Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nagyobb "divat" agglomer...

Miért nagyobb "divat" agglomerációs településen lakni, mint külkerületben?

Figyelt kérdés

Voltam ma a 22. kerületben, és Szigetszentmiklóson. Ég és föld a különbség. A 22. kerület teljesen nyugis, szinte szó szerint falusias a Nagytétényi út kivételével. Szigetszentmiklós hozzá képest New York. Ember-ember hátán, mindenütt tömeg, zsúfoltság. A Campona is ezerszer emberléptékűbb, mint bármelyik nagyobb bolt Miklóson. Elég ellentmondásos szituáció, amikor elméletileg a 22. kerület egy nagyváros (mondhatni világváros) hivatalos része, míg Szigetszentmiklós a szó legszigorúbb értelmében már vidék.


Mégis azt tapasztalom, hogy az emberek többsége inkább lakik agglomerációban, mint külkerületben, pedig az esetek nagyobb részében az előbbi sokkal városiasabb. Ráadásul már a kék busz sem jár ki, csupa hátrány az egész. Ennyivel drágábbak az ingatlanok a közigazgatási határon belül? Vagy egyszerűen csak "trendi" lett az agglomeráció?


Ez csak egy példa volt. Nagyjából a többi külkerület-agglomerációs város párosításra is igaz ez.



2021. febr. 15. 20:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem pesten külkerületben, nekem az még mindig iszonyatosan zsúfolt volt.

Most egy pilisi kis falucskában élek, gyorsabban bejutok a munkahelyemre mint a külkerületből (ott csak busz volt, itt vonat), és végre tényleg nyugis és zöld, 2 perc sétára van az erdő. :)

Nekem ez megéri.

2021. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!