Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a fenéért köszönnek idegen...

Mi a fenéért köszönnek idegen emberek?

Figyelt kérdés
Egy kisebb városrészben lakom, nem faluban. Reggel vadidegen, néha sosem látott emberek köszönnek néha. Semmi bajom velük, de nem szeretem a felesleges beszédet.
2013. ápr. 4. 07:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisebb közösségekben az volt a norma, hogy mindenki köszön mindenkinek, ma már nem így van. Két eset lehetséges, egyik ez a régi szokásmód, a másik, hogy az illetők ismerkedni akarnak, így próbálnak kontaktust kialakítani. Köszönj nekik vissza, de ha nem akarsz, nem kell szóba elegyedni velük vagy gesztusokkal is jelezd, hogy nem akarsz ismerkedni.
2013. ápr. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt kisvárosban tapasztaltam.Ott mindenki köszönt mindenkinek, annak is, akit nem ismert.Talán úgy gondolják, aki oda tévedt, az újonnan költözött oda, vagy valami őslakos valakije, stb...Szerintem aranyos...Nem nagy fáradtság visszaköszönni.
2013. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy összekevernek valakivel és köszönnek. Ez már velem is előfordult. Ha többször előfordul és tényleg nem tudod, hogy ki az, akkor nyugodtan kérdezd meg: -Bocsi, hirtelen nem is tudom. Honnan is ismerjük egymást? Erre kell, hogy kapj egy választ és abból minden ki fog derülni.
2013. ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem baj az, ha "idegenek" is köszönnek. Ők nem érzik magukat idegennek, mert ott laknak ők is. Inkább köszönjön nekem egy idegen, és én szívesen visszaköszönök, mint hogy ismerősök elfelejtsenek köszönni egymásnak.
2013. ápr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem problémaként élném meg, de ugyebár különbözőek vagyunk.
2013. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Talán, mert jól neveltek?!
2013. ápr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyan miért baj, ha köszönnek, és éppen jó reggelt kívánnak? Vagy szép napot? Ez nem átkozódás, kedves gesztus. Ne mond már, hogy olyan fárasztó visszaköszönni?
2013. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem fárasztó, de felesleges és unalmas. Reggel mindig álmos vagyok, nincs kedvem beszélni, de a kedvem az jó, ha nem rontják el ezekkel.
2013. ápr. 4. 11:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked tényleg elrontja a kedvedet, ha a harmadik szomszéd, akivel eddig nem találkoztál, jó reggelt kíván???


Szerintem kedves gesztus... és mosolyogva azt válaszolni, hogy jó reggelt, szintén nem sokat vesz el az időmből.


Számomra sokkal szomorúbb az, hogy egyes nagyvárosokban az ember azt se tudja, ki a szomszédja, és vadidegenként száguldanak el egymás mellett minden reggel.

2013. ápr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nekem jót kívánnak, az sosem unalmas. Nem is felesleges.

Talán (?) szebb is lesz a napom. :)))

Pici öröm is öröm. :)

2013. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!