panel között az utcán van egy "folyosó" szerűség, ami a panel hátuljához vezet, és ide nyílik mindenki konyha ablaka.

Nemsokkal az első látogatás után, épp a konyhában cigiztem, mikor megint jött a hölgyike, hogy mit nem értek azon, hogy őt zavarja és különben is ő terhes. Mondom, ekkor a konyhában cigiztem, az ablak bukón volt csak, közben főztem is, tettem-vettem. Megmondtam, hogy így is kevesebbet járok ki a saját erkélyemre, de ne akarja már megszabni, hogy hol cigizhetek és hol nem a saját lakásomban, csukja be az ablakát akkor.


Utána megint lejött pár héttel később, amikor is az ablak amúgy zárva volt, az erkélyajtónk volt résnyire nyitva, de az bőven messzebb van a konyhától. És megint nyekergett egy sort és szajkózta, hogy ő terhes és legyek már erre tisztelettel. Itt telt be a pohár és elküldtem melegebb éghajlatra. Nem az én felelősségem az, hogy ő terhes és nem fogok a saját lakásomban vigyázzban állni, főleg hogy a b*unkó stílusa ellenére is változtattam, de neki ez sem felelt meg.

Az ő gyereke is egész nap visongat, meg bömböl, fel-alá ugrálgat, aztán mégsem rohantam kioktatni, ezt meg is mondtam neki, hogy mi is elviseljük az ő lányának a bömbölését. Erre besértődött, hogy de hisz a lánya csak egy kisgyerek és nehogy már engem ez annyira zavarjon, mint őt a füst. Mondtam, hogy pedig de, szóval erre a beszélgetésre visszatérhetünk, ha megnevelte a gyerekét és ők is megtanulnak emberi módon járkálni a lakásban, sarok odavágás nélkül, majd becsuktam az ajtót. Jelenleg itt tart a dolog.


Én elsőre is próbáltam némiképp alkalmazkodni, de azt nem tűröm, hogy más akarja megmondani nekem, hogy cigizhetek-e a lakásomban vagy mit csinálhatok úgy általánosságban, főleg hogy nem volt képes normálisan kommunikálni, hanem egyből flegmázott.

Azt nem várhatja el, hogy soha többé ne gyújtsak rá a saját otthonomban, mert ő terhes vagy mert őt zavarja. Minket is zavar a folyamatosan beömlő büdös kajaszag, az hogy dübögnek, az hogy a mellettünk lévő kutyája rendszeresen begőzöl és ugat megállás nélkül, de egy panel többek között ezzel is jár, nem fog mindenki a másik kénye-kedve szerint pattogni.


Mi egyebet lehet még tenni? Kezdjük unni, hogy rendszeresen fut le flegmázni, ez már kb zaklatás.

Annyit megtettünk, hogy a folyosórészünkön 3 lakás van összesen és holnap felszereltetünk közösen a másik 2 szomszéddal egy, a folyosót lezáró rácsot, amihez csak nekünk lesz kulcsunk, így bejönni nem fog tudni az ajtónkig, hogy aztán ott dörömböljön. Ezen kívül más tipp?


Én is tudnék naponta min. 2x okot találni arra, hogy felcaplassak és zaklassam, hogy zavar ez meg zavar az, mégsem teszem.

Azt meg se említsük, hogy egy elég forgalmas úttól lakunk nem messze, egész nap jönnek-mennek az autók, buszok, az azokból kiáramló kipufogógáz pedig sokkal károsabb, amiatt mégsem nyavalyog senki..


