Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért jó az 50 fölötti koroszt...

Miért jó az 50 fölötti korosztály jelentős részének, hogy éjjel nem 8 órát alszanak, csak mondjuk hatot, és délután még vagy másfél-két órát?

Figyelt kérdés

2018. júl. 22. 23:42
 1/10 anonim válasza:
22%
Nem tudom ez engem is érdekel..Állitólag ahogy nő az ember annál kevesebb alvásra van szüksége(olvastam valahol)viszont nem tudom hogy miert fekszenek le délután pluszba pl..miért nem alszanak akkor este többet 1-2 órával
2018. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Csak 23 vagyok.
2018. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Egyik rokonom, talán 40 körül van. Reggeltől kb 3-ig dolgozik, mindig lefekszik aludni. Kifárad, és lepihen mondjuk 6-ig.

Szüleim 55+, ők is szintúgy. Reggel korán kelnek, ház körüli munkákat végeznek, ami megvan 1-2 óra alatt. De délután mindig lepihennek pár óra hosszára.

Én is le szoktam feküdni aludni délután. 20/F vagyok. Reggel suli, kb 1-2-ig. Délután alszok egyet, majd este edzés. Éjfélkor fekszem.

Talán megszokás kérdése, illetve ha nem tudsz mit csinálni, illetve elvégezted a dolgod, akkor lefekszel.

2018. júl. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Todboy ***** válasza:
56%

20 vagyok, én is így csinálom. Számomra sokkal természetesebb nap közben aludni fél-egy órát mintha azt az éjjelihez csapnám hozzá. Egyrészt időpocsékolásnak tartom a 6 óránál tovább tartó éjszakai alvást, másrészt fogalmam sincs, hogy mások hogy nem fáradnak, álmosodnak el nap közben, így elég egészségtelen annyi kávét meginnom, hogy egész nap ébren maradjak.

Most, hogy vége a sulinak, polifázisos alváson vagyok, szóval nappal 3x20 percet, éjjel meg 3,5-4 órát alszom. Sokkal éberebb, energizáltabb, produktívabb vagyok mintha csak éjjelente aludnék 7-8 órákat.

2018. júl. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Bárcsak én tudnék rendesen aludni. Napi 4-5 órát alszom, ugyanis éjszakai műszakban dolgozom, nálam nincs ilyen opció, hogy "délutáni alvás"
2018. júl. 23. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Honnan veszed, hogy jó nekik?
2018. júl. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a napközbeni alvás, szieszta teljesen természetes kellene legyen. Elég megnézni az állatvilágot, a csirkétől a ragadozókig mindegyik pihen, alszik napközben is. Csak az ember és a társadalmi felépítése borít meg mindent a "dolgozzál mint az állat egész nap" hozzáállással.
2018. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
A szervezetük ezt igényli.
2018. júl. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

25 éves korom óta így élek, (amikor a fősuli engedte), mert ha 8-ra be kellett mennem, akkor 6 körül ébresztő volt.

Zombin végig ülöm a délelőttöt, majd délben ha nincs órám (egy padon, vagy hazamegyek) alszok 1 órát, és kezdődhet újra a nap (délután). Volt olyan nap, amikor este 7-kor volt vége az órának, tehát 8 körül értem haza. Másnap megint 6-kor kelés... Nem tudok koncentrálni zombiként.


Amúgy amikor elkezdtem dolgozni, azért pihenek le délben, mert a fehér gyenge bőröm (meg a kitágult erekből fakadó alacsony vérnyomás) nem bírja a meleget, a tűző dög delet, inkább alszok 1-1,5 órát, majd délután megint mehet a meló. (itthoni munkák, kerti, leginkább napon töltött munkára gondoljatok)


Aztán ahogy végre van időm a gép előtt ülni, azért fekszem le ebéd után, mert akkor a délutáni programozás is sokkal lendületesebb, mintha félig ásítozva csinálnám.


Egyszerűen rászokott a szervezetem a rövid periódusokra, és így hatékonyabb is vagyok.


(hozzátenném, hogy a környezetemben (szülők) senki nem csinálta így, szerintem a kamaszkori fáradékonyság eredménye lett, aztán amikor átjártam a szomszédokhoz melózni (70 és 40 éves emberkék) ott rendszeresen ezt a pihenő magatartást láttam.


27f

2018. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igazából én se értem.

Számomra az éjszaka való az alvásra és a nappal az ébrenlétre.

Oviban se tudtam elaludni és azóta se.


Mióta felnőtt életet élek úgymond, heti 40+ halál unalmas, monoton, de extrakoncentrálós munka, mindent magamnak intézek, mellett szinte mindig tanulok, sok nap nem is pihenek (semmi én-idő), de egy percet se és szétstresszelem az agyamat, fáradékonyabb vagyok, mint egyetem alatt pl.


Voltam itthon amúgy régebben, megaludtam a 8-9 órámat, éjfél előtt fekve (nekem ez kell, korán fekvő vagyok), nappal álmos se voltam, az időt is sajnáltam volna alvásra, eszembe se jutott....

2018. júl. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!