Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet ilyen szomszéddal...

Mit lehet ilyen szomszéddal kezdeni (panel lakás)?

Figyelt kérdés

Egy éve költözött be az új felső szomszéd. Eleinte azt hittük, hogy éjjel telefonál (akkor indult az első lezárás), gondoltuk biztos a szeretteivel, barátaival beszél. Aztán feltűnt, hogy ebből rendszer van, minden este 10-11-től akár hajnali 5-6-ig is. Néha csak beszéd, aztán néha hörög, üvölt, artikulálatlanul kiabál, de tényleg, mintha nem zavarná az ég világon semmi.

Felmentem párszor, mint kiderült online játszik és bevallotta, hogy elragadja a hév ilyenkor, de igyekszik odafigyelni.

Volt két nyugis éjszakánk, aztán kezdődött minden elölről. Ismét szóltam, mondta, hogy még üres a lakás kicsit, majd ha lesznek bútorok akkor biztos kevésbé lesz visszhangos. Mondtam, hogy nem ezzel van a baj, hanem ez egy panel lakás, viszi a beton a hangot. Az is áthallatszik, hogyha valaki beszél. Ő azt mondta, hogy világ életében panelben élt, tudja ő is, hogy milyen.

Nyilván én nem akarom megszabni, hogy ki mit csinál a saját lakásában és szeretnék is jó viszonyt ápolni a szomszédokkal (főleg mivel ő a felső szomszéd és a legtöbb kárt ő tudja okozni a lakásban egy leáztatással vagy bármivel). De megkértem, hogy ezt vagy halkabban csinálja, vagy találjunk ki erre valamit, mert ez így élhetetlen.

A megoldás az lett, hogy átköltözött játszani egy másik szobába, ami a lakás másik sarkában van, de az a durva, hogy még így is hallani. Sőt, mivel most utcafrontra került, így mostanában ahogy bejöttek újra a kellemes idők, esténként nem túlzok, tőle zeng az egész utca, mert nyitott ablaknál ordít, nevet, káromkodik. Egyébként felnőtt emberről beszélünk, mielőtt még olyan ötlet támadna, hogy szóljak az anyukájának.

Nyilván ezerszer jobb a helyzet most, hogy nem közvetlen a hálószoba felett játszik, de mint a mellékelt ábra mutatja most is fent vagyok és hallgatom a műsort. Viszont nem mennék bele szívesen egy újabb vitába, mert ennél már tényleg nem lehet jobb megoldást találni azon kívül, hogy hangszigetelje le a szobát (ami nyilván horribilis pénz).

Tényleg próbálok empatikus lenni és nem belemászni más személyes szférájába vagy korlátozni bármiben amit otthon csinál, de igazából ez vice versa megtörténik, mert ő is korlátoz a szabad pihenésemben. Meg eleve én nem értem, hogy hogy lehet valaki ennyire antiszociális és nemtörődöm, hogy ennyire magasról tojik bele a lakóközösségbe, hogy mások meghallják. Értem azt is, hogy elragadja az embert a hév miközben játszik, én is game-eltem régen, de ha hajnali 3-4 körül csináltam volna egy panel lakásban, eszembe nem jutna artikulálatlanul üvölteni.

A többi szomszéd állítása szerint nem hall semmit, ami mondjuk nem csoda, mert mindenki más nyugdíjas és tényleg picit nagyot hallanak már szegénykéim. Ami érdekesebb, hogy a lakótársát sem értem, hogy miért nem zavarja. Tényleg iszonyat hangos.

Igazából most arra várok, hogy talán a falszomszédja, vagy valaki az utcáról intézkedik, mert tényleg minden este zeng tőle az utca, mintha valakit vernének, úgy káromkodik néha. Bízom benne, hogy más elvégzi helyettem a piszkos munkát, mert én tényleg nem akarok már vele konfrontálódni, örülök, hogy nem közvetlen a fejünk felett megy a műsor.

Aljas dolgokba szintén nem mennék bele, mert igen, nyilván átfut az ember agyán, hogy kisétálok és kitépem az internet kábelét a lépcsőházi dobozból, de egyrészt az nagyon alja dolog lenne, másrészt evidens, hogy ki csinálta és azon kívül, hogy ez nyílt hadüzenet, még fizethetek is.

Eszembe jutott már a költözés is, de baromira nem akarnék, mert jó a környék, a lakásunk is csinos, nem menekülnék el.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. márc. 9. 02:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem volt bennem semmi rosszindulat amikor írtam. Totál semleges volt a hangnem.

Most már gondolok rólad cifrákat, de akkor nem volt rólad sem pozitív, sem negatív véleményem, csak leírtam teljesen normálisan a véleményem a szituról. Nem csomagoltam cukormázba, nem gondoltam hogy egy felnőtt embernek erre feltétlenül szüksége van. Viszont nem is bunkóztam, és nem is sértegettelek, ahogy te tetted.

Továbbra is úgy gondolom ahogy írtam, ha tetszik-ha nem. Igenis érdekesnek tartom mikor valaki hall valamit amit senki más nem hall.

És ha nekem ilyen szomszédaim lennének, örülnék. Már nem a zajongás miatt, az mindenhol van. Hanem amiatt, mert kompromisszumképes. Ő átment a másik szobába, az ő oldaláról megtette amit tehetett. Én meg bedugnék egy füldugót és akkor én is megtettem a magamét. Nyilván senkinek nem jó mikor egymás hegyén-hátán kell élni valami panelban, de a közösségben élés erről szól, mindkét félnek alkalmazkodnia kell. Ennyi.

2021. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, van egy olyan sanda gyanúm, hogy ez a kötekedő senkiházi, aki mindig visszapofázik neked, mint egy kisgyerek, aki nem tudja elviselni, hogy nem az övé az utolsó szó, pont a problémás szomszéd, aki észrevette a kérdésed.
2021. márc. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hasonló panaszt már másoktól is olvastam, mármint, hogy egyesek "hangoskodva" játszanak on-line, és persze áthallatszik a szomszédba.

Csak azt teheted, hogy megint szólsz neki. Vagy a lakótársának, aki a jelek szerint elviseli / vagy nagyothall? /. Csak valamilyen szinten magadra maradsz / vagy maradtok, ha nem egymagadban élsz /, merthogy mások nem hallják a ricsajt, így nehéz összefogni a lakókkal.

2021. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
87%

De mit vársz még tőle ezek után, tényleg? Szóltál, tudomásul vette, odafigyelt, neked még mindig nem volt jó, tudomásul vette, tett ellene a költözéssel.

Ezek után mit akarsz még tőle? Ő kompromosszimkésznek mutatkozott, most te jössz.

Csukd be az ablakot, a hálószobaajtót, vegyél egy füldugót. Vagy fizesd ki a szigetelést nála. Ő megtette, ami épeszű körülmények között elvárható.

2021. márc. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!