Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi az amit a legjobban utáltok...

Mi az amit a legjobban utáltok Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lehet írni emberek viselkedéséről, szokásokról, ezekhez kapcsolódó dolgokról is.

2021. márc. 8. 16:52
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

-Egészségügy gatya

-Orvosok olyan szinte hálapénzéhesek ,hogy ha nem adsz nem foglalkoznak veled


-kátyú kátyú az utakon, ha kitörik a kereked el van rendezve azzal ,hogy miért nem nézel szét jobban, biztosító útkezelő semmit se fizet ki van téve a tábla és azzal el van intézve minden, az emberek is bűnösnek tartanak mivel miért nem néztél szét, igazából a közútkezelő felelőssége lenne az utakat karbantartani.


-Fizetések béka feneke alatt van itt Békés megyében 110-180 nettó köztiek a bérek, 160 óra munkával ami bár jobb mint 5 éve 70-120 ezer, de még mindig kevés.


-Gyűlöletpropaganda sorosozás


-Mértéktelen korrupció, tiszteségesen dolgozik és szegény az ember a felsők meg milliárdokat lopnak el.


-Cigánybűnözés


-Okoskodó, leszólnak egyből az emberek


-Tiszteséges munka már ciki lett, hisz ha valaki nyomja felénk a munkát szó szerint szegény, ezért egyre többen seftelnek, feketén akarnak megélni.

2021. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
Békés megye? Részvétem 31-es. Az kegyetlen lehet.
2021. márc. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja még egy amit leírok:

Békés megyében az öngyilkosságok is száma is duplája az országos átlagnak, kimutatott ,hogy a szegénység miatt magas a mentális megbetegedések száma,


A megyék közt a legnagyobb az elvándorlás aránya ksh alapján is, de a valóság még durvább. Lent Dél-Békésben már 5 millió Ftért kapsz jóállapotú 100m2-es kertes házat.


Kimutatott tény ,hogy az emberek 60%-a keres minimálbért vagy garantáltbérminimumot. Tehát 110 és 140 nettót, de sokan vannak akik gyárban güriznek 3 műszakban 130ezret-

2021. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

De még egy durvábbat el mondok, az a legrosszabb itt Békésben, ha nem vagy mérnök, pénzügyes akkor gyakorlatilag szegény leszel, mostmár kezdik megfizetni a hegesztőket cnc-seket mert aki tudod elmenekült innen. Van egy mérnök, pénzügy és számvitel diplomával rendelkező aki keres nettó 3-400, 500 ezret és van egy másik réteg akinek már 150 nettó nagyon jó pénz. Ha hiszitek ,ha nem.


Sok szülő attól fél, hogy szakmunkás lesz a fia, és szegény lesz. Elképesztő mi van itt. Budapestiek föl se fogják. 6-7 éve még az volt a mondás tanulj legyél mérnök, mert hó végén nem eszel. Hónap végi evés mérnök szokás, most meg sírnak nincs szakmunkás senki nem megy dolgozni .

2021. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
53%
A kollégámat B.Gábort!
2021. ápr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a Békés megyei válaszoló lásd itt ez a mentalitás, ha tele van a hűtőd, van egy 30 éves kocsit akkor örülj ennek, ne akarj többet ,jobbat.

Ha elköltözöl akkor azt vágják az ember fejéhez hisz luxusban akarsz élni Győrben azért mentél el. Fel se fogják azért megy el az ember mert nem egy koszos 120ért akar robotolni egy gyárban.


[link]

2021. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
82%

Azért a Békés megyei válaszolón rendesen felkaptam a vizet. Az utolsó hozzászólásán, amin belinkelte azt a levelet a beolon konkrétan vérlázító.

Amiről beszél maximálisan átérzem, és alá is tudom támasztani, mert én két éve költöztem el Békéscsabáról a fővárosba. Nem is költözésnek nevezném, hanem menekülésnek.


Teljesen igaz, hogy az egészségügy romokban van. Saját lakáshoz, házhoz jutni tényleg úgy tudsz, ha sikerül, ami keveseknek: karriert építeni. Ha ez nem jön össze, akkor marad a hitel, vagy az öröklés rokonoktól, esetleg illegális dolgok, amivel persze bármikor tönkreteheted az életed, amiből nem tudsz kimászni.

