Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha valaki nem bömbölteti a...

Ha valaki nem bömbölteti a zenét, de heti kétszer bulizik, az ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Alsó szomszédunk két hónapja költözött be, állítólag büntetett előéletű, azóta utálok itt lakni a társasházban. Minden szerdán, és most pl vasárnap is vagy szombaton 6-7-en itt abajognak alattunk, ordítanak, röhögnek, az erkélyen ordítva beszélnek, és ezt mind hajnali 2-ig mikor bősz ajtócsapkodással távoznak.

Tegnap már nem bírtuk, férjem lement szólni neki, elnézést kért, de ugyanúgy folytatták tovább.

Fiatal lány vagyok, kicsi is, szerintem engem egy ütéssel leütne ha szólnék neki, de lehet én vagyok előítéletes.

Rendőrség meg mit tud csinálni, ha nem ordítatják a zenét, csak a hangjuk ér fel azzal a decibellel?

Van egy kisgyerekünk is, az se hatja meg úgy nézem. Rohadtmód érzékeny vagyok a zajokra, horkolást se bírom alvásnál, füldugót nem merek használni, mert félek hogy nem hallom meg ha hív éjszaka a gyerek.

Ti beszélnétek vele? De ha meg beszélek mit érek, joga van társasági életet élni, nem? Ha meg 6-7 férfi összegyűl ilyen hanggal jár ha isznak, ez jogilag törvényes?


2020. dec. 21. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell hívni a rendőrséget. Nem csak a zene csendháborítás, minden indokolatlan zaj.
2020. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És nem csak a csendháborítás miatt lesz bünti, hanem hogy nem tartják a távolságot. Nagyon meg fogják szívni.
2020. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, oké, de ti nem féltenétek a családotokat, vagy önmagatok?

Mint írtam egy megtermett, büntetett előéletű férfiról van szó, többedmagával. Én meg vagyok 50 kg.

Lehet túl sok filmet nézek, de értitek mi a gondom?

Lehet kábítószerbirtoklásért, lehet kijárási tilalomért, lehet csoportosulásért is kapnának bírságot, és utána?

2020. dec. 21. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják megmondani, hogy ti jelentettétek fel őket. Akárki lehetett a házból.
2020. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kérnek önéletrajzot a bejelentéskor a zsaruk, hanem megkérdezik, hogy névtelenül szeretnéd -e megtenni a bejelentést.

Szóval neked nincs mitől tartanod. Kijönnek, a zajongó előadja a szívhezszóló sztoriját (a szívbeteg nagypapa egyetlen szórakozása a zene/TV és mivel süket, ezért csak hangosan tudja hallgatni, blabla), felírják az adataikat és mennek a dolgukra.

Innentől vagy veszik a lapot, vagy folytatják tovább, te meg újra kihívod őket.

Nálunk másnap körbejárták a zajongók az utcát, hogy kit zavar a zaj és írjuk alá, hogy minket nem zavar. El kell hajtani őket a sunyiba.

2020. dec. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én parázok ettől.

Senkivel sincs falkontaktba, csak velünk, vagyis hát plafonkontatkba.

Meg mivel már szóltunk, tuti hogy tudná, hogy mi nyomtuk fel.

2020. dec. 21. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért vannak a rendőrök, hogy rendet tegyenek.
2020. dec. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Meg mivel már szóltunk, tuti hogy tudná, hogy mi nyomtuk fel."

Jogos. Sokan mondják azt, hogy előbb békésen kell rendezni és szólni kell, csak azt felejtik el, hogy ha a másik nem vevő a békés rendezésre, akkor már kiadtad a kezedből az aduászt, a névtelen feljelentést.

És nem a veréstől kell ilyenkor félni, hanem attól, hogy elkezdődik a feljelentős adok-kapok. Mindenért. Ez felőrli az ember idegeit.

Ha ezek albérlők, akkor a főbérlőnek szólnék első körben.

Ha tulajdonosok, akkor ezek után már a békés utat kell forszírozni és kompromisszumot kötni.

2020. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nem bunkó ember, bár tegnap nagyon be volt nyomva, de a pszichopaták is általában kedvesek először.

Minket nagyon nem tudna feljelenteni semmiért, egy átlagos kis család vagyunk.

Sajnos saját tulajdonú a lakás, úgy örökölte.

2020. dec. 21. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerekes családot bármiért fel lehet jelenteni. Elég, ha sír a gyerek, azonnal felnyom, hogy bántalmazod, és onnantól járhat a nyakatokra a gyámügy. Bár nem hiszem, hogy ez a típus ezt csinálná, ezzel inkább az értelmiségi réteg szokott ezzel szórakozni.
2020. dec. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!