Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » T3dnátok nekem pár tanácsot...

T3dnátok nekem pár tanácsot adni kollégiumba ami majd jól jöhet, vagy amit érdemes tudnom?

Figyelt kérdés

Nektek milyen tapasztalaitok vannak?

Vigyázzak valamire?

Tudom még messze van de tudnátok valamit megosztani velem?

A válaszokat köszönöm.



2021. jan. 1. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen kollégium?
2021. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szakközépiskolai
2021. jan. 1. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Azzal sajnos nem tudok segíteni. Én egyetemi éveimben voltam végig kollégista. Nagy különbségek vannak a kettő között.
2021. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gimiben voltam kolis, de a sulinak nem volt sajátja, így egy szakközépiskola felső szintjén berendezett koliba kerültem.

-nálunk elég nagy szigor volt, a felsőbb éveseknél is

-a kicsiket nagyokkal osztották be, arra figyelve, hogy a fiatalabbak osztálytárssal/ évfolyamtárssal legyenek azért

-közel 40 lányra 3 kicsi hűtő jutott, így minden ételt, italt címkéztünk (így sem volt rá garancia, hogy amúgy te fogod megenni, rengeteg kaja tűnt el..)

-ha véletlenül elől maradt a nasi, rájárt a takarítónő (nevelők is tudtak róla, mégse tettek ellene semmit)

-irdatlan nagy kosz volt, szóval inkább mi takarítottunk, mint a hivatásos takarítók

-kicsi szobákba zsúfoltak be minket, 4-6 lány/ szoba

-voltak hetesek, szobánként következtünk, nekünk lámpaoltás volt a feladat és első szilencium alatt kint kellett ülni a folyosón és írni, hogy kik is miért csak akkor jöttek

-este 9-től lekapcsolták a WiFi-t és a tv-t

-4-től kötelező szilencium volt, suli szintjére a kilencedikesek és a 3,5 átlag alattiak mentek le kötelezően, többiek fent tanultak

-ha bármi programunk volt a nevelővel közölni kellett és csak akkor mehettünk, ha ő jóváhagyta

-szobatársammal heti 1x, 1 órával ébresztés előtt kellett kelni, de az egyik nevelőnő mindig nyavalygott miatta (ajtót kellett nyitnia, szokásosnál félórával hamarabb..) és minket szidott, amiért akkor volt óránk :) mintha mi tehettünk volna róla..

-rengeteg közös program volt, szobaversenyek, csocsó-bajnokság, minimum heti 1 program és az első 3 mindig kapott valamilyen kis édességet

-Mikuláskor ki kellett tenni a cipőnket az ajtóba és kaptunk bele Mikulás-csomagot

-voltak ünnepi vacsik, ahol egyenruhába kellett lenni

-csak kaja jeggyel mehettél enni, a végére másét nem lehetett felvinni/ kikérni

2 évig voltam kolis, szinte ugyanakkor keltem otthon is, mint koliban, ugyanakkor kezdtem el tanulni is..

nagyon barátságos és rendes szobatársaim voltak, de sajnos azért voltak ott összedörrenések is. Nagyon eltérő napirendünk/ alvási szokásaink voltak és sajnos ebből is voltak kisebb összetűzések. Akkoriban elég csendes, keveset beszélő voltam, szóval ilyenkor az én szavam ért a legkevesebbet :c De nagyon sok jó emlékem van onnan, és jó érzéssel gondolok vissza azokra az időkre, meg a szobatársakra is.

2021. jan. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
56%
A legjobb dolog a világon, ha sikerül jól beilleszkedned, nem kell tőle félni. Sok múlik azon hogy milyen szobatársakat kapsz, de ha alkalmazkodó, nyitott és barátságos vagy akkor nem lehet gond.
2021. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat főleg

4-ét nagyon hasznos volt.

Jöhetnek még.

2021. jan. 2. 17:51
 7/7 anonim válasza:

Ahány koli, annyi szokás, a miénk talán picit lazább, mint a 4-es válaszolójé. Ez nem sűrűn fordul elő, de mi ha úgy vesszük, elég nagy luxusban élünk, mert nem nekünk kell takarítanunk, hanem van takarítónőnk. WC papírt, illatosítót, szappant, mosogatószert, szivacsot nem kellett vinnünk, mert adtak. Elvileg adnak egy listát is arról, hogy mit vigyél magaddal, ha meg nem, írj össze egy héten mindent amit használsz, aztán érdeklődjétek meg, mi az, ami van a koliban is (pl edények, vízforraló, stb). Nálunk lopás nem fordult még elő, de ha közös a hűtőtök, érdemes színes reklámszatyorba tenni a kajádat, ha nem szeretnéd, hogy megegyék.

Legyél nyitott és barátságos a szobatársaiddal, ha pedig idősebbekkel kerülsz egy szobába, szó nélkül az emeletes ágy tetejét foglald be, mert azt általában senki nem szereti. Egyébként a kolis éveid lesznek a legszebbek, én is imádom💖

2021. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!