Mi csak béreltünk házat, házrészt, de a kiszolgáltatottság érzése rettenetes volt. Szerettem volna én is képezni magam, de erre nem volt meg az anyagi keret, így a kereskedelemben helyezkedtem el. Egyszerűen borzasztó volt rossz munkahelyeken dolgozni, ahonnan hónapokig tartott továbblépni, mert nem volt hová, hiába próbálkozott az ember. Sokszor szorongtam, és szerettem volna, ha ez mind véget ér. Otthon kellett élnem, ahol az anyám csak úgy tudott megszabadulni az agresszív apámtól, hogy "lecserélte", mert egyedül ő se tudott volna megállni a lábán. Én sem tudtam otthonról elköltözni, mert egyedülálló voltam, és sokan emiatt le is néztek. Vagy azért, mert nem kerestem eleget, vagy azért, mert otthon éltem.


Az emberek mentalitása valóban borzasztó. Ha többre vágysz, akkor telhetetlen vagy, és hasonlók. Én szerettem volna kirándulni, ha nem is más országot, legalább azt megismerni, amiben élek. Erre lehetőség nem volt.

Aztán elköltöztem otthonról, ami tulajdonképpen menekülés volt. Az anyám azóta vásárolt magának házat a semmirekellő élettársával, de csak így volt esélye saját ingatlanra, ha nincs egyedül, és hitelbe belemegy. Azóta csak a panaszt hallom. Nem is szívesen járok haza. Ez az egyik indoka, s a másik, hogy szinte nem is tudok lent mit csinálni. Nincs lehetőség. Ami viszont borzasztó, hogy szembesültem azzal, hogy embereket zavar az, hogy én felköltöztem a fővárosba. Igaz, hogy folyamatosan teszem ki a jól sikerült fényképeimet, de sokan luxusnak gondolják azt, hogy megveszem havonta a bérletemet, amiből a BKV-t használva elmegyek parkokba, és egyéb kirándulásnak tökéletes helyre, ami a fővároson belül van. És tényleg úgy kezelnek, mintha nagy lábon élnék, pedig képtelen vagyok továbblépni az anyagiak miatt.

Nekem nincs más vágyam, csak hogy egyedül is megtudjak állni a lábamon, és ne kelljen nyomorogni, hanem legyen létbiztonságom. Ami nincs.


Átlagos vagyok, és úgy is élek, de mindig sikerül belefutnom rosszindulatú emberekbe, és mindig kapok olyan megjegyzéseket, amelyek nem felelnek meg a valóságnak. Na én ezt utálom.

2021. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen lehetőséged individualizmusra, azaz hogy egyedül élj valahol. Magyarország egy olyan hely, ahol te vagy elég képzett ahhoz, hogy olyan fizetést is tudj magadnak kikövetelni, hogy egy magad egy albérletben tudj élni, vagy felejtsd el. Az emberek nagy részének nem megy az albérletben való élet egyes egyedül, hanem maximum társbérlőként, vagy barátnővel, barátokkal, stb stb. Tehát esélyed se legyen arra hogy kitaláld a világod, vagy valami, hanem szenvedj másokkal együtt, vagy mással együtt. Magyarországon egyébként már-már gyakori és tudomány által nyilvántartott jelenség, hogy ott van két ember egy albérlet - PÁR - és nem tudnak új életet kezdeni, már egyik sem szereti a másikat, mindenki menne a fenébe, de nem tud, mert nincs pénze rá, nem engedheti meg magának anyagilag. Tehát, csak is kötelezettség vállalással lehet tovább állni - Házasság, barátnő, hitel, munkásszálló (3-5 másik emberrel egy szobában.... hmmm de vonzó!...), és sorolhatnám. Egyszerűen itthon te tényleg nem engedheted meg magadnak azt, hogy egyes egyedül valahol új életet kezd, vagy bele kezdj a sajátodba. A magyar irigység pedig néha napján tök jogos "MIBŰ VETTED AZTAT?! MIBŰ VÓT NEKED RÁ PÉNZED?!" mert konkrétan az emberek akár a szervezett bűnözést is komolyan fontolóra veszik, mert egyszerűen ennyire élhetetlen fos ez az ország. Magyarországon Stadionok és börtönök épülnek. Két véglet, vagy szurkolsz, vagy mész a dutyiba. Ja, és természetesen mielőtt valaki írná a sajnálkozást hogy nem jó a rendszer, persze, de kinek az érdeke jobbá tenni? Szociális ellátás az gatya magyarban, nem létezik, minden olyan problémát amin nem lehet profitálni, azt lepasszolják valahová "szőnyeg alá". Nemrégiben volt egy olyan bűnbanda, akik szellemileg sérült vagy fogyatékkal élő embereket forgattak ki a vagyonukból, és egy bodegában szállásolták el őket, és azt ne merje mondani valaki hogy senki sem tudta mi van velük, mert kristálytisztán tudták rettentő sokan, hogy azokat az embereket kihasználják/kizsigerelik: de mindenki kussolt, mert "nem az én dolgom".

Sajnos tudnám tovább írni. Van értelme?

2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!