Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Volt már olyan érzésed azzal...

Volt már olyan érzésed azzal kapcsolatban, ahol laksz, hogy mit keresek én itt?

Figyelt kérdés

Budapesten élek már pár éve, de vidéki nagyvárosban nőttem fel. Egy jó ideje érzem azt, hogy nem vagyok jó helyen. Hiányzik az a környezet,ahol felnőttem. Sajnos nem érzem otthon magam, ahol most lakok, és Budapesten sem.

Ma is ahogy lementem a boltba, megfogalmazódott bennem, hogy mit keresek én itt?


Van még valaki így?


2021. márc. 20. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak nekem némileg fordítva történt.

Vidéki kisvárosban éltem 26 évig és mindig is megvolt a lehetőségem, hogy Budapestre költözzek, de nem éltem vele, mert én a szeretett kisvárosomat éreztem hazai terepnek, azt tartottam az otthonomnak.

Aztán ahogy egymás után tűntek el mellőlem a barátaim, ismerőseim, és minden téren azt éreztem, hogy elfogytak a lehetőségeim ebben a városban... na, akkor tettem fel magamnak én is ezt a kérdést, hogy mit keresek én itt? Mindenki csak menekül innen, mindenki továbblépett, csak én ragaszkodok olyan csökönyösen ehhez a helyhez, a régi emlékek miatt. Csak sajnos a régi emlékekből nem lehet megélni.

Úgyhogy felszívtam magam és 2019 szeptemberében felköltöztem Budapestre. Volt kábé fél évem, amíg felhőtlenül tudtam élvezni az új életemet és új lehetőségeimet, aztán ez a sohavégetnemérős covid járvány tönkrevágott mindent.

De ez már egy másik történet.

2021. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te vagy jó helyen. A többiek mit keresnek ott?
2021. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetem elején én is így voltam.

Nagyobb vidéki városból kerültem Bp-re, akkor egy ideig így éreztem. Aztán rájöttem, hogy attól még, hogy nem élnék ott, egyetemistának lenni mégiscsak jó Pesten :)

Érdekes, mert amikor 5 év utána covid miatt megint huzamosabb ideig voltam a szülővárosomban, először az is teljesen furcsa és idegen volt. Végül itt kezdtem el dolgozni év elején, Bp-ből meg pont elég annyi, hogy pár hetente felmegyek egy hétvégére ottani haverokkal találkozni :)

2021. márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az egész országra vonatkozóan érzem ezt, bár vannak értelmes emberek és kultúrált helyek.

De a város, ahol élek, meg 1-2 szomszéd egy katasztrófa.

Biztos, hogy tévedésből vagyok itt.:D

2021. márc. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
Nekem pont azzal a hellyel kapcsolatban, ahol felnőttem. Utáltam mindig, mindenki ismer mindenkit, állandóan pletykálnak, a leghülyébb indokkal is megszólják az embert, plusz rendszeres betörések, sok c+ szóval alig vártam hogy lelépjek.
2021. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló amikor a volt feleségeméknél laktam hála isten csak 2 évig +- egy két hónap


Viszont::: Fiatalabb koromba egy átmulatott szüreti bál után A hölgy lakásán ébredve kisgyerek velem szembe úgy 4 éves lehetett és megkérdezte,Te vagy a másik apukám?


Na egyből éreztem hogy. Én nem ide tartozom.

2021. márc. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!