2020. nov. 25. 15:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
teljes mértékben neked adok igazat, úgy, hogy nem dohányzok és utálom a füstöt. Megértem őt is,hogy zavarja, de bakker, te amit tudtál megtettél, nem is az, hogy szarsz bele. Azt meg főleg jól tetted, hogy megmondtad neki, hogy zavaró a lánya. Ő megtudja nevelni a gyerekét, te találd fel a füstmentes cigit? Ez ilyen, társasház, panel, ezzel jár együtt. Rakj ki egy papírt az ajtódra, hogy spórolja meg az energiát, te mindent megtettél, ezen kívül nem áll módodban változtatni az életstílusodon, és nem is vagy köteles. Ha dörömböl, hagyd rá, ne nyiss neki ajtót, megfogja unni.
2020. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
annyira fel tudnak idegesíteni az ilyen nők, akik ha terhesek, vagy szültek akkor felsőbbrendűnek érzik magukat és elvárják, hogy mindenki az ő gyerekéhez alkalmazkodjon. Az utcára se menjen akkor, azt a levegőt se egészséges szívni.
2020. nov. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Igen, próbálkoztam, de hát azért nem fogok az otthonomban az ő igényei szerint élni.

Amúgy azt nem is írtam, hogy mostanság többször szívtam Heetset, ami ráadásul negyed annyira nem füstöl és nem is különösebben büdös, de olyankor is jött hogy őt zavarja..

Kezdem azt hinni, hogy csak unatkozik és kötekedik. Vagy nem is tőlünk jön a füst, amit érez.

2020. nov. 25. 16:00
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te már bőven többet tettél, mint az elvárható lett volna
2020. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

ismerem a heetset, párom is azt szívja és az tényleg minimális szaggal jár. Bent szívja a lakásban és csak onnan veszem észre, hogy néha megcsap a pukiszag :D (szerintem olyan szaga van) A sima cigit el nem bírnám viselni, ha bent szívná.

Lehet amúgy tényleg unatkozik, vagy frusztrált és ki kell élnie valakin ezt. Ezesetben mosolyogva küld el a ..csába, ha felhúzod magad és látja rajtad, csak elérte a célját. Ha látja, hogy nem tud felidegesíteni, szerintem abbahagyja előbb utóbb

2020. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Az hogy ő terhes egyáltalán nem érv... Csak már most kezdi az összes követelését ezzel alátámasztani. Utálom ezt a fajtát... Ugraltassa a férjét!

Amúgy városban nehogymar a napi 6 cigi füstje miatt reklamaljon.

Aki meg ilyen bunkó, arról főleg ne vegyél tudomást!

2020. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
En elinteztem volna annyival hogy en nem is dohànyzom. Viszlàt.
2020. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
leszögezem, hogy nem dohányzom és rettenetesen zavar a cigifüst, de ez már zaklatás kategória...jogod van az erkélyeden és a lakásodban dohányozni.
2020. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
46%

Szintén nem vagyok bagós és rühellem amikor az erkélyen fújják. Fújja a lakásában, mert tényleg NEM lehet szellőztetni, de ezt a bagósok soha nem fogják megérteni, hogy a ház fala mentén terjed az a rohadt büdös. Ha bent fújná a konyhában vagy inkább a wc-ben bele a szagelszívóba akkor felmenne a tetőre.


Viszont a nőci stílusa tényleg bicskanyitogató.

2020. nov. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat! Most a rács is felkerült, remélem befejezi az állandó nyakunkra járást.


Egyébként én megértem azt is, amit a nem dohányosok mondanak, de az erkélyemhez ettől függetlenül nekem is pont ugyanannyi jogom van, mint neki vagy mint bárki másnak. Próbáltam kevesebbet cigizni ott, de az se volt jó. De ha átjött pl 1-2 ismerősünk, akkor a konyhában már nem fértünk el, mert elég pici, így igen, kimentünk az erkélyre.


Ha a konyhában cigiztem, az sem volt jó, mert az ablak nyitva/bukón volt. Hát ennyi erővel ő is becsukhatja, azért nehogy már se az erkélyemet ne használhassam, se az ablakomat ne nyithassam ki.

De mikor csukva volt az ablak is jött már le, tehát ennek a nőnek semmi nem jó, többet nem fogom törni magam.

2020. nov. 26. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!