Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten vagy vidéken éltek...

Budapesten vagy vidéken éltek ? Hol jobb élni szerintetek ? Melyik éri meg jobban ?

Figyelt kérdés
Aki Budapesten él, írjon kerületet is és hogy ott milyen.

2020. dec. 21. 13:46
A kérdező szavazást indított:
Budapesten élek
Vidéki megyeszékhelyen élek
Vidéki városban élek, ami NEM megyeszékhely
Falun élek
56 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapest 9. kerület, én nagyon szeretem, de mivel soha nem éltem vidéken (mondjuk nem is vágyom rá), nem tudom összehasonlítani.
2020. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fővárosi, meg a vidéki ember különbözik egymástól ? Más a világlátásuk ? Vagy ez csak sztereotípia ?
2020. dec. 21. 13:58
 3/7 anonim válasza:
100%

Én egy kis faluban élek. Nagyon szeretek itt élni, nem tudnám elképzelni, hogy Budapesten éljek, zavarna az állandó zaj és fény. Nagyon jók a szomszédjaink, bármiben számíthatunk rájuk. Rengetegszer vigyáztak rám is és testvéreimre is amikor kicsik voltunk, ha nincs valamilyen alapanyag az ételhez szívesen adnak kölcsön, sokszor hoznak át sütit ha többet sütnek és mi is szoktunk át vinni. Amikor elutazunk nyugodt szívvel náluk hagyjuk a házkulcsot, hogyha valami lenne akkor betudjanak menni, illetve ha télen megyünk el, akkor sokszor volt, hogy mire hazaértünk befűtöttek nekünk.

Azonban vannak hátrányai is. Vásárolni elkell mennünk messzebbre, kb. 45 perc, ha normális boltba szeretnénk menni (Aldi, Lidl, Tesco). Az iskolák között nem lehet válogatni, mert csak 1 van a faluban 4. osztályig, utána a szomszédos kisvárosba lehet menni 8.ig, utána pedig csak messze vannak középiskolák, így kollégiumba kell költözni a gyerekeknek. Délutáni elfoglaltság sincs sok, csak messzebb.

Összességében én szeretek itt élni, nagyon jó környezet egy kisgyereknek is, de el kell fogadni, hogy itt nincs túl sok lehetőség semmiből se.

2020. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon város, fiatal gyerekes szülőként vidéki kertváros vagy valami városhoz közeli falu (jó közlekedéssel), öregen társasház valami nagyvárosban.


Ez volt az én életemben is.

Öregen falun, ahol nem is vagy odaszületett, tehát akármilyen jó is a közeg, de nem sógor-koma, iskolatárs, család vesz körül, pedig már mindennel segítségre szorulsz, nem tudod rendben tartani a kertet, karbantartani a házat, akkor menni kell vissza!

2020. dec. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Megyeszékhelyen, Münchenben. Imádom!
2020. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Én Budapesten, Zuglóban élek és nagyon szeretem. 🙂
2021. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Jó ég München tartományi főváros könyörgöm ne keverjük már a kettőt.
2021. jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!