Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha nagyon idegesít...

Mit tegyek, ha nagyon idegesít, hogy egész délután és hétvégén egész nap itt van nálunk valaki a szomszédból és kávézik anyámmal?

Figyelt kérdés
Mindenkit idekaptatott és non-stop kávéztatja őket. Nagyon hangosan dumálnak, nem tudok koncentrálni sem. Hétvégén pedig felköltenek, reggel már itt vannak. A fél utca ide jár, és anyám ugyanazokat a történeteket meséli nekik újra és újra 100-szor. Röhögcsélnek és hangosan beszélnek, sokszor olyan ideges vagyok, hogy érzem mindjárt elpattan egy ér a fejemben. Anyám soha nem megy hozzájuk, mindig ezek a tyúkok tespednek itt. Már mondtam anyámnak, hogy mi lenne ha lennebb hagyná, és ne hívná ide annyit ezeket, de el lettem küldve a p*csába. És azt mondta, hogy minden nő ilyen és nekik kell a traccspartis kávé. Szóval nők, asszonyok, lányok, igaz ez, minden nő ilyen? Minden nő fél napokat kávézik a szomszédokkal? Szóval elegem van az egész szituból. Nem érzem magam biztonságban a saját házamban, inkább csak gubbasztok a szobában mikor itt ülnek a nyanyák, mert ha ki kell mennem az előszobába a WC-hez, vagy a konyhához és meglátnak elkezdenek hívogatni meg kérdezősködni, aztán rólam dumálni, nekem meg semmi kedvem hozzájuk. Szerintetek én reagálom túl, vagy tényleg tennem kéne valamit? Már régóta ez van, és annyira az idegeimre mentek, hogy kimondani nem tudom. Rémálmaimban is a kávézó asszonyok jönnek elő. Elegem van. Azt akarom, hogy vége legyen. Akárhogy. Bárhogy.

2021. ápr. 24. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre, hogy minden nő ilyen e:

Nő vagyok.

22 éve lakom itt, életemben nem voltam a szomszédaim lakásában, azok sem az enyémben, pedig jószomszédi - udvarias, kedves - viszonyban vagyunk. Köszönés, szép idő, csúnya idő a téma ha találkozunk, aztán ezzel ki is merült.


Gőzöm nincs, hogy anyád lakásában hogy tudnád kitenni az ő vendégeit, akiket ráadásul élvez.

Talán próbáld meg összeveszíteni őket!:D

2021. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Jól teszi anyád, hogy gubózik be.
2021. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Hogy nem gubozik be*
2021. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Elhiszem, hogy rossz, amikor átjáróház az otthonod.

Viszont majd a saját otthonodban úgy alakítod az életedet, ahogy szeretnéd.

2021. ápr. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha NEKED nem tetszik, akkor NEKED kell elköltözni.


Egyébként NEM minden nö ilyen.

2021. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még véletlenül is az én házam, az én nevemen van. Logikus hogy költözzek el a saját házamból... Vagy tegyem ki anyámat. Neki bármit mondhatok, 100x megkértem szépen, hogy legalább mikor melóztam, fáradt vagyok és pihennék ne hozza ide a csürhéjét. Vele nincs mit tenni már. 50+os, ráadásul az én baráti köröm és kapcsolatom is azért offos, mert ez van. Mert hiába ismerkedek bárkivel, ide nem hívhatom, hogy égessem magam azzal ami folyik a házunkban. Nem ritka hogy 4 tyúk viháncol egyszerre órákig anyámmal, sz*rrá kávézzák magukat és az idegeimre mennek.
2021. ápr. 24. 19:51
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Füldugó, mobil w.c. a szobádba, zár az ajtódon.

A lakás/ház a tied? Te fizeted a nyanyák kávéját? Ha nem, akkor semmi közöd hozzá, hogy anyád kávéztatja a fél utcát.

Nyilván anyád szeret pletykálkodni, társaságot szervez maga köré, ezt úgy éri el, hogy ingyen kávéval traktálja őket. Örülj, hogy csak kávéznak és nem isznak!

És nem, nem ilyen minden nő! Más nő elfoglalja magát, szabad idejét hasznosan, tartalmasan tölti.

2021. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Akkor a sarkadra kéne állnod! Az én házamba anyám jöhetne, de ha idecsődítene valakiket, biztosan nem állnám meg szó nélkül. És ha sértődés lesz a vége, ha nem, szépen udvariasan távozásra bírnám őket. Tedd te is ezt.
2021. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Anyád csak annyiban hibás, hogy idejekorán nem tanitotta meg neked hogyan fogadd el embertársaidat.
2021. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a te pártodon vagyok Kérdező, de nagy valószínűséggel azt a házat nem te vetted/építetted, legfeljebb valaki (talán éppen anyád) jóvoltából a nevedre került.

Ilyen esetben joggal érezheti anyád a sajátjának - különösen, ha a haszonélvezete is rajta - van, ...de valójában nem ez a lényeg!

Nem tudom, hogy anyagilag hogy áll anyád, mennyire tudná fenntartani a házat egyedül, de én a helyedben megmondanám neki, hogyha viharsebesen ezen nem változtat, akkor elköltözöl.

Mindegy, hogyha nem is gondolod komolyan, a lényeg, hogy hihető legyen számára!

Akár elkezdhetsz csomagolni, bedobozolni a cuccaidat, kamu beszélgetéseket folytatni bérlakásról a telefonban és ilyesmik.

Ha ragaszkodik hozzád, vagy nem tudja anyagilag és fizikailag rendezni a ház dolgait, talán észhez tér.

A viháncoló szomszédoktól meg megkérdezheted, hogy maguknak nincs lakásuk, ahol vircsaftozhatnának anyámmal együtt?

És jutott eszükbe legalább egy évben egyszer hozni egy kilós kávét, ha már itt szlopálnak?

Legyél annyira durva és tahó, hogy ne legyen olyan fincsi nálatok "bulizni"!

2021. ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!