Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet, ha valaki...

Milyen az élet, ha valaki faluba, kisközségre születik? Nem vágytok városba?

Figyelt kérdés
Én budapesti vagyok, a szüleim is. Nézegettem a térképet és azon gondolkodtam, hogy aki pl.Püspökladányba születik, nem vágyik nagyobb városba? Nem érzi úgy, hogy el van zárva dolgoktól? Nincs bajom Püspökladánnyal, félreértés ne essék, nem erre gondoltam. De pl. Debrecen meg Budapest között szerintem nincs olyan nagy különbség lehetőségekben, mint Püspökladány és Bp./Debrecen között.

2021. ápr. 19. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Emberfuggo, van olyan is, aki nagyvarosbol vagyik inkabb falura. Kisvarosban nottem fel, aztan megyeszekhelyre koltoztem, majd onnan egy falu szelere, 20kmre a megyeszekhelytol, nekem igy pont jo. Barmi elerheto tavolsagban van, de megis nyugodt, termeszetkozeli kornyezetben elek.
2021. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Aki oda születik, az azt szokja meg. Aztán kamaszkorában vonzóbb lesz a város. Ha tud, elköltözik.

És gyakran - felnőtt korában, vagy ha idősebb lesz -, megcsömörlik a várostól és visszacuccol a gyökerekhez. Vagy marad a városban.

2021. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
3600 fős faluban lakom, és én nagyon szeretem ezt a csendet, ami itt van. Később kisvárosba szeretnék költözni, de csak a lehetőségek miatt, meg utálom, hogy itt mindenkiről van valami pletyka. Annyi hátrány van még, hogy minden nap ingáznom kell (kellett) a sulimba. Nem érzem úgy egyáltalán, hogy el lennék zárva bármitől is, bár amúgy is otthonülős típus vagyok. A zsúfolt nagyvárosok taszítanak, amikor egy hetet töltöttem Pesten, hát brutálisan elfáradtam, még ha rövid idő is volt. :D
2021. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, most költöztünk vidékre a családommal. Nem bántam meg. 18
2021. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Falun laktam 20 évig, kisvárosba jártam középiskolába. Főiskola miatt a szomszéd megyeszékhelyre "költöztem" kollégiumba 3 évig, most ugyanabban a városban lakom, csak egy csendes, külvárosi részén (falu-szerű részén).

Most nézünk telket párommal, a korábban említett kisváros és a mostani házunk között nézelődünk, faluhelyen. :)


Párom az egyetem alatt 3 évig Pesten lakott, de ő világéletében megyeszékhelyen élt, ezen a külvárosi részen (délelőtt városban volt, délután a csendes, természethez közeli helyen).

Egyikünk sem vallja magát városinak, én főleg nem.


A megyeszékhelynél nagyobb városba nem is költöznék soha. Nem tudnám megszokni. Jó az, hogy minden közel van hozzád, bármi kell, ott van pár kilométerre, de ha ügyesek vagyunk, idén összejön egy köztes megoldás, a két város közötti kis házikóval. :)

Nagyszüleim tanyán laknak, a gyerekkorom jelentős részét ott töltöttem. Még olyan helyre is nagyon szívesen mennék.


Nagyváros szóba sem jöhet nálam. A nyüzsgés, a pezsgés, a folytonos zsivaj nálam nem opció.


25N

2021. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
19 éves koromig vidéken éltem, egy Tisza menti kis faluban. A közelben lévő kisvárosba jártam gimibe. Emlékszem, akkor nagyon vágytam városba, és Bp-re jöttem továbbtanulni. Itt élek már több mint 10 éve, és egyre inkább ott tartok, hogy vágyom vissza vidékre. Sok társasházban laktam már, mindenütt megvoltak az ügyeletes zajládák, akik ellehetetlenítették az ember pihenését. Most is megvannak. Nem tudom, hol fogok lakni pár év múlva, de ha lehetőségem lesz, mindenképp el fogok költözni Bp-ről. Itt a nyugalom sajnos nem opció. Nyilván vidéken is kifoghat az ember idióta szomszédo(ka)t, de én eddig úgy tapasztaltam, hogy a vidéki élet sokkal inkább az én idegrendszeremnek való. 29/F
2021. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként miből gondoljátok, hogy Budapestnek nincsenek nyugis részei? A mi utcánkban pl. mókus is van :) Debrecen vagy Szombathely belvárosa ugyanúgy zajos, mint pl. itt az Erzsébet tér.
2021. ápr. 19. 17:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ hol van az a falu, dunakanyar, pilis, környékén simán laknék Bp se lenne messze, az se rossz amúgy ahol most lakok, az alföldet síkságot nem szeretem. Legyenek, hegyek, dombok, erdők.
2021. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én 10 évig laktam Buda egy "nyugis" részén. Hidd el, a vidékhez képest az egy kaszinó volt.
2021. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én Dél-Pesten lakom kertvárosban, ami pesti viszonylatban falunak számít. Azonban egy igazi faluhoz képest ez egy átjáróház nagy forgalommal, zajjal. Egyre inkább vidékre vágyom, egy faluba vagy maximum kisvárosba. 8-as válaszolóval ellentétben nálam csak az Alföld jöhet szóba, annak is az északi része a kedvenc (Sz.-Sz.-B. megye), nem szeretem a hegyvidékeket.
2021. ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!