Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha egy idegen faluban vagyok...

Ha egy idegen faluban vagyok gyalog akkor miért köszönnek nekem idegen emberek?

Figyelt kérdés
Gondolom nekik is leesik hogy nem vagyok odavalósi, mivel életükben először látnak. Akkor miért köszönnek?
2021. márc. 17. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Falusiak általában közvetlenek, meg lehet nem ismernek meg, csak hát ott sétálsz a "falujában" és ezért illőnek ítéli, hogy köszönjön.
2021. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert ez a szokás. Sok faluban köszönnek az emberek az idegeneknek is, ha az illető szembe jön az utcán.

Illik fogadni a köszönést, beszélgetni nem kell elkezdeni, ha nem akarsz.

2021. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk, és szerintem még sok helyen a lépcsőházban köszön mindenki mindenkinek. Annak is köszönünk, akiről tudjuk, hogy nem ott lakik.

Én szeretem ezt a szokást, kicsit otthonosabban érzi magát tőle az ember.

2021. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem tahók.
2021. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Egy kisebb zsákfalu pont úgy működik, mintha egy társasház kapuján belül lennél. Köszönési övezet. Ez van. Utána is néznek ám, mit ólálkodik egy idegen ottan. Egyébként pont hogy az utóbbi évtizedekben kezd már ez a dolog elhalni. Az emberek már mindenhol csak utálják egymást...
2021. márc. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem tudhatják hogy vajon oda is költöztél-e.
2021. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Udvariasságból? nekem is kegyetlen jól esik ha köszönnek pl. Én is szoktam, igaz nem mindenkinek de meglepődök rajta és kellemesen érint. Ez ott a szokás valószínűleg.
2021. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Családi házas környéken nekünk is sokszor köszöntek már idegenek esti séta közben, pedig városi vagyok.
2021. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és akkor mit csinál egy falusi ha elmegy a városba a paneltelepre? ott is mindenkinek köszön? Lecsukják mint egy bolondot
2021. márc. 17. 17:51
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
9.:Szerinted bolondság köszönni,szerinte viszont udvariasság.
2021. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!