Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a tapló szomszéddal?

Figyelt kérdés

A baj az, hogy az ő ajtaja kb. 1 méterre lehet az ágyamtól amit helyhiány miatt nem is tudnék sajnos máshova rakni, viszont minden reggel az ő ajtócsapkodására ébredek, pedig elég jóféle füldugóm van, de ő még azt is örömmel túlharsogja.

Már többször kértem udvariasan hogy ne csapkodja olyan erővel, persze sikertelenül - utolsó alkalommal csak az a benyomásom lett, hogy mekkora modortalan bunkó paraszt, egy rövid mondatomat sem hagyta végigmondani, pedig tényleg csak egy ajtóról lenne szó és én is végre kialudhatnám magam. Néha volt olyan hogy éjjel kb. fél 2kor jött vissza, nem is értem honnan amikor nem is dolgozik, kijárási tilalom is van...ő azért akkor is felébreszt. Aztán reggel ismét, már nagyon elegem van belőle hogy ennyire csak magára gondol. Egyáltalán miért olyan nehéz 2 másodperccel lassabban csukni azt a hülye ajtót? Volt olyan, amikor úgy gondoltam, lesüllyedek az ő szintjére és én is becsaptam jó erővel utána a sajátomat...nos hát ez működött egy kis ideig és abbahagyta, aztán folytatódott néhány nappal később - meg különben is, nem igazán akarok arra az ajtócsapkodó értelmi szintre lesüllyedni ha nem muszáj.

A múltkor ugyanezt a taplót megláttam az utcán, és úgy tűnt mintha rajtam röhögne, gondolom élvezi amit csinál.

Belemennétek esetleg valamilyen egyéb "bosszúálló" ötletbe? Legalább utolsó közös szomszédságos napon, mielőtt valamelyikünk elköltözne innen? Azelőtt persze nem szívesen mérgesíteném a helyzetet, de most csak az a gondolat tud megnyugtatni vele kapcsolatban hogy ha előbb költöznék, "búcsúajándékként" valahogy visszahálálnám a taplóságát, ha már nem lehetett vele normálisan megbeszélni; ti mit találnátok ki számára? Alapesetben egyáltalán nem vagyok bosszúálló, igazából ő a legelső akinél ez most felmerült. Szerintetek túl gyerekes lenne egy ilyen 'revenge'?



2020. dec. 14. 00:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%

Sok helyen olyan a zárnyelv, hogy be kell csapni/rántani az ajtót és kinyitni csak kulccsal lehet kívülről.

Lehet, hogy az övé is ilyen.


Ahhoz meg semmi közöd, hogy mikor jön és megy!

Ne aludj az ajtajában, akkor nem leszel idegbeteg mint most.

2020. dec. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
És amikor beszéltek erről mit mondd?
2020. dec. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
amúgy fesd be a kilincsét amikor nincs épp otthon olyannal ami addig tuti nem szárad meg :D
2020. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.


#1: a zárnyelv változatlan, az előző lakók normálisan tudták használni, és nem cserélték ki az új lakóknál. Szerintem figyelmetlen voltál kicsit, mert írtam azt is, hogy pár napig csendben is be tudta csukni ez a tapló új lakó is.

Semmi közöm ahhoz hogy mikor jön és megy, épp ez a bajom hogy rohadtul nem is érdekelne, mégis állandóan tudtomra adja ha tiszteletét teszi a közelben.

Ahhoz viszont elég sok közöm van, hogy én másnap ne legyek olyan a munkában, mint a mosott sz.r!

Azt is írtam hogy nem lehet az ágyat máshova tenni, egy galérián van az ágy egy pár négyzetméternyi helyen, az ő ajtajának falához építették ebben az albérletben a galériát sajnos, és az egész beremeg amikor ő csapkod. Egyszerűen nincs hová átrakni az ágyat, de ezt már írtam.

És nincs baj a zárnyelvvel, az előző lakókat sem hallottam soha.

2020. dec. 14. 01:29
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha berlo,beszelj a lakas tulajaval,h zavaroan hangos. Minden berleti szerzodes tartalmazza ,h a hszblskoit nem zavarhatja...
2020. dec. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondjátok hogy ennyire életképtelennek tűnhetek :D persze hogy szóltam már a főbérlőnek erről, megkérte a szomszédomat hogy légyszi normálisan csukd be, ennyi...mi mást tudna tenni? Tartott két napig a főbérlő kérése. Nem fog megváltozni, neki gondolom így kényelmes hogy csapkod. Kitessékelni ilyen miatt szerintem nem akarná a főbérlő, szerintem lusta lenne újat keresni a helyére, meg ez azért mégsem a bűntény kategória amit a kis drágaság művel.

Amiatt is szerettem volna inkább hogy esetleg valaki rukkoljon elő valamilyen titkos ötletével amitől nem szállna talán olyan magasságokba az egoja a kis szeretnivaló szomszédnak.

Mondanám hogy kicsit el is kanyarodtunk a kérdéstől, bár félrevezető lett a cím is, az az én hibám, bocs.

Ez a kilincses tetszett amúgy, köszi érte :) Ha esetleg valakinek van valami hasonló ideája, ne tartsa magában ;) Köszi előre is.

2020. dec. 14. 16:20
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem azt próbálhatnád, hogy még mondani neki, ne azt, hogy mit csináljon, hanem magadról beszélni, hogy ez mit okoz neked. És írd le tényleg szemléletesen. Hogy nem vagy mély alvó és ez ferlriaszt és totál kialvatlan vagy munkában és hibákat követsz el (vagy ami történik) és hpgy úgy általában nem vagy jól.


Hogy ez tényleg egybe a fejébe, hogy ténylegesen mit vált ki vele. Mert ha egy paraszt is, de ha minden alkalommal amikor bevágja eszébe jut, hogy mit okoz, akkor azért valami rossz érzés benne is lesz és akkor hátha.

2020. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: benne nincs sajnos. :( Tudja mit okoz. Szerencsére persze nem a világ összes embere ilyen tulok, de ő sajnos az...tudom hogy lesz.rja hogy mit okoz, még ha ez sokak számára hihetetlennek hangzik is. Hidd el, jól tudja mit okoz, nagyon jól tudja.

Még egyszer, nem ilyen jellegű ötletek miatt írtam ki a kérdést. :(

2020. dec. 15. 00:23
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

1-es nálunk is ilyen ajtò teljesen kultráltan be lehet húzni

persze ez nálunk sem megy mindenkinek,az alsò taplò szomszédom is izombòl vágja be,de ùgy hogy néha csodálom nem szakadt ki tokostòl.

2020. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Írd ki egy a4es lapra az ajtajára, hogy kérlek ne csapd be az ajtót. Köszönöm.
2020. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!