Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Engem miert nem köszönt fel...

Engem miert nem köszönt fel senki ? Szomszedoknal pesten nem szokas ? regen videken laktam ott koszontottuk egynast

Figyelt kérdés
2020. dec. 24. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Azt se tudom, hogy hívják a szomszédomat.
2020. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken laktam világ életemben és itt sem volt soha szokás a szomszédot köszönteni.

Főleg nem régen, azt sem tudom mikor van a szülinapjuk, hogy hány évesek.

2020. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Menj át és köszöntsd te fel őket!
2020. dec. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, mióta élsz Budapesten, de talán már észrevehetted, hogy egy nagyváros közössége némileg más, mint egy kis falué.

Az egyik legfőbb különbség, hogy míg egy 500 fős falucskában mindenki ismer mindenkit (és emiatt az unalmasabb életűeknek legjobb elfoglaltsága a mások életében vájkálás), addig egy 1,7 milliós nagyvárosban ez kivitelezhetetlen. Már csak azért is, mert kb. 30-szor nagyobb a népsűrűség, mint egy átlag faluban, és sokkal gyakoribbak a költözések, mint falun. Emellett falun, ahol gyakran van kert is, potenciálisan nagyobb területen találkozhat az ember a szomszédjával.

Ezek pedig oda vezetnek, hogy az ember nem fogja a tágabb környezetét név szerint ismerni, de gyakran még a szomszédját sem. Akit pedig nem ismerünk, azt miért köszöntsük fel?

2020. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten nem szokas karacsonykor szomszedot koszonteni. Csak csaladtagokat. Csaladi unnep.
2020. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken sem szokás a szomszédot köszönteni sem karácsonykor sem máskor. Kivéve ha olyan jó baráti viszonyban vagytok.
2020. dec. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Minél sűrűbben laknak az emberek, annál nagyobb távolságot tartanak.

Faluról költöztem Pestre még általános iskolás koromban. Naponta, az iskolába menet, elmentem annyi ember mellett, mint amennyi az egész falunk lakossága volt. Így nem lehet mindenkivel még csak köszönőviszonyban sem lenni. Ez kihat a legközelebbi szomszédokra is.

2020. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Olyan viszonyban vagy a szomszédokkal, hogy ismerik a születésnapod dátumát? Rendszeresen beszélgettek? Esetleg barátok vagytok?

Ha nem, akkor nem értem a kérdésed.

Falun sem köszöntöttük egymást, csak családi is baráti körön belül. Esetleg karácsonykor vittünk a szomszédoknak (és ők is hoztak/adtak) süteményt.

Itt városban nincs semmi és nem is várom el, de nem is érdekel. Van elég barátom és ismerősöm, aki fel tud köszönteni.

2020. dec. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Egy 8000 fős kisvárosból költöztem Budapestre és éltem ott 3 évet. 3 év után se ismertem volna fel a szomszédjaimat, ha elém állítanak 10 random embert a korosztályukból, hogy mondjam meg kik laknak mellettem. Vidéken se köszöntöttem még fel a szomszédokat semmilyen alkalomból mondjuk.
2020. dec. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt se tudom kik a szomszedjaim.
2020. dec. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!