Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Most megyek albérletbe először...

Most megyek albérletbe először. Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Milyen szerződést jó kötni, akinek van tapasztalata az albérletekkel és hogy mire érdemes figyelni hogy ne legyen belőle probléma, tehát ha pl kiadja nekem és meggondolja magát (nem vagyok zűrös) akkor mennyi a felmondási idő?

Hosszútávra szeretnék albérletbe költözni.


2021. jan. 14. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Midnkét fél kapjon a szerződésből példányt. Ebbe legyen benne, hogy mennyi a kaució, illetve mik a feltételei ha felmondja bármelyik fél a szerződést indoklás nélkül. Valamilyen formában tudd bizonyítani, hogy te fizettél minden hónapban.


Semmit ne fizess előre amíg nem láttad a lakást, nem előtted nyitották ki az ajtót.

Ha esetleg közvetítőn keresztül megy, mert a tulaj xy országban vagy akkor beszélj a tulajjal is (győzödj meg róla, hogy az övé a lakás, pl. a földhivatalnál).

Rengeteg az ilyen átverés, a rendőrség nem is tesz, nem is nagyon tud tenni ezek ellen. Szóval türelmesnek kell lenni.

2021. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

30-60 nap szokott lenni a felmondási idő. Ha megállapodtatok, beköltözéskor készítsetek átadás-átvételi jegyzőkönyvet is, pl. hány kulcsot kapsz, legyen hozzá melléklet egy leltár, amiben szerepelnek a lakás tartozékai és azok állapota. Ez kicsit macerás, de ne az legyen, hogy kiköltözéskor rajtad keresi a nagymamája kedvenc kaspóját. Legyen benne, hogy mit fizet a tulajdonos, mit te. Pl. mi van, ha elromlik a mosógép. Állapodjatok meg, hogy milyen gyakran ellenőrizheti a lakás állapotát, ill.ezen kívül ne jöjjön. Közművek fogyasztásának a módját rögzítsétek. Beszéljétek meg és rögzítsétek, hogy milyen változtatásokat tehetsz, pl. fal átfestése, polc, kép, stb. Hasznos lehet a fotódokumentáció.

Sok átverés van, ahogy az 1.írta, ha hirtelen be akarnak ugratni abba, hogy azonnal dönts, most utald a kauciót, menekülj. Ha a tulaj mutatja a lakást, személyazonosságát igazolni tudja, az jó jel.

2021. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tulajhoz megyünk majd aki eldönti hogy kit választ majd. Közjegyzői szerződést köt majd akit választ.

Csak mindenképp olyat akarok ami hosszútávú nem akarok 2 havonta költözni. Hallottam én is sajnos az ingatlan oldalakon hirdetett átverésekről. Direkt nem olyat kerestem.

2021. jan. 15. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!