Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tegyük fel, hogy bárhová...

Tegyük fel, hogy bárhová költözhetnél Magyarországon belül, de az csak FALU lehet. Melyik településre esne a választásod és miért?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy csak magyarországi faluba költözhetnél, más megkötés nincs. (Anyagiaktól is tekintsünk most el a kérdés erejéig.)

Térséget, esetleg megyét is írhattok, ha nem tudtok konkrét települést választani. Indokoljátok is! Köszönöm.



2021. ápr. 9. 23:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%

Budapesten kivul nincs olyan hely Magyarorszagon,ahol erdemes elni.


Minden falu eszmeisege undorito meg az egesz ,hogy nincs tomegkozlekedes stb. Meg az ott elok is menekulnek onnan.

2021. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Én ÉLNI nem tudnék falun, de pl. Hollókőn mindig jól érzem magam néhány napig. Egy hétnél több viszont màr ott sem lenne kényelmes.
2021. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Felsőszölnök,két kedvenc országomhoz közel lakhatnák és dolgozhatnák hol ebben majd abban,persze kis hazámban Magyarország élnék.
2021. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A Balaton környêke, Mátra, Szeged környéke és Zala megye.
2021. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Bakonykúti vagy Bodajk vagy Csókakő vagy Pannonhalma.

Bakonyi települések. Nyugisak, dombokkal körülölelve.

2021. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Valami luxushelyhez, vagy normális helyzet közel(persze ha a falu is normális)

Pl ahol régen laktam oda nem mennék vissza... Mindentől messze van + cigány telep lett

2021. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Győr-Moson-Sopron megyében élek egy 4000 fős faluban, kocsival 20 perc a város, busszal 25, vonattal 10 perc. Én szeretek falun élni, éltem városban, de nekem kell, hogy legyen egy kis zöld területem, meg ne halljam a szomszéd mit csinál a fal túl oldalán.
2021. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Tihany
2021. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadom az első álláspontját (és nyugi, kaptál zöld pacsit), de én pont az ellentétét gondolom ebben a kérdéskörben. Én itt élek Pesten 6 éve, nekem már elég volt ebből, kerek-perec megmondom. Én amatőr autórestaurálással foglalkozok elsősorban, és mivel Pesten mindenki konzervdobozként kezeli a kocsit, meg úgy mennek, mint az állatok, ezért én féltem a kocsim (amivel sokat dolgoztam), amit eddig kétszer törtek össze az elmúlt fél évben (de megúsztam valamelyest), és egy valag pénzt fizetek biztosításra, mert szinte mindig Pesten vannak a balesetek. Budapestre alapból már nem is szabad bemenni autóval, mert sajnálnám ott használni, bármilyen jószág is legyen az. Emellett állandóan dugók vannak, bár ezeknek a száma azért növekszik, mert egy zöldebb várost szeretne a vezetőség és a passzív intézkedésekkel szorítják ki a kocsikat Budapestről. Egyébként tanulni, albérletezni lakótársakkal, dolgozni, vásárolni, barangolni, és tömegközlekedni nagyon szerettem, de én autórestaurálásra, rajzfilmkészítésre és utazásra szeretném az életem szentelni, és azt vidéken nyugodtabban tudom abszolválni. Szerencsére örököltünk testvéreimmel és úgy néz ki, jó áron tovább tudunk adni a megörökölt ingatlanon, mindezt úgy, hogy mindenki fog kapni egy korrekt kezdőtőkét (kb. 12 millió körül fejenként, ha az ingatlanadót és az ingatlanos részét leszámolom). Én ilyen összeggel már tudnék simán gondolkozni. Keletre nem mennék. Nem vagyok rasszista, de nekem is meg van a véleményem a kisebbségiekről, ahogy a falusiakról is. Ebben egyet tudok érteni az elsővel, a falusi emberek (jellemzően az idősek) tényleg szörnyűek és velük érdemben foglalkozni olyan, mint a szar pofozása. Én Veszprém megyébe mennék, mert közel van a Balaton, Veszprém város körül vannak elszórva kicsi, eldugott falvak, ahol jó áron lehet telket venni, kevesebb a tudatlan/kisebbségi ember, sok a szép útvonal, ahol tudom ezeket a '70-es, '80-as évekbeli benzinszagú fostalicskákat használni és nem utolsó sorban épp elég messze van már Pesttől, de még nem túl távol, ha esetleg be kell valamiért mennem. Szóval én Nyugat-Magyarországon gondolkodnék. Talán még Zala megye jöhetne szóba, vagy Győr környéke, de arrafelé még nem jártam és nem tudom, milyen au ingatlanpiac. Ha lement a benzin ára, telitankolom a kocsit, és elmegyek kalandozni arrafelé is. Aztán ha lemegy ez a házeladás, veszek egy telket ahol szimpi a táj és a piac, építtetek egy ~30nm2-es műhelyt és egy 3x8m-es nagyságú mobilházat. Nekem ez az álmom, nem a diploma, a fél milliós bér, vagy a német prémium autó. Egyszerű srácnak egyszerű álom és egyszerű élet jár.
2021. ápr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
“Tihany, Pannonhalma” Még jó, hogy falut kérdezett :D
2021. ápr. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!