Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel hanyadik emeletén...

Panel hanyadik emeletén laktok ès milyen zajokat hallotok a nap folyamàn?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Férjemmel elvàltunk és elég sürgősen kellett nekem egy lakàst talàlnom ès az elsőn talàltam egy jó àllapotban lévőt.


Hibàztatom magam,hogy lehet elkapkodtam,mert elég zajos a lakàs.


Nàlatok milyen zajok vannak a panelban? Lehet jobb lett volna téglàba menni?


2020. dec. 13. 17:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Tegla 4.emelet. Lift nelkuli haz, igy sokat lepcsozok, de aldom az eget, hogy senki sem ugral a fejem felett. Nem birnam elviselni. Oldalso szomszedok csendesek, veluk szerencsem van. Viszont alattam tini kiscsaj lakik, aki idonkent pl tegnap este is athiv egy csapat vihogo visitozo kis p.nat. Na az iszonyat.
2020. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Metionin ***** válasza:
100%
2. emelet, néha (úgy heti egyszer) hallom hogy a fölöttünk lakó néni magában beszél, szenilis már és folyamatosan nem jelen lévő személyeket szid. Más semmi. Az előző albimban viszont pokol volt, 4. emelet, fölöttünk csecsemő plusz hisztis 3 éves, őrjöngő apával, ovi naponta 3-4 órát udvaron visító kölykökkel, játszótér ahol délután gyerekek visítanak, este meg a tinik bömböltetik a jbl hangszórót, na költöztem is amint megtehettem. Tök lutri hogy milyen szomszédokat fogsz ki.
2020. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
9. emeleten lakom, de a munkahelyem rosszabb zaj szempontjából, open office, itthon egész csend van ahhoz képest, hogy panel.
2020. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Téglában lakunk, zene, orrfújás, ajtónyikorgás, bútorok húzogatása, veszekedés, edénycsörgés, amik áthallatszanak. Kutyaugatás, vonyítás. Volt egy szerencsére nem túl hosszú időszak, amikor valami pitsa lakott fölöttünk, aki egész álló nap le-föl trappolt valami magassarkúban. Az utcáról kutyaugatás, kb. minden lakáshoz tartozik egy, és mindegyik idegbeteg. Lakók összetalálkoznak az ablak alatt és szövegelnek egymással félórákat. Beszállnak az utcán parkoló autójukba, és folyamatosan megy a motor, főleg télen. Ha buli van a szomszédos erkélyen, akkor azt is.
2020. dec. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

Földszint.. :))

Szembe szomszéd tv/ rádió bömböltetése úgy hajnali 5-től, ha olyanja van akár szó szerint egész nap megy, ha meg amolyanja, akkor "csak" este 11-ig. Már szóltam neki többször, de egy arrogáns, agresszív bácsika és nem jutottam túl sokra.. csukott ablakon keresztül is teljesen hallható amúgy.

Reggel 5:30-kor dízel bőgetése vagy 10 percig, jó hangos és büdös, egyenest az ablakom alól.

Nagyon hangosak a felső szomszédaim (a falak meg vékonyak), így nevetéstől, köhögésen keresztül, az edénycsörgetésig hallatszik minden. A hölgyi sarkon ugrálva közlekedik és rezeg tőle a fal. Állandóan bútorokat húzogatnak, csörömpölés, huppanások rettenet gyakoriak. Összevissza rohangál a lakásban és valami kegyetlen hangos.

Az ablakomtól nem messze van egy poroló, valamikor nyár elején szoktak oda a kisiskolás gyerekek, az ablakok alatt kiabáltak, otthagytak mindenféle szemetet, egyszer szétvertek egy autósrádiót! Szülők meg persze nem is foglalkoznak a kölykükkel, neveletlen mindegyik. Kocsikat karcoltak meg, a házat dobálták.. egyszerűen kegyetlen. Több szomszéd szólt rájuk, de arcon röhögték őket.

Ha valaki megáll beszélgetni az utcán felhallatszik, a lépcsőházbeli csörtetés is kristálytisztán hallatszik. Az ajtókat csapkodják, pláne a lépcsőházit.

Nagyon zajos egy hely, sokszor nem tudok normálisan aludni, elég rendesen megbántam, hogy ideköltöztünk.. De legalább most a kijárási korlátozás/ tilalom alatt kicsit jobb a helyzet és az utcán már jóval nagyobb a nyugi. Legalább ennyi pozitívum van:)

2020. dec. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is a vàlaszt. Én is megbàntam ezt a vàlasztàst,de làtom,hogy mindenhol van valami zajforràs. Amúgy én is úgymond ennyiből orulok a kijarasi koraltozasnak,hogy legalabb 8tol csendesebb az utca. Ennyi haszna legalabb van.
2020. dec. 13. 22:56
 17/31 A kérdező kommentje:
Szoval koszi Nektek is a valaszokat :)
2020. dec. 13. 22:56
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a családi ház se fenékig tejfel zajok szempontjából, keress rá, van ebben a témában számtalan kérdés itt.
2020. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Téglában lakok, 4.emeleten.

Itt nagyrészt öregek laknak egyedül, van 1-2 fiatal új szomszéd, de ők dolgoznak, alig vannak itthon, nem olyan zajosak. Még sok éve, mikor ide költöztünk, volt néhány idősebb pár, akik sokat veszekedtek, az áthallatszott, még tányérokat is dobáltak egymáshoz, zengett a környék órákig. De ezek már nem laknak itt. Mostanság csak bejárati ajtó csapódását hallani, meg az alattam lakó nénitől a tv áthallatszik kicsit. Teljesen elviselhetö.

2020. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcadikon vagyunk. Velünk egy szinten viszonylag kulturált lakóközösség van, a két oldalsó szomszédot például egyáltalán nem halljuk. Fölöttünk és alattunk viszont szörnyű... Fölül egy Mekk mester, aki egész nap otthon van és kalapál, fúr, dübörög, és ez már legalább fél éve így megy. Alul meg 4 fős kisebbség, gyakorlatilag minden felhallatszik hozzánk, rettentően zajosak, késő éjjel is megy a hangzavar, a kutyájuk naphosszat vonyít, a lakásuk meg valami irdatlanul büdös, amit csak megspékel, hogy keményen bagóznak is. Téglában se feltétlenül lesz sokkal jobb, de azért valamivel igen. Lényegében a szomszédoktól függ minden. Panelban is lehet aránylag nyugalom, ha kulturált népek laknak körülötted, és téglában is kaphatsz idegbajt, ha igénytelen szomszédaid vannak. Mindkét esetet tapasztaltam már.
2020. dec. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!