Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne kezdeni az egyre...

Arktika kérdése:

Mit lehetne kezdeni az egyre több részeg hajléktalannal?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 éves külföldi tartozkodásomról hazatérvén ,észrevettem hogy itt pesten rendkívüli módon elszaporodtak a csövesek. Nem csak kutyasz@rral vannak tele a járdák hanem csövessz@rral is,és húgy patakok folynak az eldugott sarkokban, padok alatt forgalmasabb helyeken. Nálam tegnap csapta ki a biztositékot, amikor a deákon ültünk a padon csajszival első randinkon, hiába járőröztek a katonák, este 9 volt, odajött hozzánk egy csöves kért 20 ft-ot, jó, először rá sem figyeltünk, majd 15 perc múlva visszatért és elkezdett hót részegen szerenádot előadni. Ugy kellett elzavarni mert már roh@dtul idegesítő volt. Jó megértem h a világ egy sz@r hely és jobb lenne bekábulva elfelejteni a gondokat de Egy piás hajléktalant már nem fogja érdekelni semmi, csak az hogy mindig be legyen piálva, az ilyenek számára a lejtőn már nincs visszaút, nincs remény. A végső stádiumban már az sem érdeklí öket ha sz@ros hugyos a gatyájuk, csak legyen meg a napi 2 liter óccsó tabisbor. És olaj a tűzre hogy még adnak is nekik pénzt, amiből ha kijön elég, egyből mennek venni a kisüveges csövilikőrt. Szerintem az lenne a legegyszerübb megoldás ,hogy az ilyen söpredéket össze kéne gyüjteni és kitenni őket egy hatalmas elkerített, őrzött erdőbe, ahol aztán nem vehetnek többé piát, kénytelenek lennének élni áztatott makktermésen tobozmagvakon, stb amit találnak. De mind1 nem is értem miért gyártanak/árulnak egyáltalán alkoholt...orvosi célból meg az ecet is fertőtlenít még jobban is
2021. máj. 3. 06:09
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Érdemi választ nm tudok írni, de engedd meg hogy gartuláljak az írásodhoz. :D Aranyosan tudsz fogalmazni. ;)
2021. máj. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Esetleg,jusson eszedbe hogy ők már ott tartanak ahová te is kerülhetsz .

Nem egyenlő eséllyel,indulunk az életben .

2021. máj. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
1#-es gratulálok, most nyerted meg hogy a következő életedet hajléktalanként élheted le, talán itt, talán a 100 millió hajléktalan indiai egyikeként.
2021. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Az irreálisan gazdag, és irreálisan szegény embereknek összehasonlíthatatlanul kevesebb veszítenivalójuk van. A nagyon gazdagot szinte semmi sem tudja - teljesen - padlóra tenni, a kérdésben is szereplő hajléktalanoknak pedig már olyan szinten nem maradt érdemben semmijük, hogy nincs már mit megőrizni, így az ehhez a két szélsőséghez tartozó csoportnak kevesebb gátlása marad.


Egy hajléktalan nem tud már mit veszíteni, és az állapotából kijutni sem tud. A nagyon okos megmondóemberek erre azt szokták benyögni, hogy menjenek el dolgozni. De hogyan!? Körülményeik miatt ápolatlanok, büdösek, némelyik betegséget is összeszedett, illetve mentálisan is rettenetesen nehezen viselhető, ha az ember kiszorul a társadalomból, folyamatosan nélkülöznie kell, és mindenki lenézi, megveti, pedig nem tudhatjuk hogy milyen életút vezette őt ide.

2021. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

3as

Hagyjuk már ezt a maszlagot. Fogadd be őket! Az,hogy valaki szegény vagy rossz helyre születik nem jelenti azt,hogy igénytelen szar.darabnak kell lenni. Besz.va,beh.ugyozva köpködni azt,aki nem ad pénzt vagy cigit.. 10 évig laktam Pesten, sajnos mindig megtaláltak ezek a tetvek. Amelyik normális volt és józan,annak adtam! Vettem rendszeresen Fn újságot is tőlük és volt,hogy 1000 ft-ot is adtam egy szegény mamának. Mellette nővér vagyok, sok hajléktalan betegünk volt

