Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nógrád, BAZ, Heves megye:...

Nógrád, BAZ, Heves megye: élhető közeg lehet fiataloknak? Vannak még olyan települések, nagyobb összefüggő területek melyekben nincsenek romák?

Figyelt kérdés
Mindig az volt a vágyam, hogy hegyek között lakjak, festői tájon, viszont Magyarországon pont ezen területek problémásak. Elsősorban ott lakókat kérdeznék, hogy mennyire gáz a helyzet? A munka része nem érdekes, mert távmunkát keresek. Vannak még összefüggő területek, ahol nincsenek nagy számban a romák? A Wikipédián kerestem kis falvakat ezen területekről, legtöbb helyen 1-3% cigányt írt, a legmagasabb, amit találtam az 11%. Szerintem ez nem fedheti a valóságot, ennél jóval többnek kell lennie.
2020. aug. 1. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Könyvtár szociális segítő szolgálatok templom

Mindegyik helyen jó dolgokat lehet tanulni.

2020. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
(Minálunk 14%-ot ír a wikipédia, ez a valóságban 60% körül van. Tolna megyei település, szóval a keleti országrészben nyilván ennél is magasabb lehet a valós érték.)
2020. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Találhatsz egy két falut ahol kevés a roma, de a nagyobb városok Nógrádban elvannak cigányosodva pl. Salgótarján, Balassagyarmat, Szécsény.

(Nógrád megyében élek, ha gondolod írj)

2020. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Borsodot és Hevest jól ismerem, sajnos a statisztikai adatoknak nem szabad hinni, ezen a környéken rengeteg cigány van, sokkal több, mint amit hivatalosan lejelentenek. Viszont, ha tavmunkazol és jók az anyagi körülményeid, akkor itt is lehet találni olyan helyet, ami teljesen cigánymentes. Mind a két megyében vannak falvak vagy városrészek, ahol teljesen normális életközösség van. Viszont azzal sajnos számolnod kell, hogy amint beteszed a lábad egy közösségi térbe mondjuk a falun kívül, pl egy boltba vagy hivatalba, ott gyakorlatilag kikerülhetetlen, hogy ne fuss össze velük, és hát ebből adódóan egyszerűen nem kellemes ezeken a helyeken lenni, egy vásárlás alatt is nagyon gáz dolgokat tapasztalhatsz (mezítlábas gyerekek,beleesznek a kajába, stb, tudnék mesélni..) főleg segelyosztas idején.


Ezért én azt javaslom, hogyha nem számít a pénz, akkor csakis gazdagabb és cigánymentes helyre menj, ilyen pl Eger körül Felsőtárkány vagy Egerszalók, Gyöngyös környékén Gyöngyössolymos, Mátrafüred, Miskolcon a tapolcai rész, illetve Borsodban még Tiszaújvárost tudom még ajánlani, vagy Nyékládházát.

2020. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Heves megye az elmúlt pár évben kezdett jobban leromlani,régebben a déli részén volt sok cigány,de mivel sok fiatal elvándorolt ,északabbra is több van.Az egri buszpályaudvar jó példa,ott állándóan nyüzsögnek,balhéznak.Eger környékén néhány községben pedig pár polgármesternek köszönhetően(pl.Sirokban) nem érdemes hosszabb távon gondolkodni mivel módszeres cigánytenyésztés folyik...
2020. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudnál Nógrádban magyar településeket mondani, amelyek szépek, hegyek mentén húzódnak? Somoskőújfaluban már jártam, az szép volt és nem láttam sok romát. Balassagyarmaton is jártam és az igazat megvallva ott sem láttam olyan problémásnak a helyzetet, de csak a belvárosban voltam.
2020. aug. 1. 16:12
 7/17 A kérdező kommentje:

Most olvastam az új válaszokat. 3 napja voltam az egri buszpályaudvaron, na én ott sem láttam semmi gázos helyzetet, szerencse, hogy itt vagytok és mondjátok a tapasztalataitokat.

Sajnálom nagyon a helyzetet. Trianon megfosztott a legszebb hegyeinktől és ami maradt pár, az pedig élhetetlen környéken van. :(

2020. aug. 1. 16:16
 8/17 A kérdező kommentje:
10 éve nem emelték a családi pótlékot, még így is üzlet nekik továbbszülni a nyomorba?
2020. aug. 1. 16:17
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Egernek is vannak cigánymentes városrészei, de ugye alapvetően nem tudod őket kikerülni, ha bemész a belvárosba, erről is írtam a 4-es válaszomban. Épp emiatt, ha ennyire zavar, akkor inkább ne költözz erre a videkre, bármennyire szép.


Mi Hevesben lakunk még, de hamarosan költözünk nyugatabbra, mert gyerekvállalás előtt állunk, és nem akarjuk, hogy itt kelljen oviba meg suliba járnia, hiába vannak jó iskolák is. Mi a fentiek miatt költözünk, hiába élünk viszonylag normális helyen, én utalom, hogy napi szinten el kell viselni őket a tescoban, az orvosi rendelőben, a kormanyablakban, igazából mindenhol ott vannak és hát tudjuk hogy viselkednek...

2020. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egri buszpályaudvaron és környékén sok van ,de főleg délután...A környéken Felsőtárkány tényleg jó hely.De megint csak sirokot tudom felhozni példának ami a fekvése miatt pár éve még kelendő hely volt,de az ottani polgármester alatt a községben délelőtt -délután csak részeg cigányokat látni az utcán akik a polgármester dohányboltjában isszák le magukat.Az iskola idén valószínűleg már 99%ban fullcigány...
2020. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!