Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pofátlanság olyan kerítést...

Pofátlanság olyan kerítést felhúzni, amin egyáltalán nem lehet belátni?

Figyelt kérdés
Körülöttünk mindenkinek olyan van, hogy nagyjából látni lehet, mi folyik az udvaron. Én jobban értékelem a privétszférát, ha napozik pl. a párom akkor nem szeretném, hogy utcáról lessék.

2021. ápr. 5. 09:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
65%

17-es.

Ezért irtam:

Illetve érdemes a szomszédokkal is beszélni. Ha leárnyékolod a veteményesét, akkor örök harag lesz...

Illetve van, ahol a kerítés csak egyik oldalon a tiéd, a telek másik oldalán a szomszédod feladata keritést csinálni.


Ezért mégegyszer.

1. Hatályos törvény+ rendeletek elolvasása, annak betartása alapján kitalálni, hogy milyen legyen a kerítés.

2. Egyeztetés a szomszédokkal.


Mondhatod te azt, hogy leszarod, meg azt csinálsz, amit akarsz, de akkor ezzel a hozzáállással húzz el egy szigetre egyedül. Társadalomban élünk, szabályok között. Nem fúrhatsz kutat sem csak úgy. Pedig az is a te telkeden van, ne szoljon már bele senki...

2021. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
18# én is pont így érzek. Csak pislogok.
2021. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2021. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
97%

Anyáméknak muszáj volt.

Három kutyájuk van, kettő utcáról befogadott ex-kóbor eb. Mellettük van egy általános iskola. Rendszeresen vegzálták a hazaigyekvő kis...kisfiúk csoportosan a kutyákat, bottal piszkálták, szemetet dobáltak be. Többször rájuk lett szólva, engem egyszer :D megfenyegettek ( teljesen átlagos jó családi körülmények közül szalajtott kölykök). Őszinte leszek, legszívesebben szarrá pofoztam volna a kis.,,xldldl-et de akkor meg mi kerülünk bajba.

Mivel félreeső utca rendszeresen állnak meg autóval a kerítés mellett, és ha elszívták a cigit/megették a csokit, bedobták a kerítés rései között.


Mióta magas zárt kerítés van, nem dobálnak be dolgokat/nem bántják a kutyákat.

2021. ápr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk pl. nem lehet tömör, csak növényzettel takart áttört kerítés. Megyeszékhely melletti falu kertvárosias része.
2021. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a világ legnagyobb baromsága, hogy tiltják a tömör kerítést. Jó,hogy nem jönnek be azt baxnak meg az udvaron, meg jönnek be jóétvágyat kívánni, mert KÖTELEZŐ belátni. Személyiség jogok, privát szféra? Az otthon nyugalmának védelme? Ilyenekről nem hallottam a településképek??? Idióták mindenütt, komolyan.
2021. ápr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
34%

A legtöbb településen igenis vannak szabályok kerítés ügyben is. Vizuális szempontból is számít, hogy milyen kerítések vannak az adott településen, valamint a szél mozgása és egy tényező. Képzeljétek el az utcában minden ház utcafronti kerítése három méter magas téglafal lenne, az utcán milyen szél süvítene és milyen érzés lenne ott végigmenni.

Azt meg felejtse már el mindenki egyszer s mindenkorra, hogy a saját telkén azt csinál, amit akar.

2021. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem pofátlanság. Az a pofátlanság hogy lesnek mint a birkák.

Nekem néha megállnak az ablak előtt és lesnek befele hogy mi lehet bent. Elmebetegek a falusiak.

2021. ápr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ellenvélemény is legyen szerintem borzasztó undorító tájképileg ez a magas kerítéses trend. A Közel-keleten meg Észak-Afrikában vannak ilyen átláthatatlan, erődítményszerű falkerítések a különböző sejkek, hadurak meg (amerikai) nagykövetségek villái előtt, hogy kívülről ne lehessen belátni épp milyen hadi cselekményt készítenek elő vagy épp milyen terrorista vendég jár az udvaron. Nagyon ronda, totál militarista jelleget kölcsönöz az ingatlannak. Aki ilyet akar az ne családi házas övezetben gondolkodjon, hanem pl. belső udvaros városi házban ahol a homlokzat miatt nincs szükség erre és illik az épített környezetbe.
2021. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ez is egy vélemény. Más meg szeretné megtartani magának a magánszféráját ne haragudj... Jó, hogy nem akkor üvegtéglából készüljön a ház, nehogy bent főzzék a C4-et..
2021. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!