Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Home office és lakásfelújítás?

Home office és lakásfelújítás?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hónapja minden egyes hétköznap reggel 8-tól délután 4-ig kb mást nem hallok csak fúrnak fúrnak és fúrnak, de olyan hangosan hogy az utcán 2-5 km távolságról is hallani, én meg vagyok az alsó szomszéd.

Remegnek a falaim, a fejem zúg, ideges vagyok, mert eddig voltam türelmes, de egy telefont nem tudok elintézni, mert nem hallom a saját hangom. Két perc szünet és újra, újra megállás nélkül, komolyan ilyen munkaerőt kívánok minden felújítás előtt álló embernek.

De én, mint szenvedő fél mit tegyek? Délután tudok csak dolgozni, de akkor már gyerkőc itthon van bőven, ő is fél már egész nap alig tudunk egymáshoz szólni mikor hazajön az óvodából, egyszerűen már siralmas.

Semmi kiírás nincsen hogy ez meddig tartana, vagy elnézést kérnének, tényleg semmit nem lehet tenni ezügyben? Még egy kávézóba se lehet beülni, hogy csendbe lehessek egy kicsit. Utcán meg nem tudok telefonálni, mert kell hozzá a gépem is.

Tanácstalan vagyok, jogilag teljesen korrekt ez a dolog?


2020. dec. 7. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen és idegesítő lehey, értem a problémádt. Ha normálisbidőpontban dolgoznak nem hajnali 1kor, akkor nem tufsz mit tenni. Ilyen a felújítás. Nevetni fogsz, de vegyelotthonra munkavédelmi fülvédőt. Telefonálni nem tudsz, de legalább csend lesz.
2020. dec. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez korrekt jogilag, úgy tudom :-(


Annyit tehetsz, hogy füldugót vagy aktív zajcsillapító headsetet vásárolsz. Füldugóból ez szerintem kényelmes és hatékony: [link]


De a 100 Ft-os patikában kapható is elég jó, ha nem érzékeny a füled:

[link]


Nézz utána, hogyan kell betenni, azt sokan nem tudják. Folyamatos használat mellett föl fog gyűlni a zsír a füledben, de azt a fülészeten 5 perc alatt ki tudják mosni, rutindolog.


Telefonálásra ez persze nem jó. Ahhoz nincs tökéletes megoldás, de ha headsetet használsz ("agybanyomós" fülhallgatóval), az sokat segít. A hívott félnek nem olyan kritikus, mert a mai telefonokon elég jó a zajszűrés, remélhetőleg érteni fog téged.

2020. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hangszigetelő szivacs a problémás fal felületre?
2020. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudsz mit csinalni jogilag se. mi is most ujitunk fel,mert nincs eleg munkank ilyenkor. Mi se tehetunk rola. De a baratomnal szinten felujitanak a szomszedok es egyik csaladtag tarsashazaban is. Igy ,ha veletlenul otthonmaradunk,meg hetvegen este is megy a jarolapvagas a azomszedunknal .

Most a felujitas idoszaka van.


Koszond a draga kormanyunknak,aki kiadta egyik naprol masikba a korlatozasokat meg a birkaknak,akik ebbe ind belenyugszanak.

2020. dec. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tele van a tököm ezzel a sok hülye felújítással. Egész elképesztő, hogy nem tudsz olyan helyre költözni, ahol ne kezdene hozzá valamelyik rövid időn belül. Négy hónapja költöztem el panelból, ott több mint fél éven át azt hallgattuk, hogy a fölöttünk lakó barom naphosszat kalapál, fúr, dübörög. Alighogy beköltöztünk az új helyre, egy hónap múlva egy emelettel lejjebb szintén elkezdtek szétbarmolni egy lakást. Közben a házunk előtti utcát is feltúrták, felszedték a járdát, egész nap ment mindkét fronton az őrjítő zaj. A lakásfelújítók 4-5 hetet írtak ki - oké, gondoltuk, kibírjuk. Az 5 hét november elején telt le, azóta változatlanul megy tovább minden. Közben a jómunkásemberek bömböltetik a zenét és az is megesik, hogy közben telebagózzák a lakást, a bejárati ajtó persze nyitva, úgyhogy múlt héten is bűzlött az egész lépcsőház és persze a lakásokban is lehetett érezni elég rendesen, hosszú órákig. Csak lenne már legalább egy nyugodt hét, amikor nem vernek-ütnek-kalapálnak semmit...
2020. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!