Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha választanál új országot...

Ha választanál új országot lakhelyül a két ország közül, melyik lenne az? Ausztria, vagy Németország? És miért?

Figyelt kérdés

2020. dec. 9. 20:06
A kérdező szavazást indított:
Ausztria
Németország
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem éltem mindkét országban, csak az egyikben. Ezek alapjan azt választanám, amiben jelenleg elek, Nemetorszagot. Ausztriaról nekem csak a kegyetlen magas gyorshajtasi buntetesek (akar 2000 euro), az a sok rohadt hegy meg hó jut eszembe. :D Persze Becs szeretni való és édes meglátásom szerint, kicsit otthonosabb, ha Magyarországhoz akarom hasonlitani, mig Nemetorszag pedig “katonásabb”. Síelni is jó az osztrakoknal, baromi hangulatos helyeik vannak. De én maradok Nemetorszagnal. :)
2020. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Németország, számomra Ausztria, Bécs unalmasabbnak hangzik, mint mondjuk Németország, Berlin, vagy Köln. Több nagy város is van és kitudnám választani a hozzám legjobban illeszkedôt.
2020. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ausztrália
2020. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem Németországban több minden van.

Ausztriában is sok izgi dolog van (a hegyekről nem is beszélve ⛷️🏂),de azért lényeges különbségek vannak.

2020. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek és jó itt.
2020. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem éltem még egyik országban sem, de jártam már többször is mindkettőben, és Németországban sokkal otthonosabban éreztem magam minden alkalommal.
2020. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Németország! 8 éve választottam, nem bántam meg!
2020. dec. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindkét országban éltem, leírom a tapasztalataim:


-Németországban kegyetlenül nehéz albérletet találni és drágák is, míg Ausztriában jóval könnyebben találsz és árban is barátságosak.

-Kölcsönzőcégek németben lehúznak, míg egy fixes dolgozó 1600 körül kap nettóban, addig a kölcsönzősök 1200 körül. Ahhol dolgoztam, ez így volt. 9 hónap után vagy átvesznek vagy elküldenek, különben ugyanannyit kellene a kölcsönző cégnek fizetnie, mint a fixesek kapnak. Ausztriában kollektív szerződések vannak, így körülbelül ugyanannyit kapsz, mint a fixesek, ha kölcsönzőn keresztül vagy. Kollégám még 150-nel többet is kapott, mint a kölcsönzött dolgozók. Gyorsabban átvesznek, ha jól dolgozol. Kapsz 13. és 14. havi fizut.

-Németországban kevésbé kell a nyelvtudás, betanított melóra pl. néha nem is kell. Ausztriában min A2 elvárás szokott lenni.

-Ausztriából gyakrabban hazaugorhatsz, távolság jóval kissebb.

-Ausztriában kb 30%-al drágábbak az élelmiszerek.


Én németben Regensburgban éltem 1,5 évet, majd Grazba költöztem át, már 2 éve vagyok itt. Számomra mérföldekkel jobb az élet itt, mint Németországban.

2020. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

8-ashoz kicsit hozzaszolnek.

Az albérlet találás jelen esetben nem orszagtol, hanem terulettol fugg. Mi eszak-nemetorszagban gyakorlatilag 1-2 het kereses utan kitudtunk venni egy 2 szobas alberletet, es nem egy mucsarocsogei kis faluban elunk, hanem egy nagyvarosban. Igaz, dragabb, mint Mo.. Mi osszesen kb 1000 eurot perkalunk ki alberletert+rezsi+teveado+internetszamlak+telefonelofizetes stb, ami forintba atszamitva kb 350 k. Ezen felul jon a kaja. Nyilvan egy embernek eleg kisebb lakas, kevesebb fogyasztas stb, de igy is azt mondom hogy nagyon minimum KET ember osszebevetele nettoban meg kell legyen havi 1600-1800 euro, es akkor mar nem szukolkodnek, jobban elnek mint Mo.-n, de félretenni nem tudnak. Ha ketten egyutt megkeresitek a 2500-3000 eurot akkor meg felretenni is tudtuk, nem is keveset.

Munkahelyet csak akkor kapsz ha.

A. Van nyelvtudasod es/vagy szakmad

B. Protekciod

Ha sem nyelvtudasod sem protekciod nincs, akkor takaritani sem vesznek fel gyakorlatilag.

Persze nyilvan mas ha egy megbizható magyar kozvetito keresztul jossz ki, nem csak ugy a semmibe, vagy valakihez kitudsz jonni aki segit eleinte.

Kolcsonzocegekrol nem tudol nyilatkozni, nekem ehhez meg nem volt kozom, de sztem nem is lesz soha. :D

A kozeleseg Mo.-hoz max akkor szamit ha odahaza van a feleseg, gyerek, kutya. Ha hozod mgaddal, akkor ugyan mindegy.

2020. dec. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen éltem egyértelműen németország. Annak is az északabbi része.
2020. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!