Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mosonmagyaróvár mennyire...

Mosonmagyaróvár mennyire élhető város? Például munka, emberek, közlekedés, ingatlanárak tekintetében? Vélemények?

Figyelt kérdés

2021. márc. 12. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Sopron illetve movárt akkor erőltetném ha nincs kizárva az ingázás részedről vagy itthon is jól megfizetett végzettséged van. Ezek nélkül nehéz mert az ingatlan és szolgáltatások árában érződik az osztrák határ közelsége. Mondjuk szakmával és nyelvtudással még mindig könnyű melot találni kint. Olyan pozíciókért ami betanított munka és nagyon beszélni se kell ott viszont nagy a túljelentkezés az állásokra. De nekem sok keletről ide költözött ( akár családostul) ismerősöm van akik itt gyorsan talpra álltak, szóval a magasabb árakat leszámítva ígyis biztosan előrébb vagy a 1200-1600 eurós fizuddal mint keleten a 150 ezer forintoddal.
2021. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Németül jól beszélek, viszont a végzettségemet (OKJ-s gazdasági ügyintéző) nem igazán fogadják el kint. Ilyen esetben is nehéz lenne munkát találni Ausztriában?
2021. márc. 15. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha német jól megy akkor nem lehetetlen. Sokan tizen x év ingázás után is csak makognak helytelenül.

Lehet, hogy az elején nem találsz szakmai melót de később össze jöhet. Egy kis helyben kialakult ismerettségi kör már nem árt.

2021. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
88%
Mosonmagyaróvár nagyon jó kis város családi, gyerekes élet szempontjából. Fiataloknak szerintem nagyon kevés szórakozási lehetőség van, de ez a város méretéből is adódik. A közlekedés az iskolai csúcsokat leszámítva rendben van. Néhány régen esedékes híd és körforgalom fejlesztés az elmúlt években megvalósult, de sajnos az igyekezet ellenére még mindig nem tudta a jelenlegi önkörmányzat behozni a rendszerváltás utáni évek elmaradásait. Külföldre járás teljesen ok, közel a határ és munkahelyek is vannak. Járok Magyarországon sok helyre, Mosonmagyaróvár a legjobbak közé tartozik, ha a kisvárosias jellegével meg tudsz barátkozni. Persze a kerítés itt sem kolbászból van.
2021. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es. Azért a kisváros jelzőt már elhagynám, ha óvárról van szó. 35 ezer a hivatalos lakosszám kb, de ezek csak a bejelentettek. Akik nincsenek ide bejelentve, azok többezren, akár 10-15 ezren is lehetnek, mert rengetegen jönnek ide munka miatt kelet MO-ról, vagy akár erdélyből, kárpátaljáról is. Így azért már 40-45-50 ezer simán meglehet, ami a közlekedésen is meglátszik, és ekkora lakosszámú város már nem nevezhető kisvárosnak. Kisvárosok 8-10-15 ezer fősek.
2021. júl. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5/5:

Teljesen jogos, amit írsz.

2021. okt. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5 ös: az emberek ilyenek,Sopront is sokan kisvárosozzák pedig 63.000 a hivatalos népesség,a nem hivatalos állítólag már karcolja a százezret,de 80-90 biztos van. Ugyanaz van mint Móváron,csak "nagyban". Én is ugyanezeket szoktam mondani mint te,de sok embernek ami nem legalább Győr,és nincs Árkád stb...az kisváros xD a Bp-i lakosok meg főleg más kategória,Pestiek szájából már Szegedet,Miskolcot,Győrt is hallottam kisvárosként emlegetve. Nézőpont kérdése ez is. Ettől független egyetértek veled.
2023. febr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!