Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelenthet azért, mert...

Feljelenthet azért, mert sokat sír a babám?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kislányom és jön a foga. Néha egész éjszaka visítva sír. Nekem is kellemetlen a helyzet, mindennel próbálkoztam már, de csak sír és sír. Nappal is gyakran csinálja. Semmi másra nem tudok gyanakodni, csak a fogára. Eszik, egészséges stb.

A szomszédunk olyan megjegyzéseket tesz, hogy kínzom-e gyereket, vagy nem etetem stb amiért állandóan sír. Mondta, hogy ha nem kezdek semmi vele, akkor ő fog intézkedni. Ilyet tehet?

Nekem is kellemetlen amiért állandóan sír, nem én kérem. Próbálok is tenni ellene, de nem mindig sikerül (elég ritkán). Elhiszem, hogy zavarja a szomszédot, engem is zavarna (jelen esetben sem kellemes).


2021. febr. 12. 19:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
95%
Feljelenthet, viszont megbüntetni nem fognak. Mivel hogy normálisan neveled a gyereket, normális környezetben. A szomszédnak nem magyaráztad ezt el?
2021. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
91%
Feljelenthet, de körbe fogják röhögni, mert a gyereksírás nem törvénysértő.
2021. febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Normálisan nevelem igen, mindene megvan, foglalkozunk vele stb.

Köszi, erre voltam kíváncsi.

2021. febr. 12. 19:23
 4/54 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel jogilag nem tud mit csinálni a szomszéd. Mondjuk valahol megértem őt is: a saját otthonában folyamatosan nem tud pihenni, aludni azért, mert valaki más gyereket szült. Érthető, hogy nem fog ugrálni örömében.
2021. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem örül neki, én magam sem örülök. Egy kicsi babának nem lehet elmagyarázni, hogy ne sírjon. Amit tudok megteszek.

Utolsó 2 pedig a modorával való tanyára.

2021. febr. 12. 19:36
 6/54 anonim ***** válasza:
49%

Szigorúan jogi szempontból a szomszédnak igaza van. A csendháborítás szabálysértés:


195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.


Az "indokolatlanul" szó értelmezése dönti el, hogy csendháborítás-e vagy sem. Ez pedig innentől gumijogszabály. A csecsemősírás vajon indokolt-e?


Régen egy vasútvonal mellett laktam. Rendszeresen jöttek éjszaka csiszolni a síneket. A gép, amit használnak, lényegében egy kis mozdony, rajta két nagy flexszel, és lépésben halad előre. El tudod képzelni, micsoda sikító lármát csapott? A rendőrség meg csak vonogatta a vállát, hogy "de há' az a MÁV, há' dógoznak..." Szóval az nem indokolatlan. A gyereksírás akkor miért lenne az? Ugyanakkor a kutyaugatás meg miért az? Szóval minden attól függ, reggel merre állt az illetékesek f*sza.

2021. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
37%
Én is panelben élek. Gyerekem is van.a szomszédnak is. Az is sírt meg az enyém is. Na bumm... elviseltuk. Nehogy már azért költözzön el a kérdező mert fogzik a lánya. A gyerekek ilyenek. Aki nyugibab szeretne élni az nem költözik panelba. Annak marad a kertes meg a tanya.
2021. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
56%
Csak tudod, nem mindenkinek telik saját házra. Kedves 10es. 😁😁 Pff..
2021. febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
56%
Istennek örök hálával tartozom, nekem nincsenek kölykös szomszédjaim, csak idősek. Köszönöm Istenem!
2021. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
51%
Nyersen fogalmaznak itt páran, de igazuk van. Azért más is szeretne nyugiba pihenni. Pláne aki sokat dolgozik, esetleg éjszakázik. Gyerek nem való panelba.
2021. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!