Fürdettem őket, dupla adag ételt adtam, hazamenetelkor ruhát,plédet,ételcsomagot adtam. Szóval ne ítélkezz úgy,hogy nem ismersz. De az alpári igénytelen alkesz-drogosokat nem tolerálom,amelyik lek.urváz vagy leköp ha épp nem kap pénzt/cigit. Szabolcsi faluban élek,láttam elég olyan ( főleg roma) nyomorult sorsú gyereket,aki igenis kitört,mert nem akart úgy élni,mint a szülei. Tanult! Az érettségiig ingyenes, az első OKJ is. Szakmával meg erettségivel meg talal munkát ha akar. Szóval hagyjuk ezt. Ja,és tudtommal Budapestről volt szó,nem Indiáról. Az megint más téma és semmi köze ehhez. Legyen szép napod!

2021. máj. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos,a hajléktalanság egy fajta lenyomat a kormányzat,helytelen szociális hálójáról .
2021. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Kádár rendszerben rend volt ezen a téren. Megoldás jól elverni és lecsukni pár napra valami disznóólba.
2021. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amugy ja, ha már börtön, akkor legyenek durvák a körülmények
2021. máj. 3. 10:08
 9/10 anonim ***** válasza:
95%
Pedig a helyzetet kezelni kellene, persze nem úgy, ahogy a kérdező leírta, nyilván elkeseredésében, mert azért valljuk be, a bűz, a mocsok, az adófizetők által teremtett értékek tönkretételének a látványa elég bosszantó. Persze egy magánszemély nem fogja tudni kezelni a problémát. Eddig ötös írta a legértelmesebb hozzászólást. Szerintem minden hajléktalan más okokból kerül az utcára, és ezen okok alapján kellene kezelni a helyzetüket. Van például olyan, aki rendes, adófizető ember volt, de egy rossz döntés (meggondolatlan hitel, rossz válás) miatt került utcára, vagy éppen betegség miatt vagy családtag hibájából, tehát önhibáján kívül, vagy legfeljebb egy hibát vétett és súlyos következményei lettek. Sajnos viszont, amint hajléktalan lett, és albérletet sem tud fizetni, nagyon kilátástalan helyzetbe kerül, de motivált a normál életvitel iránt. Szerintem nekik nagyon komoly programokkal kellene segíteni. Alap lenne, hogy legyen olyan szálló, ahová normálisan be tudnak jelentkezni és normális lakcímkártyát kapnak, hogy lehessen bankszámlájuk, munkahelyük, amint rendes munkahelyet szereztek, kellene kapniuk önkormányzati szociális bérlakást. Van, aki idős kora miatt kerül utcára, mert beteg, alacsony a nyugdíja, nem tudja fenntartani a lakását, elárverezik a feje fölül vagy éppen rokonok, lakásmaffia kisemmizi. Őket idősek szociális otthonában kellene elhelyezni. Vannak, akik mentális betegek, az ő esetükben, ha súlyos, akkor igenis el kellene őket helyezni életük végéig elmeotthonokban (amit ugye sajnos megszüntettek). Egy óriási csoport a szenvedélybetegek csoportja, ők azok szerintem, akik miatt olyan sok ellenérzés van a hajléktalanokkal szemben, mert ők viselkednek úgy, ahogy azt a kérdező is leírta, és semmi motivációjuk nincs arra, hogy változtassanak a sorsukon. Hát szerintem őket kényszerelvonóba kellene küldeni, és a normális életvitelt is rájuk kellene kényszeríteni, pl. a régen létező szegényházak/dologházak mintájára, persze humánus helyek kellene, hogy legyenek ezek a helyek, de nem opcionálisan, hanem kötelezően kellene ilyenbe menniük, amíg alkalmasak nem lesznek a normális életbe való visszatérésre. Azt szerintem sem kellene eltűrni, hogy továbbra is ott fetrengjenek és ürítsenek az utcákon, metróaluljárókban, lépcsőházakban.
2021. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos semmit, de én is rosszul vagyok tőlük.


Van pár normális, velük semmi baj, adok nekik enni, pénzt, nem használt ruhát...


De mikor hozzámbxsza a szendvicset, hogy ő pénzt kért, vagy beszól (megdgnálak cicamica, vagy épp te büdös szka.....), olyan piaszaga van hogy három méterről beállok tőle, azokat nem tolerálom.

2021. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!